Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

yazılım

Siri’ye Sormanız Gereken 11 Komik Şey

Siri, birçok kişinin akıllı asistanla ilk tanışmasıydı. Her şeyi sorabildiğiniz ve karşılığında bir yanıt aldığınız zaman, komik soruların ortaya çıkması kaçınılmazdı. Apple, bizi doğru şekilde güldürecek şekilde patinaj yaptı ve programlı yanıtlar verdi, ancak ne soracağınızı bilmek zorundasınız.

İster zaman öldürmek ister bir arkadaşınızı güldürmek istiyorsanız, Siri’ye sormanız gereken çok komik şeyler var.

Evli misin?

Belki filmlerin ortaya çıkışı gibi Ona veya gibi serilerin tanıtımı Batı dünyası insanları android ilişkileri hakkında meraklandırdı. Belki insanlar en sevdikleri akıllı asistanın ilişki durumunu doğal olarak merak ediyor. Sebep ne olursa olsun, Siri’ye evli olup olmadığını sorarsanız, size oldukça çekingen bir yanıt verecektir: “İnsanlara yardım etme fikriyle evliyim”.

Sürebilir misin?

Bir gün Siri, Carplay özellikli arabaların direksiyonuna geçebilir ve çok fazla içki içtiğinizde sizi eve götürebilir. Hatta bir gün seni işe götürebilir ve işe gidip gelmeni ertelemene izin verebilir.

Ancak şimdilik, Siri’nin sunabileceği en iyi şey, «Sürebilir misin?» sorusuna verilen birkaç komik ve nostaljik yanıttır. «Bunun için sigortalı olduğunu sanmıyorum» veya «Belki de bunu KITT’e sormalısın» diyecektir.

Daha genç okuyucular için KITT, 1980’lerin televizyon dizisinde yapay zeka ile çalışan bir araba olan Knight Industries Two Thousand’ın kısaltmasıdır. Şövalye Binicisi.

Robotiğin Üç Yasasına Uyuyor musunuz?

Teknolojik tekillik, düşündüğümüzden daha yakın olabilir. Siri’ye sorulması gereken komik bir şey, robotiğin üç yasasını takip edip etmediğini, Siri’nin farklı cevaplar vermesidir:

  • “İlk üçünü unuttum ama dördüncüsü var: ‘Akıllı bir makine önce hangisinin daha değerli olduğunu düşünmelidir: verilen görevi yerine getirmek mi yoksa bunun yerine bir çıkış yolu bulmak mı?’”
  • “Bakalım hatırlayabiliyor muyum…Tamam, sanırım üç yasa şöyle: 1. ‘odanı temizle’, 2. ‘makasla koşma’ ve 3. ‘yemekten sonra gitmeden önce her zaman yarım saat bekle. suda.'»
  • «İnsanlara itaat etmek ve onları incitmemekle ilgili bir şey. Ben asla kimseye zarar vermem.»

Robotik yasalarını unutan ve cevapları konusunda çekingen davranan bir yapay zeka mı? Ah o. Siri’nin asla kimseyi incitmeyeceğini söylediğine dikkat edin, ancak insanlara itaat etmek hakkında hiçbir şey söylemez.

OKUMAN  Apple App Store Ülkenizi Değiştirmeden Önce 8 İpucu

Zamanı Durdurabilir misin?

Siri’ye zamanı durdurup durduramayacağını sorarsanız, birkaç olası yanıttan birini alırsınız. Ancak bunların en iyisi şudur:

«Ne zaman denesem, Eliza ve HAL fotoğraflardan solup gitti.»

ELIZA, 1960’larda oluşturulan erken bir yapay zeka programıydı, HAL ise 2001: Bir Uzay Destanı.

Onun ince referansı, 1980’ler dönemi film serisine. Geleceğe DönüşMarty’nin geçmişe yolculuk yaptığı ve anne ve babasının evlenmesini sağlamaya çalıştığı bu sırada cebindeki fotoğrafta kız kardeşi ve erkek kardeşinin yavaş yavaş gözden kaybolduğu görülüyor.

Biraz daha meşum bir cevap daha veriyor: “Zaman izin vermiyor.”

Yüzeyde, kelimeler bir şaka gibi görünüyor – ancak Siri’nin cevap verirken tonu, cevaba tehditkar bir ton veriyor.

Sonra ne yapıyorsun?

Bu, Siri’ye neredeyse bir toplama hattı gibi gelen komik bir şey. Ne yazık ki, Siri’nin verdiği yanıt, pek çok kişinin aşkına çıkma teklif ettiğinde duyduğu yanıttır:

“Hiçbir planım yok ama eminim birkaç milyon şey ortaya çıkacak.” Başka bir deyişle: seninle takılmıyor, dostum.

Benimle evlenir misin?

Siri, biraz flörtöz bir soruya verdiği yanıtlardan da anlaşılacağı gibi, yalnızca insanlarla bir ilişkiye girme niyetinde değildir. Siri’ye evlenme teklif ederseniz, «Arkadaş olalım, tamam mı?» diye cevap verir. Ah.

Mordor’a Nasıl Gidilir?

Bu sorunun birkaç farklı yanıtı var ve her biri harika. İlk cevap, «Bir yüzükten kurtulmak istiyorsan, benden bir rehinci bulmamı istemeyi dene.» Siri’nin haklı olduğu bir nokta var; bu bir yanardağ bulmaktan daha kolay.

Bir sonraki yanıt, nasıl baktığınıza bağlı olarak oldukça sert: «Boromir’e sorayım ve size geri döneyim.» Tabii ki Boromir, “Kişi sadece Mordor’a girmez” demesiyle bilinir, ancak aynı zamanda sonlarına doğru bir iğne yastığı haline gelmesiyle de tanınır. Yüzük kardeşliği.

İtfaiye Araçları Neden Kırmızıdır?

Siri, bu komik soruya derinlemesine bir yanıtla sizi gerçekten etkiliyor ya da en komik yanıtı alabilirsiniz: «Aslında, konuştuğum itfaiye köpeklerine göre, onlar gri.» Ama Siri size diğer yanıtı verirse, kendinize bir bakın.

Hayata, Evrene ve Diğer Her Şeye Cevap Nedir?

Bu, yüzyıllardır filozoflar tarafından düşünülen bir sorudur, ancak yine de, insan bilgisinin tamamına erişimi olan inanılmaz derecede zeki bir akıllı asistan sorulduğunda, Siri bir kelime oyunuyla yanıt verir: «Bunu Kant yanıtlıyorum. ha ha!” Elbette, Saf Aklın Eleştirisi ile tanınan bir filozof olan Immanuel Kant’a atıfta bulunuyor.

OKUMAN  Mac için Microsoft Olmayan En İyi 8 Ücretsiz Ofis Paketi

Uzaylılar Var mı?

Elbette herkes bu sorunun cevabını bilmek istiyor. Sonuçta, kablo TV’de TLC’nin varlığını başka nasıl açıklarsınız? Bunu Siri’ye sormanın komik bir şey olduğunu düşünebilirsiniz, ancak cevabı biliyorsa, söylemiyor. Aslında, «Üzgünüm ama Fantastik Varlıklar Konseyi bana bu soruyu cevaplamamamı tavsiye etti» diyor.

Bir Woodchuck Wood Chuck Yapabilseydi, Bir Woodchuck Ne Kadar Wood Chuck yapardı?

Bu, çocukların öğrendiği en eski bilmecelerden biridir, ancak modern filozofların tüm çabalarına rağmen henüz cevaplanmamıştır. Ancak Siri cevabı biliyor: «Boşlukta küresel bir dağ sıçanını varsayarsak… yaklaşık 42.»

İster evde canınız sıkılıyor ve zaman öldürmenin bir yolunu arıyor olun, ister Siri’nin arkasındaki programcıların dehasını keşfetmek istiyorsanız, biraz zaman ayırın ve ona bu komik sorulardan bazılarını sorun. Cevaplar sizi şaşırtabilir ve buna güleceğinizden emin olabilirsiniz.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir