Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iphone

“iTunes Bu iPhone’a Bağlanamadı. Değer Eksik” Hatası

“iTunes bu iPhone’a bağlanamadı. Değer eksik” hatası çoğunlukla Kilit ekranı devre dışı bırakılmış bir iPhone’u bir PC veya Mac’e bağlamaya çalışırken ortaya çıkıyor. Ancak hatalı donanım sürücüleri ve bozuk gizlilik ayarları gibi çeşitli başka nedenler de bunun ortaya çıkmasına neden olabilir.

Hata mesajının şifreli doğasına rağmen, aşağıdaki sorun giderme ipuçları listesinde ilerlemek, sorunları çözmenize yardımcı olacaktır. İlk birkaç bölüm, şifreyle donmuş bir iPhone ile uğraşmaya odaklanacak. Sonraki düzeltmeler genel olarak tüm iPhone’lar için geçerlidir.

Doğru Parola ile Cihazın Kilidini Açın

iPhone’unuzda Kilit ekranı parolasını birden çok kez yanlış mı girdiniz? Eğer öyleyse, cihaz donabilir ve güvenlik önlemi olarak “iPhone devre dışı” mesajı görüntüleyebilir. Bu, özellikle iPhone’unuzu daha önce hiç eşzamanlamadığınız bir bilgisayarsa, PC veya Mac’teki iTunes’da «Değer eksik» hatasıyla sonuçlanabilir.

Geri sayım sayacının bitmesini bekleyin ve doğru şifreyi tekrar girin. İPhone’un kilidini açmayı başarırsanız, artık iTunes’da hatayla karşılaşmayabilirsiniz.

iPhone’u Kurtarma Modunda Geri Yükleyin

Parolayı hatırlamıyorsanız (veya geri sayım sayacı olmadan yalnızca bir «iPhone devre dışı» mesajı görüyorsanız), iPhone’unuza yeniden erişmenin tek yolu onu fabrika ayarlarına geri yüklemektir.

“Değer eksik” hatası nedeniyle iOS’a erişemediğiniz veya iPhone’unuzu iTunes’a bağlayamayacağınız için, sıfırlamayı gerçekleştirmenin tek yolu Kurtarma Modu’nu kullanmaktır.

Kurtarma Moduna girmek için iTunes’a ihtiyacınız var, ancak durumu ne olursa olsun programı iPhone’unuza bağlanmaya zorlar. İşte iPhone’unuzu yeniden başlatmaya zorlama ve Kurtarma Moduna girme.

Kurtarma Modunda, seçin iPhone’u geri yükle seçenek. iTunes, Apple’dan iOS’un en son sürümünü indirecek ve bunu iPhone’unuzu varsayılan ayarlarına geri yüklemek için kullanacaktır.

iPhone’unuzun bir iCloud veya Finder/iTunes yedeğine sahipseniz, sıfırlama prosedüründen sonra verilerinizi geri yüklemek için bunu kullanabilirsiniz. Aksi takdirde, iCloud ile eşitlenen veriler (fotoğraflar, notlar, sesli notlar vb.) dışındaki her şeyi kaybedersiniz.

Bağlantı Noktalarını ve Kabloyu Değiştirin

iPhone’unuzu PC’nizdeki veya Mac’inizdeki farklı bir USB bağlantı noktasına bağlamak, rastgele «iTunes bu iPhone’a bağlanamadı» durumlarını çözmenize yardımcı olabilir. Değer eksik” hatası. Bunu şimdi yapmayı dene.

OKUMAN  iPhone'daki Hareketler Nelerdir?

Harici USB hub’ları da bağlantı sorunlarına neden olur, bu nedenle kabloyu doğrudan PC veya Mac’e takmak iyi bir fikirdir. Ayrıca, yalnızca iPhone’unuzu bağlayarak diğer USB cihazlarından kaynaklanan paraziti ortadan kaldırabilirsiniz.

Hatalı bir kablo, iTunes hatalarına neden olabilecek başka bir nedendir. Mümkünse farklı bir Lightning güç kablosuna veya MFi sertifikalı bir üçüncü taraf kablosuna geçin.

iPhone ve PC/Mac’i yeniden başlatın

Sorun devam ederse, iPhone’unuzu ve PC/Mac’inizi yeniden başlatın ve tekrar deneyin. Bu, cihazların birbirleriyle iletişim kurmasını engelleyen yaygın hataların ve diğer anormalliklerin çözülmesine yardımcı olacaktır.

Bir iPhone’u yeniden başlatmak için şuraya gidin: Ayarlar > Genel ve seçin Kapat. kaydırın Güç simgesini sağa, 30 saniye bekleyin ve düğmesini basılı tutun. Yan Apple logosunu görene kadar düğmesine basın.

iTunes’u Windows’ta Yönetici Olarak Çalıştırın

PC’de iTunes kullanıyorsanız, programı yönetici olarak çalıştırmak, Windows’ta «Değer eksik» hatasıyla sonuçlanan izinle ilgili tüm sorunları geçersiz kılmasına izin verebilir. Bunu yapmak için şunu yazın itunes içine Başlangıç menü ve seçin Yönetici olarak çalıştır.

Masaüstünde bir iTunes simgesi görürseniz, uygulamayı yükseltilmiş ayrıcalıklarla başlatmak için sağ tıklama bağlam menüsünü de kullanabilirsiniz.

iTunes’u güncelleyin

iTunes’un eski bir sürümünde «Değer eksik» hatasıyla sonuçlanan hatalar ve sorunlar olabilir. PC’nizde veya Mac’inizde güncellemek bir fark yaratabilir.

PC’de iTunes’u güncelleyin

iTunes’u açın. Ardından, açın Yardım menü, seç Güncellemeleri kontrol etve bekleyen güncellemeleri yükleyin. iTunes’un Microsoft Store sürümünü kullanıyorsanız, şuraya giderek programı güncelleyebilirsiniz: İndirmeler ve güncellemeler Microsoft Mağazası bölümü.

Mac’te iTunes’u güncelleyin

Mac App Store’u açın, güncellemeler sekmesini seçin ve altındaki iTunes güncellemelerini uygulayın. Yazılım güncellemesi.

Antivirüs Yazılımını Devre Dışı Bırak

Üçüncü taraf antivirüs yardımcı programları, iPhone’daki «Değer eksik» hatasının başka bir olası nedenidir. PC’nizde veya Mac’inizde çalışan bir tane varsa, geçici olarak devre dışı bırakın ve yardımcı olup olmadığını kontrol edin.

iOS’u güncelle

Yakın zamanda iOS’u güncellediniz mi? İPhone’un sistem yazılımının tarihli bir sürümünü çalıştırmak, iPhone’unuzda her türlü sorunun ortaya çıkmasına neden olabilir. En son sürümüne güncellemek en iyisidir. Bunu yapmak için şuraya gidin: Ayarlar > Genel > Yazılım güncellemesi ve seçin İndir ve Yükle.

Windows’ta Apple Mobil USB Sürücüsünü Yeniden Yükleyin

PC’de iTunes kullanıyorsanız, Apple Mobile USB Sürücüsünü yeniden yüklemelisiniz. Bu, herhangi bir sürücü bozulması sorununu ortadan kaldırmaya yardımcı olmalıdır.

OKUMAN  Yerden Tasarruf Etmek için iPhone Mesajları Nasıl Yedeklenir ve Silinir

Prosedür, iTunes’un standart sürümünü mü yoksa Microsoft Store sürümünü mü kullandığınıza bağlı olarak değişir.

iTunes – Standart Masaüstü Sürümü

1. iPhone’u USB aracılığıyla PC’nize bağlayın. Ardından, iPhone’unuzun kilidini açın.

2. Basın pencereler+r açmak için Çalıştırmak kutu.

3. Aşağıdaki dosya yolunu girin ve Tamam:

%ProgramFiles%Common FilesAppleMobile Device SupportDrivers

4. Etiketli dosyaya sağ tıklayın usbaapl64.inf veya usbaapl.inf ve seçin Düzenlemek.

5. iPhone’un bağlantısını kesin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

iTunes – Microsoft Mağaza Sürümü

1. iPhone’u USB aracılığıyla PC’nize bağlayın. Ardından, iPhone’unuzun kilidini açın.

2. Basın pencereler+x ve seçin Aygıt Yöneticisi.

3. Genişlet Taşınabilir aletler.

4. Sağ tıklayın Apple iPhone ve seçin Cihazı kaldır.

5. Aygıt Yöneticisinden çıkın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Windows’ta Donanım Sürücülerini Yükleyin

Windows’ta en son donanım güncellemelerinin uygulanması, iTunes ile ilgili sürücü sorunlarının çözülmesine de yardımcı olacaktır.

1. Başlangıç menü ve seçin Ayarlar.

2. Seç Güncelleme ve Güvenlik.

3. Seçin Güncellemeleri kontrol et Yeni Windows güncellemelerini taramak için.

4. Seçin Tüm isteğe bağlı güncellemeleri görüntüleyin.

5. Bekleyen donanım sürücüsü güncellemelerini seçin ve yükleyin.

Bu sırada, herhangi bir işletim sistemi güncellemesini uygulamayı da düşünmelisiniz.

macOS Catalina veya Daha Sonrasına Yükseltme

Mac’te, macOS 10.15 Catalina veya sonraki bir sürümüne yükseltme yapmak, iPhone’unuzla etkileşim kurmak için Finder’ı kullanacağınız anlamına gelir. ziyaret edin güncellemeler Yükseltmeyi gerçekleştirmek için Mac’in App Store’daki sekmesine gidin. macOS 10.14 Mojave kullanıyorsanız, şuraya gidin: Sistem Tercihleri > Yazılım güncellemesi Bunun yerine.

Gizlilik Ayarlarını Sıfırla

iPhone’daki bozuk gizlilik ayarları, iPhone’un iTunes ile iletişim kurmasını engelleyebilir ve engelleyebilir. git Ayarlar > Genel > Sıfırla ve seçin Konum ve Gizliliği Sıfırla iPhone’un gizlilik ayarlarını sıfırlamak için.

PC’nize veya Mac’inize daha önce «güvendiyseniz», Güven sıfırlama prosedüründen sonra iPhone’u PC’nize veya Mac’inize yeniden bağlarken tekrar.

Tüm ayarları sıfırlamak

İTunes’da hala aynı hata mesajıyla karşılaşmaya devam ediyorsanız, iPhone’daki tüm ayarları sıfırlamanız gerekir. git Ayarlar > Genel > Sıfırla ve seçin Tüm ayarları sıfırlamak.

Bu, iPhone ve PC/Mac’in birbirleriyle iletişim kurmasını engelleyen tüm yanlış yapılandırmaları çözmelidir.

iTunes: Bulunan Değer

Yukarıdaki düzeltmeler büyük olasılıkla “iTunes bu iPhone’a bağlanamadı” sorununu düzeltmenize yardımcı oldu. İPhone’da değer eksik ”hatası. Sorunun nedeni donmuş bir Kilit ekranıysa, bu sorunla tekrar karşılaşmamak için hatırlayabileceğiniz bir parola ayarlamayı deneyin. Değilse, iPhone’unuzu ve iTunes’unuzu güncel tutmak, benzer hataların gelecekte tekrarlanmasını en aza indirmeye yardımcı olacaktır.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir