Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iOS

Safari Web Sayfasını iPhone/iPad Ana Ekranına Kaydetme

Mac Kullanıcı grubumda, toplantı katılımcılarından doldurmalarını istediğimiz bir çevrimiçi katılım anketi kullanıyoruz. Bu anket bize yalnızca bir katılım kaydı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda katılımcıların toplantı hakkında geri bildirimde bulunmalarına veya takip veya başka sorular sormalarına da olanak tanır.

Bu google anketini bulmak kolay değil ve uzun ve karmaşık bir URL’ye sahip, bu nedenle düzenli katılımcılar iPhone veya iPad’lerinde oturum açmak istediğinde, onlara web sayfasını yeniden başlatmaları için kolay bir yol vermek istedik. Tabii ki, Safari’ye bir yer imi ekleyebilir ve bu şekilde web sayfasına erişebilirler, ancak doğrudan ana ekranda bir kısayolunuz varsa, bu biraz daha hızlıdır.

Switching2Mac ana sayfası

çok yönlü Paylaşmak iOS’taki işlev, bunu yapmanın kolay bir yolunu sunar ve bu makalede size nasıl yapılacağını göstereceğiz.

Ana Ekrana Safari Web Sayfası Ekle

İlk olarak, iPhone veya iPad’inizde Safari tarayıcınızı açın. Şimdi ziyaret ettiğiniz ve bu cihazda tekrar ziyaret etmek istediğiniz bir web sitesine kolaylıkla gidin.

Sayfanın üst kısmındaki uyarı, her yerde Paylaşmak simgesi (yukarı oklu küçük kutu).

Simgeyi yukarı okla paylaşın

Musluk Paylaşmak ve bu içeriği paylaşmanın birçok farklı yerini ve yolunu ortaya çıkaracaktır.

Paylaş menüsünde Ana Ekrana Ekle seçeneği

Paylaşım hedeflerinin alt kısmında sağdan sola ilerleyin ve öğesine dokunun. Ana Ekrana Ekle.

Ardından, bu kısayol için ayırt edici bir ad yazmanıza izin veren iletişim kutusuna dikkat edin. Bir ad girin – veya varsayılanı bırakın – ardından Ekle.

Ana Ekrana Ekle iletişim kutusu

Şimdi cihazınızın ana ekranına dönün ve az önce oluşturduğunuz kısayolu göreceksiniz.

Kısayol şimdi Ana Ekranda görünüyor

Aynı web sitesini ne zaman ziyaret etmek isterseniz, bu ana ekran simgesine ve VOILA’ya dokunmanız yeterlidir! Ek bir bonus olarak, Mac OS’ta masaüstüne yalnızca sürükleyip bırakarak bir Safari web sayfası da ekleyebilirsiniz.

Mac’inizde Safari’yi açın ve masaüstüne kaydetmek istediğiniz web sayfasına gidin. Ardından, adres çubuğuna tıklayın ve favicon’u tıklayıp masaüstüne sürükleyin.

Tarayıcı penceresinde Switching2Mac url'si

Bunu yapmak için elbette tam ekran modundan çıkmanız gerekiyor. Garip bir şekilde, Safari’nin masaüstü sürümündeki Paylaş simgesine tıklamak size e-posta, Mesajlar, AirDrop, Notlar vb. gibi bir dizi farklı seçenek sunar, ancak size kısayolu masaüstüne kaydetme seçeneği sunmaz! Zevk almak!

OKUMAN  iOS için İndirilmeye Değer 10 Artırılmış Gerçeklik Uygulaması

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir