Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iphone

İPhone’daki Uygulamaları Silemiyor musunuz? Denenecek 8 Düzeltme

Sürekli olarak iPhone’unuza uygulama yüklemek, Ana ekranı karıştırır ve cihazın sınırlı dahili depolama alanını tüketir. Bununla mücadele etmenin en iyi yolu, düzenli temizlik çılgınlığına gitmektir.

Peki ya uygulamaları iPhone’dan silemiyorsanız? Veya bir uygulama, kaldırdığınızdan emin olsanız bile görünmeye devam ederse?

İPhone’daki uygulamaları silmeyi imkansız buluyorsanız, aşağıdaki sorun giderme ipuçları ve öneriler listesinde ilerleyin ve bunu düzeltebilmelisiniz.

Bir uygulamayı silmeye çalışan biri

1. Önceden Yüklenmiş Tüm Uygulamaları Kaldıramazsınız

iPhone’un sistem yazılımı iOS, istediğiniz zaman iPhone’dan herhangi bir üçüncü taraf uygulamasını silmenize olanak tanır. Ancak stok uygulamalarıyla aynı düzeyde esneklik sağlamaz. Çoğunu (Mail, Takvimler ve Notlar gibi) kaldırabilirsiniz, ancak iOS’un gerekli gördüğü öğeleri (ör. Safari, Kamera, Saat vb.) kaldıramazsınız.

eğer yetiştiremezsen Uygulamayı Sil yalnızca önceden yüklenmiş belirli bir uygulama için seçenek, büyük olasılıkla onu iPhone’unuzdan silemezsiniz.

2. Uygulama Kitaplığını Kontrol Edin

iOS 14 ile başlayarak, Uygulama Kitaplığı adı verilen ayrı bir alan aracılığıyla uygulamalara erişme seçeneğiniz vardır. Silmenize rağmen iPhone’unuzun arama sonuçlarında hala bir uygulama görüyorsanız, muhtemelen yanlışlıkla Ana ekrandan gizlemişsinizdir.

Uygulamayı tamamen silmek için, son Ana ekran sayfasından sola kaydırarak Uygulama Kitaplığını açın. Ardından, ilgili kategoride uygulamayı bulun ve uzun basın ve öğesine dokunun. Uygulamayı Sil. Dokunarak onaylayın Silmek.

Uzun basın menüsünde Uygulamayı Sil

İleriye dönük olarak, bir uygulamayı Ana ekrandan kaldırmanın doğru yolu, uzun basıp seçmektir. Uygulamayı Kaldır > Uygulamayı Sil. Eğer seçersen Uygulamayı Kaldır > Ana Ekrandan Kaldıryalnızca uygulamayı gizleyeceksiniz.

OKUMAN  iPhone'da Fotoğraflar Nasıl Düzenlenir

3. iPhone’unuzu Yeniden Başlatın

Bir uygulamayı iPhone’unuzdan silmek için uzun basılan bağlamsal menüyü açamıyorsanız, iPhone’un sistem yazılımında küçük bir aksaklıkla uğraşıyor olabilirsiniz. Aynı şey, dokunduktan sonra hiçbir şey olmazsa da geçerlidir. Uygulamayı Kaldır > Uygulamayı Sil. Bunu düzeltmek için iPhone’unuzu yeniden başlatmanız gerekir.

açarak başlayın Ayarlar uygulama. ardından, öğesine dokunun. Genel > Kapat ve sürükleyin Güç sağdaki simge.

Ekranı kapatmak için kaydırın

Cihazın düğmesini basılı tutarak takip edin. Yan iPhone’unuzu yeniden başlatmak için düğmesine basın. Bundan sonra uygulamayı silmeyi deneyin.

4. Ekran Süresi Kısıtlamalarını Kontrol Edin

göremiyorsanız Uygulamayı Sil iPhone’unuzdaki herhangi bir uygulama için bu seçenek, genellikle Ekran Süresi tarafından uygulanan bir kısıtlamanın sonucudur.

Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için şuraya gidin: Ayarlar > Ekran ZAMANI > İçerik ve Gizlilik Kısıtlamaları > iTunes ve App Store Satın Alma İşlemleri > Uygulamaları Silme.

Eğer İzin Verme etkin ayar ise, bunu şu şekilde değiştirin: İzin vermek. Daha sonra iPhone’unuzdaki uygulamaları sorunsuz bir şekilde silebilmelisiniz.

İzin ver seçeneği seçili

Not: iPhone’unuz sizden bir Ekran Süresi Parolası isterse, herhangi bir kısıtlamayı değiştirmeden önce bu parolayı girmeniz gerekir. Hatırlayamıyorsanız, ana Ekran Süresi sayfasına gidin ve öğesine dokunun. Ekran Saati Parolasını Değiştir > Şifremi Unuttum? Apple Kimliği kimlik bilgilerinizi kullanarak sıfırlamak için.

5. Düşük 3D Dokunma Hassasiyeti

iOS 12 veya daha eskisini çalıştıran 3D Touch tabanlı bir iPhone (iPhone X gibi) kullanıyorsanız, uygulamaları silebilmek için Ana ekranı sallamanız gerekir.

Uygulamaları sallayamıyorsanız, bunun yerine bir uygulamanın bağlamsal menüsünü görüntülüyorsanız, simgelere hafifçe basmayı deneyin. Bu yardımcı olmazsa, şuraya gidin: Ayarlar > Ulaşılabilirlik > 3D Dokunma ve geçiş 3D Dokunma Duyarlılık ile Orta veya Firma. Bu, ekranın 3D Dokunma duyarlılığını azaltmalı ve uygulamaları tekrar sallamanıza izin vermelidir.

OKUMAN  Rahatsız Etmeyin iPhone'da Çalışmıyor Nasıl Onarılır

6. Ayarlar ile Sil

Ana ekran aracılığıyla iPhone’unuzdaki uygulamaları silme konusunda sorun yaşamaya devam ederseniz, bunu bunun yerine Ayarlar uygulaması aracılığıyla yapmayı denemelisiniz. git Ayarlar > Genel > iPhone Depolama. Ardından, kaldırmak istediğiniz uygulamayı seçin ve öğesine dokunun. Uygulamayı Sil.

Ayarlarda Uygulamayı Sil

Bir uygulamayı silmek yerine, uygulamayı seçerek boşaltmayı da seçebilirsiniz. Uygulamayı Yükle seçenek. Bu, uygulamayla ilgili tüm belgeleri veya verileri sağlam tutar. Ardından uygulamayı daha sonra yeniden indirmeyi ve kaldığınız yerden devam etmeyi seçebilirsiniz.

7. iOS’u güncelleyin

Eski bir iOS sürümü çalıştırıyorsanız, hatalar ve aksaklıklar uygulamaları silmenizi engelleyebilir. iPhone’unuzu yeniden başlatmak yardımcı olmadıysa, sistem yazılımını güncellemeyi deneyin. Bunu yapmak için şuraya gidin: Ayarlar > Genel > Yazılım güncellemesi.

Genel data-lazy-src=

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir