Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iOS

İTunes Kullanarak iOS Cihazınızı Nasıl Yedeklersiniz?

Her iOS cihaz sahibinin bildiği gibi, cihazın ayarlarını kullanarak iCloud’da hızlı ve kolay bir şekilde yedekleyebilirsiniz. Ancak yedeklemenin başka bir yolu da iTunes’u kullanarak bilgisayarınıza şifreli bir yedekleme yapmaktır.

Yedeklemenin başarısız olması durumunda başka bir sigorta poliçesi, o zaman arka cebinizde bir tane daha var. Ayrıca iCloud’u kullanmak istemiyorsanız veya iCloud’da her şeyi yedeklemek için yeterli alanınız yoksa iyi bir alternatiftir.

Dezavantajı (bazı insanlar için), birçok insanın can sıkıcı bulduğu bunun için iTunes’u kullanmanız gerektiğidir. Ama aslında iTunes’u çok seviyorum, bu yüzden benim için sorun değil.

İlk olarak, Bilgisayarınız Yetkili mi?

İlk adım, iOS cihazınızı yedeklemek istediğiniz bilgisayarın bunu yapmaya yetkili olduğundan emin olmaktır. Yedekleme amacıyla, aynı anda yalnızca bir yetkili bilgisayarda yapılabilir.

iTunes’u açtığınızda, iOS cihazınızı bilgisayarınıza takın. Bu durumda, bir Mac bilgisayar kullanıyorum ancak Windows’ta da kolayca yapılabilir. Süreç neredeyse benzer.

Bilgisayarın telefondaki bilgilere erişmesine izin vermek isteyip istemediğinizi soracaktır. Tıklamak «Devam et”.

Aynı zamanda telefonunuz size bilgisayara güvenmek isteyip istemediğinizi soracaktır. Evet deyin ve iOS şifrenizi yazın. Bunu yapana kadar bilgisayar “güvenilir” olmayacak ve devam edemezsiniz.

Bu yetkilendirme, siz a) bilgisayarı silip yeniden biçimlendirene veya b) bilgisayarın yetkisini kaldırana kadar devam eder. Bunu Mac OS X’te şuraya giderek yapabilirsiniz: Hesap–>yetkiler–>Bu Bilgisayarın Yetkisini Kaldır.

Cihazınızı iTunes’da Görüntüleme

Gerekli tüm yetkilendirmeler yapıldıktan sonra cihazınızı iTunes’da göreceksiniz.

Birincisi kenar çubuğunda. Medya dosyalarını bilgisayarınızdan iOS cihazınıza buradan sürükleyebilirsiniz.

Ancak yedekleme seçeneği bundan daha ileridedir. Yanında «Müzik” açılır menüsünde bir cihaz simgesi göreceksiniz. Bunun üzerine tıklayın.

Şimdi bu ekranı göreceksiniz. Ekranın başka bölümleri de var, ancak ilgilenmeniz gereken tek bölüm bu.

Şimdi bir anlığına duralım ve kendi kendini açıklayan bu seçeneklere bakalım. İlk olarak, bir iCloud yedeklemesi veya bir bilgisayar yedeklemesi arasında seçim yapın (bugün bir bilgisayar yedeklemesi yapmak için buradayız).

OKUMAN  Diğer Kişilerin iPhone'unuzdaki Uygulamalara Erişmesini Engellemenin 5 Yolu

Hesap şifrelerini, Health ve Homekit verilerini yedeklemek istiyorsanız, “altına bir şifre eklemeniz gerekir.Yerel yedeklemeyi şifreleyin” hassas verilerin ne olacağını şifrelemek için. Şifre eklenememesi bu bilgi anlamına gelir olmayacak yedeklenmek.

Son olarak, sağ tarafta “Şimdi yedekle”. Yedekleme yönteminizi seçtikten sonra (bu durumda “Bu Bilgisayar”), topun yuvarlanmasını ayarlamak için “Şimdi Yedekle” düğmesine tıklayın.

Tamamlandığında, » altında göreceksiniz.En son yedekleme”, az önce gerçekleştirdiğiniz yedeklemenin tarihi ve saati.

Cihaz Yedeklerini Görüntüleme

Mac’imi daha yeni silip yeniden biçimlendirdiğim için, şu anda bilgisayarda sahip olduğum tek iOS yedeklemesi bu. Ancak birkaç taneye sahip olduğunuzda, hepsini bir listede görebilir ve listelenenlerden herhangi birine geri dönebilirsiniz. Ayrıca bu listeden bir yedeği manuel olarak silebilirsiniz, bu da temizlik işini çok kolaylaştırır.

Bir macOS’ta şuraya gidin: iTunes–>tercihler–>cihazlar. Orada yaptığınız tüm yedeklemeleri ve bir silme seçeneğini göreceksiniz.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir