Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iOS

Kontrol Merkezinde 3D Touch’ı Kullanma

Apple, ilk olarak basınca duyarlı bir dokunmatik teknoloji olan Force Touch’ı Apple Watch’a getirdi. Ancak Android telefon üreticisi Huawei’nin yeni akıllı telefonlarında bu özelliği yayınlamasından kısa bir süre sonra Apple, ilk olarak iPhone 6s ile iPhone’da kullanımını piyasaya sürdü ve yaygınlaştırdı.

Apple, bu çoklu dokunma özelliğine 3D Dokunma adını verir. Bu, iPhone kullanıcılarının en sık eriştiği adımları veya işlevleri açmanın yenilikçi bir yolunu ekler. iPhone ekranına basarak ve baskıyı basılı tutarak 3D Touch’ı kullanın. Bu, basılan uygulamada mevcut olan kısayolları ortaya çıkarır.

Kontrol Merkezinde 3D Dokunma
Twitter uygulamasına 3D kısayol

Örneğin, 3D Touch en iyi uygulama işlevlerine kısayol olarak bilinir. Twitter iOS uygulaması için 3D Touch kullanmayı deneyin; hızlı bir şekilde tweet atabilir, DM (doğrudan mesaj) veya arama yapabilirsiniz.

Daha az bilinen, iOS Kontrol Merkezi’ndeki değeridir, özellikle de kullanıcının Kontrol Merkezi kontrollerini özelleştirme yeteneği ile. Öyleyse, bu şekilde bazı harika kısayolların nasıl kullanılacağını keşfedelim.

Hücresel Verilere 3D Dokunma

Kontrol Merkezi’ndeki yerleşik kısayollardan biri döner Hücresel veri açık veya kapalı. Bu kontrolü Bluetooth, Wifi ve Uçak modu ile birlikte Kontrol Merkezi’nin sol üst panelinde bulacaksınız.

Kontrol Merkezindeki Hücresel Veriler

Hücresel Veri simgesine 3D Dokunduğunuzda (basılı tutun) aşağıdakileri görürsünüz:

3D Touch, Kontrol Merkezine yalnızca AirDrop kişilerini ve Kişisel Erişim Noktasını ekler

Bu gruptaki dört simgeden herhangi birine 3D dokunarak aynı genişletilmiş menüyü elde edebileceğinizi belirtmekte fayda var. İki yeni seçenek hakkında daha ayrıntılı konuşalım.

AirDrop Kısayolu

AirDrop, Apple cihaz kullanıcılarının yakındaki OS X ve iOS cihazlarına kablosuz olarak nasıl dosya aktarabileceğidir. Dahil olmak üzere çeşitli makbuz modları arasından seçim yapılabilir. Alma Kapalı ile Yalnızca Kişiler ile Herkes. Ancak makbuz modu şu şekilde ayarlanırsa Herkes yakındaki bilinen bir kişiden dosya almak için, bu ayar manuel olarak değiştirilene kadar kalır.

OKUMAN  iOS için En İyi 3 Nintendo DS Emülatörü

Ne yazık ki, bu ayar, bu makalede anlatıldığı gibi, yabancıları bundan yararlanmaya davet edebilir. Bu nedenle, Hızlıca Yalnızca Kişiler’e veya Kapalı Alma’ya geri dönmek için anında bu AirDrop kısayolunu kullanın.

AirDrop makbuzunu ayarlamak için 3D Dokunma

Kişisel Erişim Noktası Kısayolu

Kişisel Erişim Noktası, iPhone hücresel veri bağlantınızı kullanarak bir WiFi erişim noktası oluşturmanıza olanak tanıyan hücresel bir ayardır. Bu, İnternet bağlantısı için dizüstü bilgisayarları ve diğer cihazları bu ağa bağlamanıza izin verecektir. Bu özellik, hücresel şirketiniz tarafından etkinleştirilmelidir, ancak artık tüm büyük şirketler bunu desteklemektedir.

Hücresel verilerinizi tüketmesine ve hücresel ağ hızınıza bağlı olmasına rağmen, LTE’ye sahip olduğunuz her yerde cihazlarınıza İnternet bağlantısı eklemek büyük bir üretkenlik artırıcıdır. Ayrıca, arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınız için bağlantı eklemek için yalnızca iPhone’unuzu kullanmak, popülerliğinizi artıracaktır.

Her neyse, bu etkin noktayı hızlı bir şekilde Açmak için bu kısayolu kullanın (keşfedilebilir) veya Kapalı (Keşfedilemez).

İnsanların katılması için iOS’un bu kişisel erişim noktaları için bir parola kullanılmasını gerektirdiğini unutmayın. gitmelisin AyarlarKişisel Erişim NoktasıKablosuz ağ parolası.

Kişisel Erişim Noktası ayar ekranı

Ekran Kaydı Kısayolu

Yukarıda bağlantılı bir önceki gönderide açıkladığımız gibi, ekran kayıt kontrolü Kontrol Merkezi’ne eklenebilir. Ekran Kaydı Kontrol Merkezi panelinizde olduğunda, simgeye 3D dokunuşu kullanın ve işte!

  • Kayıt için bir hedef seçin.
    • Kısa bir süre önce, bir ekran kaydı yalnızca iPhone film rulosuna kaydedilebilirdi. Ancak, artık ekran kaydından doğrudan Facebook Live’a yayın yapılabilir ve My Verizon iOS uygulaması bile ekranı Tanılama özelliğine yayınlamamı istiyor! Kısayolun söylediğine dikkat edin Kayda başla hedef kamera rulosuysa, ancak Yayına Başlaeğer Facebook’a.
  • iPhone ekranınızı kaydederken konuşmak ister misiniz? Bu düğme, ekranı kaydederken sesi etkinleştirmek için mikrofonu açar.
Ekran Kayıtları kısayolları

Burada listelenen uygulamaların listesinin, şu anda iPhone’unuzda yüklü olana bağlı olacağını unutmayın. Facebook ve My Verizon’u yüklediğim için bu iki uygulama ortaya çıkıyor. Ne yazık ki, iOS’ta ekran kaydı özelliğiyle çalışan tüm uygulamaların çevrimiçi olarak kesin bir listesini bulamadım.

OKUMAN  iPhone'da Ekran Kaydı Nasıl Yapılır?

Notlar Kısayolu

Kontrol Merkezi’ne bir başka kullanışlı eklenti, Notlar kontrolüdür. Ana kısayol yeni bir not açacaktır, ancak Notes’taki kontrol listesi özelliğini sık sık kullanıyorsanız, Kontrol Merkezi’ndeki Notlar simgesine 3D dokunmak bir kontrol listesi içeren yeni bir not oluşturacaktır!

Notes 3D Touch kısayolu

Ayrıca, bir fotoğrafla veya bir eskizle de yeni bir not başlatabilirsiniz. Kontrol Merkezi’ndeki bu 3B Dokunma kısayolları, harika zaman tasarrufu sağlar. 3D dokunma çoğu zaman kullanışlı olsa da bazen sorunlara neden olabilir. 3D Touch nedeniyle uygulamaları silemiyorsanız ne yapacağınızla ilgili yazımı okuyun. Sorularınız veya önerileriniz varsa lütfen yorumlarda bize bildirin! Zevk almak!

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir