Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iphone

Rahatsız Etmeyin iPhone’da Çalışmıyor Nasıl Onarılır

Rahatsız Etmeyin (DND), özellikle telefonunuzu kapatmak istemiyorsanız, gerektiğinde dijital dikkat dağıtıcıları engellemek için harika bir özelliktir. Rahatsız Etmeyin, gelen aramaları, metinleri ve uygulama bildirimlerini sessize alır. Derin odaklanma gerektiren bir görevi yürütmeniz mi gerekiyor? Ya da belki biraz yalnız kalmaya ihtiyacınız var ve aramalar veya metinler tarafından rahatsız edilmek istemiyor musunuz? Rahatsız Etmeyin, beyaz şövalyeniz olabilir.

Tersine, Rahatsız Etmeyin de, özellikle işe yaramadığında bir acı olabilir. Rahatsız Etmeyin özelliğini etkinleştirmiş olmanıza rağmen aramalar ve metin uyarıları aldığınızı varsayalım. Veya DND, alarmınızın çalmasını engeller. Sorunun sebebi ne olabilir?

Bildirimlerin iPhone’unuzun Rahatsız Etmeyin ayarlarını geçersiz kılmasına neden olabilecek çeşitli şeyler vardır. Bu kılavuzda, iPhone’da (ve iPad’de) Rahatsız Etmeyin ile ilgili olası tüm sorunları ve bunları nasıl düzeltebileceğinizi özetliyoruz.

1. Rahatsız Etmeyin Modunun Cihazınızın Susturulduğu Zamanı Değiştirin

Varsayılan olarak, iOS’ta Rahatsız Etmeyin, yalnızca cihazınızı kilitlediğinizde gelen aramalarınızı ve uyarılarınızı sessize alır. Özelliğin telefonunuzu kullanırken bile tüm bildirim uyarılarını susturmasını istiyorsanız, yapmanız gerekenler burada.

1. Rahatsız Etmeyin ayarları menüsüne gidin (Ayarlar > Rahatsız etmeyin).

2. Sessizlik bölümünde, Hep.

Rahatsız Etmeyin, iPhone’unuzu kullanırken veya kilitliyken gelen aramaları sessize almıyorsa sonraki çözüme geçin.

2. Tekrarlanan Aramaları Kapatın

iOS, Rahatsız Etmeyin etkinken telefon aramalarını, kısa mesajları ve diğer uygulama bildirimlerini sessize alsa da, insanlar birden çok kez aradıklarında yine de size ulaşabilirler. Evet, tekrarlanan aramalar (aynı kişiden) iPhone’unuzun Rahatsız Etmeyin modunu geçersiz kılabilir. Yani, kişi sizi ararsa üç dakika içinde iki kez.

Bunun olmasını önlemek için cihazınızın Rahatsız Etmeyin ayarlarında Tekrarlanan Aramaları kapatın.

OKUMAN  Yerden Tasarruf Etmek için iPhone Mesajları Nasıl Yedeklenir ve Silinir

git Ayarlar > Rahatsız etmeyin ve kapat Tekrarlanan Aramalar seçenek.

3. Rahatsız Etmeyin Programını Devre Dışı Bırakın veya Ayarlayın

Rahatsız Etmeyin modunun yalnızca günün belirli bir saatinde çalıştığını fark ederseniz, yanlışlıkla bir Rahatsız Etmeyin programı ayarlamadığınızı doğrulayın. git Ayarlar > Rahatsız etmeyin ve sahip olduğunuzdan emin olun Takvim seçenek devre dışı.

Gerçekten bir Rahatsız Etmeyin programı ayarladıysanız, sessiz saatlerin (yani başlangıç ​​ve bitiş zamanının) doğru yapılandırıldığından emin olun. Hem tercih edilen saatleri hem de meridyen tanımını (yani AM ve PM) çapraz kontrol edin.

4. Kişi Durumunu Değiştirin

Tekrarlanan Aramalar gibi, «favori» kişileriniz de iPhone’unuzun Rahatsız Etmeyin yapılandırmalarını geçersiz kılabilir. iPhone’unuzda bir kişiyi favorilere eklemek, Rahatsız Etmeyin etkinleştirildiğinde bile, kişinin size günün veya gecenin herhangi bir saatinde (telefon görüşmesi veya metin yoluyla) ulaşabileceği anlamına gelir.

Bu nedenle, Rahatsız Etmeyin etkinleştirildiğinde rastgele bir kişiden arama alıyorsanız, kişiyi yanlışlıkla favorilere eklemediğinizi kontrol edin. iPhone veya iPad’inizdeki favori kişilerinizi kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyin. Ayrıca bir kişiyi favorilerden nasıl çıkaracağınızı da göstereceğiz.

  1. Telefon uygulaması ve dokunun Favoriler sol alt köşede.

Listedeki kişileri kontrol edin ve herhangi bir garip/bilinmeyen kişi olup olmadığına bakın.

  1. Bir kişiyi favorilerden çıkarmak için öğesine dokunun. Düzenlemek sağ üst köşede.
  1. Tıkla kırmızı eksi (—) düğmesi.
  1. Son olarak, dokunun Silmek kişiyi listeden kaldırmak ve Tamamlandı Değişikliği kaydetmek için.

5. Gelen Çağrı Ayarlarını Değiştirin

Rahatsız Etmeyin etkinken iPhone veya iPad’iniz gelen telefon aramalarını susturamıyor mu? Bunun nedeni, Rahatsız Etmeyin’i gelen tüm aramalara izin verecek şekilde ayarlamış olmanız olabilir. Rahatsız Etmeyin ayarlarına gidin ve Gelen çağrılara izin vermek seçenek.

Bunu ikisinden birine ayarladığınızdan emin olun. Favoriler veya Kimse. Seçebilirsiniz Tüm Kişiler Rahatsız Etmeyin modundayken yalnızca bilinmeyen numaralardan gelen aramaları sessize almak istiyorsanız.

6. iPhone’u yeniden başlatın

Aygıtı yeniden başlatmak, birçok garip iOS sorununa denenmiş ve güvenilir bir çözümdür. Rahatsız Etmeyin hala iPhone’unuzda çalışmıyorsa, kapatın ve birkaç saniye sonra tekrar açın. Ayrıca Rahatsız Etmeyin’in etkinleştirildiğinden ve tercihinize göre uygun şekilde yapılandırıldığından emin olmalısınız.

7. Tüm Ayarları Sıfırla

Rahatsız Etmeyin yalnızca telefon görüşmelerini, kısa mesajları ve diğer uygulama bildirimlerini sessize almalıdır. Alarmlarınız ve hatırlatıcılarınız susturulmaz. Şaşırtıcı bir şekilde, bazı iPhone kullanıcılarının Rahatsız Etmeyin’in bazen alarm bildirimleri ve sesle karıştığını belirten raporlar bulduk.

OKUMAN  Bir Videoyu Canlı Fotoğrafa Dönüştürme

Bu, mevcut durumunuzu açıklıyorsa, cihazınızın ayarlarını sıfırlamayı deneyin. Bunu yapmak, cihazınızın ayarlarını (ağ, widget’lar, bildirimler vb.) fabrika varsayılanlarına döndürür. Alarmlarınızın silineceğini unutmamalısınız.

Not: iPhone veya iPad ayarlarınızı sıfırlamak medya dosyalarını ve belgeleri silmez.

git Ayarlar > Genel > Sıfırla > Bütün ayarları sıfırlamak ve devam etmek için telefonunuzun şifresini girin.

Bu, cihazınızın kapanıp tekrar açılacağı yaklaşık 3 – 5 dakika sürer. Ardından, Rahatsız Etmeyin’i etkinleştirin ve sahte bir alarm oluşturun. Şimdi, alarmın ayarlanan saatte çalıp çalmadığını kontrol edin.

8. Telefonunuzu Güncelleyin

Telefonunuzun işletim sisteminde bir sorun olması durumunda bazı özellikler ve uygulamalar arızalanabilir. Bir yazılım hatası nedeniyle Rahatsız Etmeyin’in çalışmadığını bilmek zor. Bu nedenle, iPhone ve iPad’inizde en son iOS sürümünün yüklü olduğundan emin olun.

git Ayarlar > Genel > Yazılım güncellemesi Cihazınız için yeni bir iOS güncellemesi olup olmadığını kontrol etmek için.

Dikkat Dağınıklıkları Engelleyin

Rahatsız Etmeyin, mektuba verilen talimatları izleyen itaatkar bir evcil köpek gibidir. Doğru şekilde kurun ve özellikle ilgili herhangi bir sorun yaşamamalısınız. iOS’ta Rahatsız Etmeyin özelliğini nasıl kuracağınıza ilişkin kılavuzumuzu okumalısınız.

Yukarıda belirtilen sorun giderme yöntemlerinden hiçbiri sorunu çözmezse, cihazınızı olası yazılım veya donanım hasarına karşı kontrol ettirmek için Apple Destek ile iletişime geçmeli veya yakınınızdaki yetkili bir Apple Servis Sağlayıcısını ziyaret etmelisiniz. Ayrıca cihazınızı fabrika varsayılanlarına sıfırlamayı da deneyebilirsiniz, ancak dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir