Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

MacOS

Mac OS X’te Ses Arabirimi Üzerinden Bir Enstrüman Nasıl Kaydedilir

OS X kullanan bir Mac’te bir arabirim aracılığıyla enstrüman sesini kaydetmek şaşırtıcı derecede kolaydır ve yerleşik bir kayıt cihazına göre önemli avantajlara sahiptir. Bilgisayarınızı profesyonel mikrofonlara, baslara ve elektro gitarlara bağlamak için kullanılabilir.

Kurulumu oldukça hızlı ve kolaydır. Tutarlılık adına, ses arabirimi olarak Scarlett Solo’yu kullanacağım, ancak bu ayarların çoğu farklı markalar ve cihazlar için geçerli.

Bir Mac bilgisayarınız varsa, şanslısınız! Çoğu USB 2.0 ses arabirimi (Scarlett Solo dahil) Sınıf Uyumlu veya tak-çalıştır, bu, üçüncü taraf sürücü indirmesi olmadan bir Mac’e bağlanabilecekleri anlamına gelir.

Ses Arayüzü aracılığıyla Ses Kaydetme

Başlayalım.

Cihazınızı prize taktıktan sonra kayıt yazılımınıza giden yolu bulun. Mac’te, yerleşik olarak gelen en temel Garaj Bandı. Bu başlatıldığında, şuraya gidin: Yeni proje ve ne tür bir kayıt yapacağınızı seçin.

Sonra, Kaydetmek yeni projen. (Bunların tümü daha sonra değiştirilebileceğinden Tempo, Zaman İşareti ve Tuş ayarları hakkında endişelenmeyin).

Bundan sonra, şuraya gideceksiniz: Garaj Bandı ekranınızın sol üst köşesindeki sekmesini seçin ve Tercihler ulaşmak için Genel Ayarlar.

Oradan şuraya gideceksin Ses/MIDI sekme. İçin Ses girişi, bunu Ses arayüzünüze ayarlayın (Scarlett Solo). Ses Çıktı gerçekten yapılandırmanıza bağlı, ancak benim için çoğu zaman bu Scarlett Yalnız USB veya Dahili Giriş. Şimdilik, onu ayarlayacağım Dahili Giriş.

Ses sürücüsünde yapılan değişikliği onaylama istemi görüntülendiğinde, öğesini seçin. Evet. Bu işlem 10-15 saniyeyi geçmemelidir.

Buradan çıkabilirsiniz Ses/MIDI ayarlarına gidin ve İzlemek sekmesini ekranınızın üst kısmında ve ardından bir Yeni yol.

Oradayken, hangi kayıt cihazını kullandığınızı belirtin (mikrofon veya enstrüman). sonra vur Cihaz Kurulumu mono ayarlarınızı seçmek için açılır menü.

Gitar kaydederim, bu yüzden en sağdaki enstrümanı seçerdim ve mono 2; bir mikrofonla kayıt yapıyorsanız, orta seçeneği seçersiniz ve kullanırdınız mono 1.

OKUMAN  MacOS'ta Kendi Dinamik Duvar Kağıtlarınızı Nasıl Oluşturursunuz

Ayrıca işaretli kutuyu işaretlemeyi de faydalı buluyorum. Çalarken ve kaydederken enstrümanımı duymak istiyorum. Seçme Oluşturmak ayarlarınız beğeninize olduğunda.

Senden sonra Oluşturmak yeni parçan, kaydetmeye hazırsın! Herhangi bir sorunuz veya yorumunuz varsa, lütfen sormaktan çekinmeyin! Eğlence!

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir