Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iTunes

iTunes Kullanarak Kendi Özel Zil Seslerinizi Nasıl Oluşturursunuz?

Bir akıllı telefona sahip olmanın harika yanlarından biri, çok sayıda kişiselleştirme olanağının mevcut olmasıdır. Duvar kağıtlarından zil seslerine ve telefon koruyucu kılıflarına kadar, benzersiz kişiliğinizi telefonunuza eklemek için çeşitli yollara sahipsiniz.

Ancak, bir iPhone’daki zil sesleriyle ilgili olarak, varsayılan tonlarla ilgili sevmediğim şey, bunların ya can sıkıcı ya da sıkıcı olmaları. Bu nedenle, telefondaki zil seslerinin yalnızca kişisel olarak seçtiğiniz zil sesleri olduğundan emin olmanız önemlidir.

Dört Kolay Adımda iPhone Zil Sesleri Oluşturun

Öncelikle hangi sesi kullanacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Bir şarkı olabilir. En sevdiğiniz dizi veya film müziği olabilir. Diğerleri bilgisayar oyunlarından özel efektler kullanır. Tamamen size kalmış. Yukarıda da görebileceğiniz gibi, Tetris oyunundan çok akılda kalıcı melodi ile gitmeyi seçtim.

Bu sesi bulmak için en iyi yer YouTube. İstediğinizi bulduğunuzda, YouTube To MP3 Converter gibi bir şey kullanarak sesi kopyalayabilirsiniz. Ama buna benzer birçok hizmet var. Basit bir Google araması, aralarından seçim yapabileceğinizden daha fazlasını getirecektir.

Artık MP3 dosyanız olduğuna göre, ikinci aşamaya geçme zamanı.

Audacity Kullanarak Düzenle

Artık dosyanız elinizde, onu iOS özelliklerine göre düzenlemenin zamanı geldi. İndirdiğim mevcut Tetris sesi 10 saat süren şaşırtıcı! Bir iPhone zil sesi yalnızca otuz saniye uzunluğunda olduğundan, bunların hepsine ihtiyacımız yok – ve sonra başa dönüyor. Bu yüzden, dosyadan dokuz saat, 59 dakika ve 30 saniye kesmek için ücretsiz ve açık kaynaklı Audacity’yi kullanmam gerekiyor.

Audacity.dll indirin ve kurun. Ardından sesinizin MP3 sürümünü yükleyin.

Şimdi, zil sesiniz olarak hangi otuz saniyelik bölümün olmasını istediğinize karar vermelisiniz. Sesin başlangıcı mutlaka en iyi kısım olmayabilir. Örneğin, bazı şarkılar çok sessiz başlar veya kulağa biraz garip gelebilir. Tonunuz için sadece otuz saniyeniz olduğuna göre, en iyi kısmı istediğiniz belli.

OKUMAN  İTunes'un Otomatik Olarak Açılmasını Nasıl Durdurursunuz?

O halde dosyanızı Audacity’de dinleyin ve fareniz veya izleme dörtgeninizle sürükleyerek istediğiniz otuz saniyelik bölümü kırpın.

Klibinizin sorunsuz çalışmasını sağlamak için 28 veya 29 saniye yapmak en iyisidir. Zaman damgasını ekranın alt kısmında görebilirsiniz.

Otuz saniyelik klibinizi aldıktan sonra, adresine giderek yeni bir dosya olarak kaydedin. Dosya–>İhracat–>Seçili Sesi Dışa Aktar.

Seçili dosyayı bilgisayarınıza kaydedin ve bir dosya olduğundan emin olun. MP3 dosya. Audacity, sizden onu “adlı bir şeye yönlendirmenizi isteyecektir.topal dosya”, yeni MP3 dosyaları oluşturmak için gereklidir. Eğer bir tane yoksa veya sizinki bir nedenden dolayı çalışmıyorsa, size yeni bir indirme bağlantısı verecektir.

M4R Formatına Dönüştür

MP3 dosyasını yükleyip sihirli bir şekilde zil sesleri bölümünüzde görünmesini bekleyemezsiniz. Bir MP3 yüklerseniz, iOS cihazınız bunu müzik bölümünüze ait bir şarkı olduğunu varsayacak ve orada bırakacaktır. Zil sesi durumu vermek için MP3 dosyasını şimdi M4R formatına dönüştürmeniz gerekir.

iTunes’u çalıştırın ve en yeni sürüme güncellendiğinden emin olun. Ardından, düzenlediğiniz ses dosyanızı ona aktarın. Müzik dosyasına sağ tıklayın ve seçin Şarkı /Albüm Bilgi–>Seçenekler.

Altında «Başlangıç”, 0.01 koyun ve “ içinDurmak”, dosya durmadan önceki saniyeyi girin. Dosyam 29 saniye uzunluğunda olduğu için sonunu 28 saniye olarak koydum. Şimdi kaydedin.

M4R’ye ulaşmak için önce M4A dosya biçimine sahip bir AAC sürümü oluşturmanız gerekir. Bu, Apple’ın tüm iTunes Store satın alımlarını teslim ettiği biçimdir. Biliyorum, biraz kafa karıştırıcı ama bana katılıyor. Seni sonuna kadar götüreceğim.

Şarkıyı fareniz veya izleme dörtgeninizle vurgulayın. Windows kullanıyorsanız, sağ tıklayın ve “AAC Sürümüne Dönüştür«. Mac kullanıyorsanız, şuraya gidin: Dosya–>Dönüştürmek–>AAC Sürümü Oluştur.

Aynı ada sahip ikinci bir dosya şimdi iTunes’da görünecek. Yeni AAC dosyasını (m4a biçiminde) bilgisayarınızdaki başka bir konuma sürükleyin (masaüstü her zaman iyidir). Ardından her iki ses dosyasını da iTunes’dan silin. Ancak iTunes’u açık tutun – bir dakika içinde tekrar ihtiyacınız olacak.

OKUMAN  “iTunes Store'a Erişme” Mesajı Takılıp Kalma Sorununu Düzeltin

Neredeyse bitirdik. Dosyayı M4R olarak değiştirmek için bilgisayarınızdaki dosyaya gidin ve dosya biçimini M4R olarak değiştirin.

iPhone’unuza Yükleyin

Dosya şimdi tamamlandı. Zil sesi olarak iPhone’unuza almak için, bir yıldırımdan USB’ye kablo kullanarak telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. iTunes telefonu algıladığında, “Müzik ve Videoları Manuel Olarak Yönetin«.

Şimdi M4R dosyasını “Cihazımda” sekmesi.

Zil sesinin orada olup olmadığını kontrol etmek için “Tonlar” sekmesi ve ses dosyası şimdi orada olmalıdır.

Şimdi iTunes’u telefonunuzla senkronize edin, zil sesi “ altında görünecektir.Sesler ve Dokunuşlar” telefonunuzda (zil sesi bölümünde). Varsayılan zil sesiniz olarak seçmek için üzerine dokunun.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir