Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

Donanım

MacBook Pro ve MacBook Air için En İyi 5 Yerleştirme İstasyonu

MacBook Pro ve MacBook Air, taşınabilirlik ve üretkenliği çevrimiçi çalışanlar için en iyi seçeneklerden biri haline getirecek şekilde birleştirir, ancak önemli bir alanda yetersiz kalırlar: USB bağlantı noktaları. Son derece sınırlı seçenekler ve gerekli Lighting-to-USB dongle’ları, bir HDMI kablosu bir yana, harici aksesuarların takılmasını zorlaştırır.

Bir yerleştirme istasyonu daha iyi bir çözüm sunar. Bağlantı istasyonları, kullanıcıların birden çok bağlantı noktasını tek bir cihazda birleştirmesine olanak tanır. Evde bir iş istasyonunuz varsa, monitörünüzü, klavyenizi, farenizi ve diğer aksesuarlarınızı yerleştirme istasyonuna takılı tutabilir ve yalnızca dizüstü bilgisayarın fişini çekebilirsiniz. Bir dahaki sefere, her şey gitmeye hazır. İşte bir MacBook Pro yuvası ve MacBook Air yuvası için en iyi seçenekler.

MacBook Air ve MacBook Pro Yerleştirme İstasyonları

İster stil, ister işlevsellik veya bunların arasında bir şey arıyor olun, bu yerleştirme istasyonları MacBook kullanıcıları için en iyi seçeneklerdir.

Brydge Dikey Rıhtım — 130 dolar

Brydge Dikey Rıhtım, piyasadaki en şık seçeneklerden biridir. Yuva, MacBook’unuzu standa dikey olarak yerleştirmenize olanak tanır; çok fazla boş alan olmayan masaüstü alanları için idealdir. Not, bu sadece ile çalışır Dokunmatik çubuklu MacBook’lar.

Dezavantajı, bağlantı istasyonunun yalnızca iki Thunderbolt 2 bağlantı noktası içermesi, ancak her birinin tam 40 Gbps verim sağlamasıdır. MacBook’unuza takabileceğiniz her şeyi Brydge Vertical Dock’a da takabilirsiniz, ancak Lightning olmayan aksesuarlar için bir dönüştürücü kullanmanız gerekir.

Bağlantı istasyonu, yoğun iş yükleri için geliştirilmiş hava akışı ve soğutmanın yanı sıra MacBook’unuzu tek bir hareketle yuvanın içine ve dışına kaydırmanızı kolaylaştıran tek elle bir yerleştirme mekanizması içerir.

CalDigit TS3 – 250 $

CalDigit TS3 bağlantı istasyonu, uzman kullanıcılar için nihai bağlantı istasyonudur. 15 farklı bağlantı noktasının yanı sıra 87W’a kadar şarj gücü sağlar. Thunderbolt 3 uyumluluğu sayesinde en yeni nesil MacBook’larla uyumludur.

OKUMAN  Apple M1 ve Intel i7: Karşılaştırmalı Savaşlar

CalDigit TS3, iki Thunderbolt 3 bağlantı noktası, bir DisplayPort 1.2 bağlantısı, beş USB-A bağlantı noktası, iki USB-C bağlantı noktası ve gigabit ethernet içerir. Ayrıca bir UHS-II SD kart yuvası, optik ses ve 3,5 mm ses girişi ve çıkışı sağlar. Yuvayı hem yatay hem de dikey konumda yerleştirebilirsiniz.

Daha etkileyici olan şey ise CalDigit TS3’ün DisplayPort ve Thunderbolt bağlantı noktaları aracılığıyla çift 4K ekranı destekleyebilmesi – fotoğraf veya video düzenleme ile çalışan herkes için mükemmel.

Bu yuva, ortalama bir kullanıcı için biraz abartılı, ancak çok sayıda üst düzey cihaz çalıştıran biriyseniz ve güce ihtiyacınız varsa, CalDigit TS3 harika bir seçenektir.

Oniki Güney StayGo – 75 dolar

Biraz daha bütçe dostu bir iskele arıyorsanız, Twelve South StayGo sağlam bir seçenektir. Sadece 75 $’a altı bağlantı noktasını daha kompakt, taşınabilir bir çerçeveye sığdırır. Bu, daha fazla bağlantı noktasına ihtiyaç duyan ve MacBook’unun taşınabilirliğinden en iyi şekilde yararlanmak isteyen herkes için mükemmel bir yerleştirme istasyonudur.

Twelve South StayGo’da bir adet 4K HDMI bağlantı noktası, iki adet USB A 3.0 bağlantı noktası, bir adet çift işlevli USB A bağlantı noktası, bir adet gigabit Ethernet bağlantı noktası ve bir adet SD/Micro SD bağlantı noktası bulunur. Son olarak, 85W şarjlı bir USB C 3.1 bağlantı noktasına sahiptir. MacBook’ların en yeni modellerinin 87W’da şarj olduğunu unutmayın. Kullanıcılar herhangi bir sorun bildirmese de bu cihazda şarj işlemi biraz daha yavaş olabilir.

Bağlantı istasyonunda ayrıca masaüstünüz için bir metrelik kablo ve hareket halindeyken kullanmanız için 4,75 inçlik seyahat kablosu bulunur. Daha pahalı bağlantı istasyonlarının sağladığı tüm güce ihtiyacınız yoksa, bu bağlantı istasyonu karşılaşacağınız hemen hemen her durum için yeterlidir.

Kensington Thunderbolt 3 İstasyonu – $200 dolar

Kensington Thunderbolt 3, ciddi güç ve çözünürlük sağlayan orta sınıf bir yerleştirme istasyonudur. Çift 4K ekranı desteklerken, tek bir 5K ekranı da destekleyebilir. Ancak, bağlantı istasyonunun Thunderbolt 3 monitörlerle uyumlu olmadığını unutmamalısınız.

Thunderbolt 3 yuvasında beş farklı bağlantı noktası bulunur: bir USB C bağlantı noktası, iki USB 3.0 bağlantı noktası, bir gigabit Ethernet bağlantı noktası, 3,5 mm kulaklık ve mikrofon jakları ve bir Kensington Kilidi yuvası. Dock, hem macOS hem de Windows makineleriyle uyumluluğu sayesinde genişletilmiş işlevselliğe sahiptir. İki farklı dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız ve aralarında geçiş yapmanız gerekiyorsa, Kensington Thunderbolt 3 bunun üstesinden gelebilir.

OKUMAN  Apple Fare Çalışmıyor mu? Düzeltmenin 9 Yolu

Bu yuva 85 W’a kadar güç sağlar ve dizüstü bilgisayarınızın ihtiyacına göre otomatik olarak ayarlanır. Ancak, daha yeni MacBook Pro’lar ve MacBook Air gibi 87W cihazları da şarj edebilir. Bunu yapmak için onaylı bir Thunderbolt 3 kablosuna ihtiyacı olacaktır.

G-Technology 8TB Raid Dock – 600 dolar

G-Technology Thunderbolt 3 yuvası, yalnızca yuva işlevi görmekten fazlasını yapan bir cihazın güç merkezidir. Ayrıca çıkarılabilir çift sürücülü depolama sistemine sahip harici, 8 TB sabit sürücüdür. Çok sayıda yüksek kaliteli video dosyasıyla çalışıyorsanız, ek depolama alanına ihtiyacınız vardır ve bu yuva, komuta merkeziniz olarak işlev görebilir.

Bağlantı istasyonunda bir HDMI bağlantı noktası, çift Thunderbolt 3 bağlantı noktası ve tek bir USB-C bağlantı noktası bulunur. Bağlantı noktaları bölümünde bu listedeki diğerleri kadar dikkate değer olmasa da Thunderbolt 3 bağlantı noktaları aracılığıyla ek ekranlar, sürücüler ve daha fazlası dahil olmak üzere beş adede kadar ek aygıtı zincirleme bağlantı oluşturmanıza olanak tanır.

Yüksek hızlı veri aktarım hızları, ham görüntüleri düzenlemek için MacBook’unuzda saklamanız gerekmediği anlamına gelir; bunun yerine, dock içindeki sürücülerden doğrudan düzenleme yapabilirsiniz. Eksik olduğu şey, fayda açısından telafi etmekten daha fazla görünüyor – olumsuz tarafı, elbette, şaşırtıcı 600 dolarlık fiyat noktası.

Bir MacBook yuvası, kullanışlı bir araçtan daha fazlasıdır. Çalışma alanınızı bir komuta merkezine dönüştürmenize yardımcı olabilir. Hareket etmeniz gerektiğinde kabloları takıp çıkarmak kadar hızlı üretkenliği öldüren çok az şey vardır, bu yüzden akıllı olanı yapın: Bir MacBook yuvasına yatırım yapın ve her şeyi (dizüstü bilgisayarınız hariç) fişe takılı tutun.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir