Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

Donanım

iPod Touch’ın Bugün Hala Satın Almaya Değer Olmasının 6 Sebebi

Apple’ın 2019’da iPod Touch’ı yeni donanımlarla güncellemeye karar vermesi pek çok kişi için sürpriz oldu. Oldukça etkileyici bir çip üzerinde A10 Fusion sistemine sahip olan, geçmiş yılların “eğitmen iPhone”u, taşınabilir Apple cihazlarının en yeni panteonu arasına geri döndü.

Bu, hemen birinin neden bu dandik küçük cihazı satın almak isteyebileceği sorusunu gündeme getiriyor? Açıkça Apple, iPod Touch’ın herkes kadar ölü olduğunu düşünmüyor.

Steve Jobs’un hayaleti kulağımıza bir açıklama fısıldamak için hazır olmayabilir, ancak 2019 iPod Touch’ı haklı çıkarmak için bazı nedenler bulmaya çalıştık ve bunun hiç de zor olmadığını kanıtladık.

Apple Ekosistemine En Uygun Bilet

32GB model için 199 dolardan başlayan fiyatlarla, Apple ekosistemine girmenin daha ucuz bir yolu yok. Apple’ın abonelik hizmetlerinin sunduğu toplam eğlence çözümü göz önüne alındığında, içerik tüketim cihazı olarak çekiciliği güçlüdür.

Zor kazandığınız 299 $ ve 399 $ ile ayrılmaya istekliyseniz, 2019 iPod Touch’ı sırasıyla 128GB ve 256GB varyantlarında da alabilirsiniz. Bununla birlikte, bu, benzer bir küçük form faktörüne sahip tam bir telefon aldığınız iPhone SE bölgesinde tam olarak ilerliyor.

Kendimizi temel model iPod ile sınırlamak, cihaz için mantıklı bir niş yaratır.

İnanılmaz (ve Uygun Fiyatlı) Bir Elde Taşınabilir Oyun Cihazı

iOS, kaliteli premium oyunlara vurgu yaparak her zaman çok sayıda erken veya özel oyun sürümü sunmuştur. Tabii ki, yine de sömürücü ücretsiz oyunlardan payına sahip.

IAP’siz yalnızca premium oyunları içeren yeni Apple Arcade hizmetiyle iPod Touch harika bir oyun makinesi yapar. Karışıma yeni gamepad desteği ekleyin ve bu, bir premium oyunun neredeyse bir yıllık Apple Arcade Aboneliğine mal olabileceği Nintendo Switch gibi bir şeye uygun fiyatlı bir alternatif.

OKUMAN  Apple Watch'ınızı Nasıl Şarj Edebilirsiniz?

Apple’ın Arcade için aile paylaşımına sahip olduğunu unutmayın; bu, bir abonelikle en fazla altı kişinin erişebileceği anlamına gelir. Yazma sırasında, piyasada daha iyi bir paranın karşılığını veren bir oyun çözümü yok. Çocuklarınızın yapışkan parmaklarını yeni iPhone 11’den uzak tutmanın kesinlikle iyi bir yolu.

Çocukları Akıllı Cihazlarla Tanıtmanın İyi Bir Yolu

Çocuklardan bahsetmişken, Apple iOS olağanüstü ebeveyn denetimleri sağlar. Böylece iPod Touch’ı kurabilir ve çocuğunuzun başının belaya girmeyeceğinden emin olarak teslim edebilirsiniz.

Küçük çocuklara akıllı telefon verip veremeyeceğiniz sorusunu ortadan kaldıran bir telefon değil. iPad Mini’den bile çok daha küçük. Böylece küçük eller kolayca halledebilir. Düşük fiyat aynı zamanda bozuk bir iPod Touch’ın değiştirilmesinin cüzdan için pek de zahmetli olmadığı anlamına gelir.

Akıllı Bir Ev Otomasyon Cihazıdır

Tamamen Apple HomeKit kullanıyorsanız, iPod Touch, diğer tüm HomeKit donanımlarınızı kontrol etmek için evde bırakabileceğiniz mükemmel bir cihazdır. Ev Uygulamasını çalıştırdığı için misafir yatak odasında, oturma odasında veya uygun görünen herhangi bir yerde bırakabilirsiniz.

HomePod gibi diğer HomeKit cihazları daha pahalı ve daha az çok yönlüdür. Özellikle yardımcı veya mobil ev otomasyon kontrolörü olarak. Yani, tamamen bu rahat otomatik yaşamla ilgiliyseniz, bu aslında sisteme ekleyebileceğiniz en iyi kit parçalarından biri olabilir.

Paylaşılan Bir Cihaz Olarak Mükemmel

Çok az kişi iPhone veya iPad’lerini evdeki veya evdeki misafirlerin geri kalanıyla paylaşacak. Bu cihazlar oldukça kişisel ve oldukça pahalı olma eğilimindedir. Öte yandan iPod Touch, ihtiyacı olan herkes için paylaşılan bir eğlence cihazı olarak işlev görecek kadar ucuz.

Siri gibi hizmetleri veya yalnızca bir web tarayıcısına veya e-Okuyucu uygulamasına erişiminizi düşünün. Apple’ın temel model için istediği fiyata, iPod Touch, ev kullanımı için bir iOS cihazı olarak mükemmel görünüyor.

OKUMAN  Apple TV+'a Başlarken

(Şaşırtıcı olmayan bir şekilde) Harika Bir Özel Müzik Çalar

Evet, bariz görünüyor, ancak iPod Touch 2019 gerçekten iyi bir özel müzik çalar. Hemen hemen her müzik akışı hizmeti iOS’ta temsil edilir, Bluetooth’a ve giderek daha nadir görülen kulaklık jakına sahiptir. Evde spor salonunuz veya müziğin sıklıkla çalındığı başka bir alanınız varsa, iPod Touch’ı iyi bir Bluetooth hoparlör stereosuna bağlamak harika bir fikirdir.

Aslında, “akıllı” olmadıkları için geride bırakılan eski ses sistemlerine hayat vermenin harika bir yolu. Esasen mükemmel küçük müzik kutusu.

2019 iPod Touch Satın Almamak İçin Bazı İyi Nedenler

En yeni iPod Touch, var olmak için birçok meşru nedeni olan bir alet olsa da, kesinlikle herkes için değil. Metin mesajlarına veya telefon görüşmelerine erişimi olmadığı için gerçek bir akıllı telefonun yerini almaz.

Çoğu modern Apple cihazında bulduğunuz ekranlardan etkilendiyseniz, 2019’a tahammül etmek biraz zor olabilir. Dört inç biraz arkaik ve bölücü. Klasik iDevices’ın geldiği 3.5-4” serisini sevenler var ama iPhone SE satışları bunun ana akım bir görüş olmadığını gösteriyor. Anlamlı bir şekilde yeni iPhone’lara rakip olacak bir ekran beklemeyin.

Ayrıca yeni iPod’u hareket halindeyken bir müzik cihazı olarak satın almak da mantıklı değil. Zaten bir akıllı telefonunuz varsa, onu kullanmaktan çok daha iyisiniz. Akıllı telefonların ve Bluetooth kulaklıkların her yerde bulunması, her zaman yanınızda iPod kadar iyi bir şey taşıdığınız anlamına gelir.

2019 iPod Touch herkes için olmayabilir, ancak Apple, mükemmel abonelik hizmetlerine ve premium uygulamalarına erişmek için 1.000 $ harcamanıza gerek kalmaması için onu güncel hale getirmek için mükemmel bir iş çıkardı.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir