Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iphone

Maske Açıkken Apple Watch Kullanarak Bir iPhone’un Kilidini Açma

iPhone’daki Face ID, inanılmaz derecede güvenli bir biyometrik kimlik doğrulama biçimidir. Ayrıca süper hızlıdır ve cihazın kilidini açmayı çok kolaylaştırır. Ancak COVID-19 ile savaşmak için yüz maskenizi taktığınızda, o yavaş ve hantal cihaz şifresini kullanmaya geri dönmekten başka çareniz yok. Çıldırtıcı, değil mi?

Apple bunu biliyor. Bu nedenle, bir maskeniz olsun veya olmasın, Face ID ile bir iPhone’un kilidini açmanın yollarını uyguladı. İşin püf noktası, bir Apple Watch’a ihtiyacınız var. Kısa not: şu anda bu yalnızca iPhone’unuzun kilidini açmak içindir, Face ID’ye dayanan uygulamaların kilidini açmak için kullanamazsınız.

Maskeli Yüz Kimliğini Kullanarak iPhone’un Kilidini Açma Nasıl Çalışır?

Yüz maskesi takarken iPhone’unuzun 4-6 haneli cihaz parolasını tekrar tekrar girmek zorunda değilsiniz. Ayrıca bir Apple Watch kullanmanız ve her iki cihazın da en az iOS 14.5 ve watchOS 7.4 çalıştırıyor olması koşuluyla, yüzünüzü kapatmış olsanız bile Face ID’yi kullanmaya geri dönebilirsiniz. İşte bu nasıl çalışıyor.

Face ID’yi kullanmak için iPhone’unuzu her tuttuğunuzda, öne bakan kameranın yanındaki kızılötesi sensör devreye girer ve sizi tanımlamaya çalışır. Başarılı olursa, cihazın kilidini açar. Başarısız olursa, sizden parola sormayı atlar ve bunun yerine Apple Watch’ınızla iletişim kurar.

Apple Watch’unuz parola korumalı, kilidi açık ve bileğinize bağlı olduğu sürece Face ID, bunu yapanın siz olduğunu kabul eder ve iPhone’a erişmenizi sağlar. Hızlıdır ve yalnızca Face ID ile cihazın kilidini açmaktan yalnızca bir saniyeden daha uzun sürer. Farkı fark etmeyeceksin.

Bu, güvenlikle ilgili birden fazla endişeyi artırıyor. Ancak Apple, Face ID’yi, başkalarının iPhone’unuza izinsiz erişme olasılığını en aza indirecek şekilde Apple Watch ile birlikte çalışacak şekilde tasarladı.

  • Parola korumalı bir Apple Watch kullanmalısınız.
  • iPhone’unuzun kimliğini doğrulamak için aygıtı kullanmadan önce Apple Watch’u bileğinize bağlamalı ve kilidini açmalısınız. Saatinizin yakında olduğunu belirlemek için Bilek Algılama adlı yerleşik bir özelliği kullanır.
  • Apple Watch’unuzu bileğinize her bağladığınızda, örneğin evden çıktığınızda, Face ID’yi veya parolasını kullanarak iPhone’unuzun kilidini de açmanız gerekir.
  • Apple Watch’unuz bileğinize dokunarak sizi bilgilendirir ve ardından Face ID aygıtın kilidini sizin için açtığında bir bildirim gelir. Bildirim özellikleri bir iPhone’u kilitle Başka biri sizin haberiniz olmadan iPhone’unuzun kilidini açmayı başarırsa, cihazınızı kilitlemek için dokunabileceğiniz bir seçenek.
  • İPhone’unuz, Apple Watch’tan ani bir hareket algılarsa, bir şifre istemeye geri döner.
  • Apple Watch’ınız Apple Pay işlemlerini doğrulayamaz veya Face ID korumalı uygulamalara erişim sağlayamaz.
OKUMAN  iPhone Parolanızı mı Unuttunuz? İşte Yapmanız Gerekenler

Face ID ile iPhone’un Kilidini Açmak için Apple Watch Nasıl Etkinleştirilir

Face ID’nin bir Apple Watch kullanarak bir iPhone’un kilidini açmasına izin veren işlev varsayılan olarak etkin değildir. iOS cihazınızdaki Face ID ve Parola ayarlarına girerek manuel olarak açmalısınız.

Aşağıdaki adımları uygulama konusunda sorun yaşarsanız, “iPhone’un Kilidini Açmak için Apple Watch Etkinleştirilemiyor mu? İşte Yapılması Gerekenler” bölümüne gidin ve yeniden deneyin.

1. Ayarlar iPhone’unuzdaki uygulama.

2. Aşağı kaydırın ve öğesine dokunun. Yüz Kimliği ve Parola.

3. Cihaz şifrenizi girin.

4. Aşağı kaydırın Apple Watch ile Kilidi Açın Bölüm. Ardından, yanındaki anahtarı açın [Your name]Apple Watch.

5. dokunun .

6. Ayarlar uygulamasından çıkın.

Maske Açıkken Face ID Kullanarak iPhone’un Kilidini Açma

Artık yüz maskesi takmanıza rağmen iPhone’unuzun kilidini açmak için Face ID’yi kullanmaya hazırsınız. Aşağıdaki adımlar bunu gösterecektir.

1. Apple Watch’u bileğinize bağlayın. Ardından saat yüzüne dokunun ve watchOS parolanızı girin.

2. Face ID’yi (henüz maskenizi takmadıysanız) veya cihazınızın parolasını kullanarak iPhone’un kilidini açın.

3. iPhone’unuzu yüz maskesi takılıyken kilitlemeyi ve ardından kilidini açmayı deneyin. iPhone’unuz, Apple Watch’ınız aracılığıyla hemen kimliğini doğrulayacak ve kilidini açacaktır.

Apple Watch’ınız bileğinize dokunacak ve etiketli bir bildirim görüntüleyecektir. [Your Name]Bu Apple Watch tarafından iPhone’un Kilidi Açıldı. öğesine dokunun. iPhone’u kilitle iOS cihazınızın kilidini istemeden açtıysanız (veya başka biri bunu izinsiz yaptıysa).

Apple Watch’unuzu her çıkardığınızda ve yeniden taktığınızda, bir yüz maskesi takarken Face ID’yi kullanarak cihaza erişebilmek için iPhone’unuzun kilidini tekrar normal şekilde açmanız gerekir.

iPhone’un Kilidini Açmak için Apple Watch’u Etkinleştiremiyor musunuz? İşte Yapmanız Gerekenler

iPhone ve Apple Watch’unuz iOS 14.5 ve watchOS 7.4 veya sonraki bir sürümünü çalıştırmalıdır. Aksi takdirde, Face ID’yi maske takılıyken kullanmanıza izin veren işlevi etkinleştiremezsiniz. iOS’un en son sürümlerine ve watchOS’a sahip olsanız bile, güncellemeleri kontrol etmek yine de iyi bir fikirdir. Genellikle bilinen sorunlar için iyileştirmeler ve düzeltmeler içerirler.

OKUMAN  İPhone'unuzu Mac'te Nasıl Yedeklersiniz?

Ayrıca Apple Watch’unuz parola korumalı olmalı ve Bilek Algılama özelliğinin açık ve çalışır durumda olması gerekir. Aşağıdaki talimatları izleyerek her şeyin yolunda olduğundan emin olmalısınız.

iPhone’u güncelle

1. Ayarlar iPhone’unuzdaki uygulama.

2. dokunun Genel.

3. dokunun Yazılım güncellemesi.

4. iPhone’unuzun yeni yazılım güncellemelerini taramasını bitirmesini bekleyin.

5. dokunun İndir ve yükle.

Apple Watch’u güncelleyin

1. İzlemek iPhone’unuzdaki uygulama.

2. dokunun Genel.

3. dokunun Yazılım güncellemesi.

4. iPhone’unuzun yeni watchOS güncellemelerini taramasını bitirmesini bekleyin.

5. dokunun Indirin ve yükle.

Apple Watch’a Parola Ekleme

1. tuşuna basın Dijital Taç Apple Watch’ınızda ve simgesine dokunun. Ayarlar.

2. Aşağı kaydırın ve öğesine dokunun. şifre.

3. dokunun Parolayı Aç. Ardından, bir şifre belirleyin.

Apple Watch’ta Bilek Algılamayı Etkinleştirin

1. tuşuna basın Dijital Taç iPhone’unuzda ve öğesine dokunun. Ayarlar.

2. Aşağı kaydırın ve öğesine dokunun. şifre.

3. Ekranı aşağı kaydırın ve yanındaki anahtarı açın. Bilek Algılama.

Apple Watch ile Yüz Kimliği: Güvenli ve Güvenli

iPhone’unuzun kilidini bir Apple Watch ile açmak, parola kullanma zahmetini ortadan kaldırır, ancak aynı zamanda yüz maskenizi halka açık yerlerde asla çıkarmamanız için başka bir neden daha sunar.

watchOS 7.4 veya sonraki bir sürümünü destekleyen herhangi bir Apple Watch çalışmalıdır. Halihazırda bir tane yoksa, Touch ID’li bir iPhone’a geçmekten çok daha ucuz bir çözüm. Bir Apple Watch ayrıca sağlıkla ilgili sayısız faydayla birlikte gelir ve bu da onu değerli bir yatırım haline getirir.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir