Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iphone

iPhone’unuzda Video Kilit Ekranı Nasıl Ayarlanır

Çoğu kişi, kendi kişiselleştirilmiş fotoğrafını iPhone kilit ekranı olarak ayarlamayı sever, çünkü bu, telefonunuza biraz daha kendi kişiliğinizi kazandırmaya yardımcı olur. iPhone’unuzu gerçekten kişiselleştirmek için daha da benzersiz bir seçenek olsa da, bir videoyu kilit ekranınız olarak ayarlamaktır.

Teknik olarak, gerçek bir videoyu iPhone kilit ekranınız olarak ayarlayamazsınız, ancak hemen hemen aynı şeyi yapmak için canlı bir fotoğraf kullanabilirsiniz. Canlı fotoğraflar, fotoğraf çekilirken bazı hareketleri yakalayan bir iPhone’da çekilen özel fotoğraflardır. Kilit ekranınız olmasını istediğiniz bir videonun belirli bir bölümüne sahipseniz, bunu kolayca Canlı fotoğrafa dönüştürebilir ve aynı şeyi yapabilirsiniz.

iPhone SE ve iPhone XR’nin hareketli Canlı Fotoğrafları bir kilit ekranı olarak ayarlayamadığını unutmayın. Ancak, bu telefonlarda Canlı duvar kağıtlarına benzeyen Dinamik duvar kağıtları bulunur.

Bir Canlı Fotoğrafı Kilit Ekranınız Olarak Ayarlama

Zaten arka planınız olarak ayarlamak istediğiniz bir Canlı fotoğrafınız varsa, seçeneği nasıl bulacağınız ve ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

  1. iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın. Ardından aşağı kaydırın ve seçin Duvar Kağıdı > Yeni Bir Duvar Kağıdı Seçin.
  1. üzerine dokunun Canlı olarak duvar kağıdı seçeneğini seçin, ardından kilit ekranınız olarak kullanmak istediğiniz Canlı fotoğrafı seçin.
  1. Üzerine dokunun Kilit Ekranını Ayarla Seçtiğiniz Canlı fotoğrafı kilit ekranınız olarak koymak için

Artık iPhone’unuzu açtığınızda Canlı fotoğrafınızı göreceksiniz. Hareket ettiğini görmek için kilit ekranınıza dokunup basılı tutmanız yeterlidir.

Dinamik Duvar Kağıdı Ayarlama

Dinamik duvar kağıdı, kendi başına ve telefonunuzu nasıl hareket ettirdiğinize bağlı olarak hareket edeceğinden, Canlı fotoğraf kullanmaktan farklıdır. Canlı fotoğraflardan farklı olarak, kendi Dinamik duvar kağıtlarınızı yapamazsınız. Bununla birlikte, hareketli bir kilit ekranı istiyorsanız ancak Canlı fotoğraf kullanamıyorsanız, Apple’ın seçebileceğiniz bazı özellikleri vardır. İşte bunları nasıl kullanacağınız.

  1. iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın. Aşağı kaydırın ve seçin Duvar Kağıdı > Yeni Bir Duvar Kağıdı Seçin.
  1. Dinamik duvar kağıdı seçeneğini seçin ve hangisini kullanmak istediğinize dokunun.
  1. Musluk Ayarlamak Kilit ekranınız olarak kullanmak için sağ alt köşedeki
OKUMAN  iPhone için En İyi 5 Koruyucu Telefon Kılıfı

Artık telefonunuzun kilidini açtığınızda, Dinamik duvar kağıdınızı çalışırken görebileceksiniz. Duvar kağıdının hareket ettiğini görmek için telefonunuzu hareket ettirebilir veya daha ince hareket görmek için sabit tutabilirsiniz.

Bir Videoyu Canlı Fotoğrafa Dönüştürme

Kilit ekranınız için bir kısmını Canlı fotoğraf olarak kullanmak istediğiniz bir videonuz varsa, bunu yapmak için gerçekten de intoLive uygulamasını kullanabilirsiniz. App Store’dan intoLive’ı indirin ve ardından aşağıdaki talimatları izleyin.

  1. Uygulamada, Video sekmesine gidin ve Canlı fotoğrafa dönüştürmek istediğiniz videoyu seçin.
  1. Tutmak istediğiniz bölümü seçmek için klibin her iki ucundaki çubukları kullanın. Canlı fotoğrafı en fazla beş saniye uzunluğunda yapabilirsiniz. Ayrıca klibin altındaki seçenekleri kullanarak videoyu çeşitli şekillerde düzenleyebilirsiniz.
  1. Musluk Yapmak Canlı Fotoğrafınızı oluşturmak için sağ üst köşedeki Musluk Tekrar Yok ve daha sonra Canlı Fotoğrafı Kaydet ekranın alt kısmında.

Yeni Canlı fotoğrafınız Film Rulonuzda görünmelidir. Şimdi, bir Canlı fotoğrafı kilit ekranınız olarak ayarlamak için yukarıdaki talimatları uygulayabilir ve az önce oluşturduğunuz fotoğrafı seçebilirsiniz.

Dinamik ve Canlı Duvar Kağıdı Arasındaki Fark Nedir?

Canlı fotoğraf kilit ekranlarını desteklemeyen iPhone’lardan birine sahipseniz, bunlarla Dinamik kilit ekranları arasındaki farkın ne olduğunu merak edebilirsiniz.

Her şeyden önce, ne yazık ki Canlı fotoğraflarda olduğu gibi kendi Dinamik duvar kağıtlarınızı oluşturamazsınız. Apple’ın oluşturduğu mevcut olanlar arasından seçim yapmanız gerekir.

Canlı fotoğrafları duvar kağıdı olarak kullanabiliyorsanız, bu rotaya giden çok daha fazla seçeneğiniz olacaktır. Kendinizinkini yapmak istemiyorsanız, Canlı duvar kağıtları bulmak için App Store’da indirebileceğiniz tonlarca uygulama var.

Canlı duvar kağıtları ile, fotoğrafın animasyonunu görmek için ekrana dokunmanız gerekir. Dinamik duvar kağıtları ile kendi başlarına veya iPhone’unuzu nasıl hareket ettirdiğinize göre hareket ederler. Bu daha çok iPhone’unuzdaki gerçek bir video kilit ekranı gibi geliyor.

OKUMAN  Bir Videoyu Canlı Fotoğrafa Dönüştürme

Yani biri diğerinden daha iyi olmadığı için hangisini kullanacağınız size kalmış. Ve her iki seçenekle de güzel, benzersiz, hareketli bir arka plan elde edeceksiniz.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir