Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iphone

iPhone’da Silinen Metin Mesajları Nasıl Kurtarılır

Yanlışlıkla silme, bir akıllı telefon kullanıcısının başına gelebilecek en kötü şeylerden biridir. Özellikle bir iPhone kullanıyorsanız ve cihazınızdaki metin mesajlarını yanlışlıkla sildiyseniz, metin mesajlarını bir iPhone’dan kurtarmak herhangi bir kullanıcı için biraz fazla güçlüktür.

Zaten mesajlarınızı kaybettiğiniz veya sildiğiniz bir durumdaysanız, onları kurtarmanın yollarını arıyor olabilirsiniz. İPhone’ların getirdiği tüm kısıtlamalarla birlikte, silinen tüm mesajlarınızı geri almanıza yardımcı olacak basit bir çözüm yok.

Ancak bu, mesajlarınızı iPhone’unuzda kurtarmak için hiçbir yöntem olmadığı anlamına gelmez. Mesajlarınızı geri yüklemenize yardımcı olacak iki resmi yol da dahil olmak üzere gerçekten de bazı yollar var. Bu yöntemlerin her birinin kendi avantajları ve dezavantajları vardır, ancak en azından metinlerinizi denemek ve kurtarmak için bir şeyiniz vardır.

Bir iTunes Yedekleme Kullanarak Bir iPhone’da Silinen Metin Mesajlarını Kurtarma

Uzun süredir bir iPhone kullanıyorsanız, muhtemelen iTunes yedeklemelerine aşinasınızdır. Bir iTunes yedeklemesi, iPhone’unuzda depolanan tüm dosyalarınızın tam bir yedeklemesidir. Bu yedeklemelerin iyi yanı, metin mesajlarınızın bir kopyasını da içermeleridir.

Metinleri silmeden önce iTunes ile cihazınızın bir yedeğini oluşturduysanız, aslında yedeği geri yükleyebilirsiniz ve silinen metin mesajlarınızı sizin için kurtarır.

Ancak, bilmeniz gereken bir şey var. Bir iPhone’daki bir iTunes yedeklemesini geri yüklediğinizde, cihazdaki tüm mevcut içerik silinir. Ardından, mesajlarınız da dahil olmak üzere yedeklemenizin içerdiği her şeyi telefonunuza geri yükler.

Yedeklemenizin oluşturulduğu zamana geri dönmenin bir sakıncası yoksa ve telefonunuzun mevcut verilerini kaybetmekle ilgili bir sorununuz yoksa, bu aslında bir iPhone’daki metin mesajlarını kurtarmanın en kolay yoludur.

 • Uyumlu bir kablo kullanarak iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes uygulama. macOS Catalina kullanıyorsanız, bulucu aşağıdaki adımları yapmak için.
 • Açıldığında, üzerine tıklayın Düzenlemek üstteki menü ve yazan seçeneği seçin tercihler. iTunes’un ayarlar menüsünü açacaktır.
 • Tercihler ekranında, yazan sekmeyi bulun cihazlar ve üzerine tıklayın.
 • Aygıtlar sekmesi, bilgisayarınızdaki iTunes’u kullanarak yedeklediğiniz tüm aygıtları listeler. Cihazınızı bulun ve listede yedekleyin. Ardından, mesajlarınızı silmeden önce oluşturulduğundan emin olmak için yedekleme adının yanındaki tarihi kontrol edin.
 • Metinleri silmeden önce yedeklemenin nereden geldiğini onayladığınızda, tercihler bölmesini kapatın.
 • Uygulamada iPhone simgesine tıklayın, Özet sol kenar çubuğundan seçeneğini tıklayın ve Yedeklemeyi Geri Yükle sağ taraftaki bölmede mevcuttur.
 • iPhone’unuzda geri yüklemek istediğiniz yedeği seçin ve Onarmak.

İlk önce iPhone’unuzdaki tüm içeriği siler. Ardından, seçtiğiniz yedeklemeden dosyaları ve diğer verileri geri yüklemeye başlayacaktır.

OKUMAN  Unutulduğunda iPhone Parolası Nasıl Değiştirilir

Yedekleme tamamen geri yüklendiğinde, silinen metin mesajlarınızın iPhone’unuzdaki Mesajlar uygulamasında geri döndüğünü göreceksiniz.

Bir iPhone’da Silinen Metin Mesajlarını Kurtarmak İçin Bir iCloud Yedeklemesini Geri Yükleyin

iTunes, insanların iPhone’larını yedeklemek için kullandıkları tek yol değildir. iCloud ayrıca birçok kullanıcının iPhone dahil iOS tabanlı cihazlarının tam yedeklerini oluşturması için tercih edilen bir seçenektir. iPhone yedeklemelerinizin kaydedildiği yer burasıysa, bu yedeklemelerden birini iPhone’unuza geri yükleyebilir ve metin mesajlarınızın kurtarılmasını sağlayabilirsiniz.

Yine, lütfen bunun cihazınızdaki tüm verileri sileceği konusunda uyarıda bulunun. Ardından, yedeklemenizden iPhone’unuza, kaybolan metin mesajlarınızı da içeren her şeyi geri yükler.

İşlem sırasında kaybetmek istemediğiniz belirli dosyalarınız varsa, aşağıdaki prosedürü uygulamadan önce bunları bir bulut deposuna kopyalayın veya bir bilgisayara aktarın.

 • iPhone’unuzda, Ayarlar uygulama ve üzerine dokunun Genel bunu takiben Sıfırla.
 • Sıfırla ekranında, cihazınızdaki çeşitli ayarları sıfırlamak için seçenekler bulacaksınız. yazan seçeneği bulmak istiyorsunuz. Tüm İçeriği ve Ayarları Sil ve üzerine dokunun.
 • iPhone’unuzun tamamen silinmesini bekleyin. Bittiğinde, ayarlamaya başlayın.
 • ulaştığınızda Uygulamalar ve Veriler cihazı kurarken ekranda yazan seçeneği bulup dokunun. iCloud Yedeklemesinden Geri Yükle.
 • iCloud hesabınızdan bir yedek seçmeniz gerekecek ve bu yedek iPhone’unuza geri yüklenecek.

Yedekleme geri yüklendiğinde ve telefonunuzun ana ekranındayken, Mesajlar uygulamasını başlatın ve silinen tüm metin mesajlarınızın kurtarıldığını göreceksiniz.

Bir iPhone’da Silinen Metin Mesajlarını Kurtarmak İçin Üçüncü Taraf Uygulamaları Kullanın

Yukarıda açıklanan iki yöntem, minimum gereksinimlerini karşılamanız koşuluyla işi çok iyi yapmalıdır. Metinleri silmeden önce yedekleriniz varsa ve mevcut verilerinizi telefonunuzdan kaldırma konusunda sorun yaşıyorsanız, bunlar bir iPhone’daki mesajları kurtarmanın en kolay yoludur.

Ancak, hiç yedekleme oluşturmamış biriyseniz veya cihazınızın mevcut verilerini kaybetmek istemiyorsanız, bu yöntemler sizin için ideal olmayabilir.

OKUMAN  İPhone'da Kısa Mesaj Planlayabilir misiniz?

Sizin durumunuzda, iPhone’unuz için piyasada bulunan birçok veri kurtarma uygulamasından birini kullanmak daha iyi bir yaklaşım olacaktır. Bu uygulamaların çoğu, geçmiş yedeklemeleriniz olmasa bile kısa mesajlarınızı kurtarmanıza izin verir. Ayrıca bu uygulamalar, mesajlarınız kurtarılmadan önce sizi iPhone’unuzu silmeye zorlamaz.

Bu uygulamaları kullanmanın tek dezavantajı, dosyalarınızın kurtarılıp kurtarılmayacağını garanti etmemeleridir. Yine de, mesajlarınızı geri almak için başka bir yönteminiz yoksa, onları denemeye değer.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir