Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

yazılım

Mac için Windows Uzak Masaüstü: Nasıl Çalışır?

Mac ve Windows PC’leri düzenli olarak kullanmanız gerekiyorsa, her ikisini de kullanabilmek için fiziksel olarak bilgisayar değiştirmenize gerek yoktur. Her iki makineyi de aynı anda kullanmanıza izin vermek için macOS için Windows Uzak Masaüstü’nü kullanabilirsiniz.

Mac için Windows Uzak Masaüstü, Windows masaüstünüzü macOS ekranınızda görüntülemek için Microsoft’un Windows 10’da yerleşik olarak bulunan Uzak Masaüstü Protokolünü kullanır. Windows uygulamalarını çalıştırabilir, ayarları değiştirebilir ve Mac ile Windows cihazlarınız arasında dosya ve klasörleri paylaşabilirsiniz.

Mac için Windows Uzak Masaüstü’nü Yükleme

Mac için Windows Uzak Masaüstü’nün iki sürümü vardır ve hangisini kullanmanız gerektiği, mevcut macOS sürümünüze bağlıdır. Çoğu durumda, Mac 10 için Microsoft Uzak Masaüstü’nü yüklemelisiniz.

İşe yaramazsa, bunun yerine eski Microsoft Remote Desktop for Mac 8 uygulamasını deneyin, ancak sürüm 8’in yakın bir zamanda Mac App Store’dan kaldırılması planlanıyor.

 • Yüklemek için App Store’u açın. Bunu, ekranınızın altındaki Dock’ta bulunan Başlatma Panelinizde veya ekranınızın sağ üst köşesindeki Spotlight Arama aracını arayarak bulabilirsiniz.
 • App Store’da, soldaki menüdeki arama çubuğuna tıklayın ve şunu yazın Microsoft Uzak Masaüstü. Arama sonuçlarında bulduktan sonra, Almak yüklemek için düğmesine basın.
 • bu Almak düğme yeşile dönecek Düzenlemek buton. Bunu da tıklayın, ardından Apple Kimliği parolanızı girerek kurulumu onaylayın. ikinciyi tıklayın Almak devam etmek için düğmesine basın.
 • Kurulduktan sonra, tıklayın Açık düğmesine basın veya uygulamayı Başlatma paneli.

Microsoft Uzak Masaüstü uygulamasını açtıktan sonra bazı ek izinleri onaylamanız gerekebilir. Bunları onaylayın ve kabul edin, ardından kullanmaya başlayabilirsiniz.

Uzak Masaüstü Bağlantısı Ekleme

Mac için Uzak Masaüstü’nü açtıktan sonra, yeni bir uzak masaüstü bağlantısı ekleyebileceksiniz.

 • Tıkla Masaüstü Ekle pencerenin ortasındaki düğme. Alternatif olarak, artı düğmesi üst menüde, ardından Bilgisayar ekle veya Çalışma Alanı ekleyin.
 • doldurun Bilgisayar ekle uzak Windows PC’niz için ilgili bilgileri içeren formu. Standart RDP ayarlarını kullanmak için, Windows PC’nizin IP adresini bilgisayar adı Metin kutusu. Unutulmaz bir isim sağlayın Dost İsim Kutu. Tıklamak Eklemek ayarlar onaylandıktan sonra.
 • Bağlantınız, Mac için Uzak Masaüstü ana penceresinde görünecek, kaydedilecek ve bağlanmaya hazır olacaktır. Bağlantınızı başlatmak için girişe çift tıklayın. Bu noktada Windows PC’niz için kullanıcı adı ve parola sağlamanız istenecektir. Bunları sağlayın, ardından Devam et bağlanmak.
 • Bu ilk bağlantınızsa, bir güvenlik uyarısını kabul etmeniz gerekebilir. Bunu yalnızca güvendiğiniz bir sunucuya bağlanıyorsanız kabul ettiğinizden emin olun. yaparsanız, tıklayın Devam et mesajı dikkate almamak ve bağlantı kurmak için

Birkaç saniye sonra, Windows PC’nize olan uzak masaüstü bağlantısı tamamlanacak ve kullanıma hazır, tam ekran olarak başlatılacaktır.

OKUMAN  Mac'te PDF'leri Düzenlemenin En İyi Yolu

Uzak Masaüstü Bağlantısını Yapılandırma

Bağlantının kalitesini değiştirme ve Mac’inize bağlı yerel cihazları uzak Windows PC’nize yeniden yönlendirme yeteneği de dahil olmak üzere daha fazla yapılandırma seçeneği mevcuttur.

 • Kaydedilmiş bir bağlantıyı düzenlemek için sunucunuzun üzerine gelin ve kalem düğmesi. Alternatif olarak, kaydedilen bağlantıya sağ tıklayın ve Düzenlemek.
 • Retina ekranlı bir Mac iseniz, uzak bağlantınızın çözünürlüğünü optimize etmek isteyeceksiniz. İçinde Görüntülemek sekmesinde etkinleştirmek için tıklayın Retina ekranlar için optimize edin onay kutusu. Ayrıca, bağlantınızın renk kalitesini aşağıdaki menüden özelleştirebilirsiniz. Renk kalitesi Aşağıya doğru açılan menü. Bağlantınızın genel çözünürlüğünü bilgisayarınızdan ayarlayabilirsiniz. Çözünürlük Aşağıya doğru açılan menü. Tıklamak Kayıt etmek Tamamlamak.
 • İçinde Cihazlar ve Ses sekmesinde, uzak Windows PC’nizde hangi yerel aygıtlara erişmek istediğinizi seçebilirsiniz. Listelenen onay kutularından herhangi birini işaretlemek için tıklayın. Sesleri yerel olarak mı yoksa uzaktan mı çalmayı seçebilirsiniz. Sesi Oynat Aşağıya doğru açılan menü. Daha önce olduğu gibi, tıklayın Kayıt etmek Tamamlamak.

Mac ve Windows Arasında Dosya ve Klasör Paylaşımı

Yerel Mac bilgisayarınız ve uzaktaki Windows PC’niz arasında dosya ve klasörleri paylaşmak da mümkündür.

 • Bunu yapmak için kayıtlı sunucunuza sağ tıklayın ve Düzenlemektıklayın, ardından klasörler sekme. Tıkla Klasörleri Yönlendir onay kutusunu seçin, ardından artı düğmesi pencerenin alt kısmında.
 • Finder penceresinde paylaşmak istediğiniz klasörleri seçin ve ardından Açık onları listenize eklemek için Bunları salt okunur yapmak istiyorsanız, altındaki her bir klasör girişinin yanındaki onay kutusunu tıklayın. Sadece oku kolon. Tıklamak Kayıt etmek paylaşmak istediğiniz klasörleri eklemeyi bitirdiğinizde.

Paylaşılan Mac klasörleriniz daha sonra ağ sürücüleri olarak görünecek ve şu şekilde listelenecektir: Yeniden yönlendirilen sürücüler ve klasörler, içinde bu bilgisayar Bağlantıyı kurduktan sonra Windows Dosya Gezgini bölümü.

OKUMAN  Siri'ye Sormanız Gereken 11 Komik Şey

Uzak Masaüstünü Mac Bilgisayarlarda Paylaşma

Birden fazla Mac bilgisayarınız varsa ve aynı yapılandırma dosyasını Windows uzak masaüstünüz için paylaşmak istiyorsanız, dosyayı kaydedebilir ve erişmeniz için iCloud depolama alanınıza yerleştirebilirsiniz.

Bu, her Mac bilgisayarın iCloud saklama alanı için aynı Apple Kimliğini kullanmasını gerektirir.

 • Uzak masaüstü yapılandırmanızı dışa aktarmak için Microsoft Uzak Masaüstü uygulamasında kayıtlı bağlantınıza sağ tıklayın, ardından İhracat.
 • RDP yapılandırma dosyalarının dışa aktarılması, Microsoft Uzak Masaüstü uygulamasının sizi uyaracağı kayıtlı parolaları kaldırır. tıklayarak bu uyarıyı kabul edin. Araştır.
 • Bulucu penceresinde, iCloud Sürücüsü soldaki menüde. Bağlantı dosyanızı tıklayarak kaydedin İhracat.
 • Başka bir Mac bilgisayarda, Mac için Microsoft Uzak Masaüstü’nü açın, Ayarlar üst menü çubuğundaki simgesine tıklayın, ardından RDP dosyasından içe aktar.
 • Görüntülenen Finder penceresinde, iCloud Sürücüsü soldaki menüde. Kaydedilmiş RDP dosyanızı bulun ve seçin, ardından İçe aktarmak.

Kaydedilmiş RDP dosyanızı içe aktardıktan sonra, daha önce olduğu gibi uzak Windows sunucunuza bağlanabileceksiniz.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir