Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iphone

iPhone’da Otomatik Metin Mesajı Yanıtları Nasıl Kurulur

iOS, iPhone’da metin mesajı yanıtlarını otomatikleştirmek için yerel araçlar sağlamaz. Ayrıca App Store’da bu konuda size yardımcı olacak herhangi bir üçüncü taraf uygulaması bulamazsınız.

Ancak mesajlara cevap vermekle uğraşmak istemediğiniz durumlar olacaktır. Daha sonra bu geçici çözümü, metin yanıtlarını otomatik olarak göndermek için iPhone’un Rahatsız Etmeyin özelliğinde kullanabilirsiniz.

Aşağıda, iPhone’unuzda Rahatsız Etmeyin ile otomatik metin yanıtları ayarlamak için neler yapabileceğinizi öğreneceksiniz.

Otomatik Metin Yanıtı Geçici Çözümü: Araba Kullanırken Rahatsız Etmeyin seçeneğini kullanın

Rahatsız Etmeyin, gelen aramaları, metin uyarılarını ve uygulama bildirimlerini engelleyen yerel bir iOS özelliğidir. Manuel olarak etkinleştirebilir veya programa göre tetiklenecek şekilde ayarlayabilirsiniz. iOS’ta Rahatsız Etmeyin özelliğini nasıl kuracağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

Ancak bu durumda, adında bir alt özellik kullanacağız. Araba Kullanırken Rahatsız Etmeyin.

Sürüş Sırasında Rahatsız Etmeyin, mesajlara otomatik metin yanıtıyla da yanıt verebilir. Varsayılan mesaj okur:

«Sürüş Sırasında Rahatsız Etmeyin açık olarak araba kullanıyorum. Gideceğim yere vardığımda mesajını göreceğim.»

Bunu istediğiniz herhangi bir şeye göre özelleştirebilirsiniz ve ayrıca Araba Kullanırken Rahatsız Etmeyin özelliğini kullanmak için araba kullanıyor olmanız da gerekmez. Kulağa mükemmel geliyor, değil mi? Ancak aklınızda bulundurmanız gereken birkaç uyarı var:

  • Alıcı ayrıca, Sürüş Sırasında Rahatsız Etmeyin modunu geçersiz kılmak için kullanabileceği talimatları içeren ikincil bir mesaj alır.
  • Sürüş Sırasında Rahatsız Etmeyin ayrıca Rahatsız Etmeyin özelliğini etkinleştirir. Rahatsız Etmeyin ayarlarınıza bağlı olarak, etkin olduğunda gelen aramaları veya uygulama bildirimlerini alamayabilirsiniz.
OKUMAN  İPhone'unuzu Mac'te Nasıl Yedeklersiniz?

Sürüş Sırasında Rahatsız Etmeyin ile Otomatik Metin Yanıtını Ayarlayın

git Ayarlar > Rahatsız etmeyin ve aşağı kaydırın Araba Kullanırken Rahatsız Etmeyin Bölüm.

Üç seçenek görmelisiniz. Her birini istediğiniz gibi çalışacak şekilde yapılandırmanız gerekir.

Sürüş Sırasında Rahatsız Etmeyin – Etkinleştir

Araç kullanmadığınızda da otomatik metin yanıtları göndermek istediğiniz için, Sürüş Sırasında Rahatsız Etmeyin ayarını manuel olarak etkinleştirmek için ayarlayın. Bunu yapmak için etkinleştir. Açılan seçenekler listesinden, manuel olarak.

Araba Kullanırken Rahatsız Etmeyin – Otomatik Yanıtla

iPhone’unuzun otomatik olarak kime yanıt vermesini istediğinizi seçerek devam etmelisiniz. Seçme Otomatik cevap ve aralarından seçim yap son bilgiler, Favoriler, ve Tüm Kişiler.

Not: seçerseniz son bilgiler, iPhone’unuz önceki 48 saat içinde mesajlaştığınız herkese otomatik olarak yanıt verecektir.

Araba Kullanırken Rahatsız Etmeyin – Otomatik Yanıt

Varsayılan Sürüş Sırasında Rahatsız Etmeyin yanıtını özelleştirebilirsiniz. Musluk Otomatik cevapve ardından düzenleyin veya değiştirin. Dilediğiniz kadar açıklayıcı yapabilir, emojilerle de renklendirebilirsiniz!

Kontrol Merkezine Araba Kullanırken Rahatsız Etmeyin nasıl eklenir

NS Araba Kullanırken Rahatsız Etmeyin Kontrol Merkezi içindeki kontrol, manuel olarak etkinleştirmenin en hızlı yoludur. Ancak, önce Kontrol Merkezine eklemediğiniz sürece onu orada bulamazsınız.

1. Ayarlar iPhone’unuzdaki uygulamayı seçin ve Kontrol Merkezi.

2. Aşağı kaydırın Daha Fazla Kontrol bölüm ve ekle Araba Kullanırken Rahatsız Etmeyin.

3. yanındaki kolu kullanın. Araba Kullanırken Rahatsız Etmeyin Kontrolü listede yukarı veya aşağı sürüklemek için Kontrol Merkezi onu aynı konuma yerleştirecektir.

Araba Kullanırken Rahatsız Etmeyin ile Otomatik Yanıtlar Nasıl Gönderilir

Artık hazırsınız ve iPhone’da otomatik yanıtlar göndermeye hazırsınız. getir Kontrol Merkezi ekranın sağ üst köşesinden aşağı kaydırarak. Touch ID’li bir iPhone kullanıyorsanız, Ev düğmesine basın. Ardından, araba şeklindeki Araba Kullanırken Rahatsız Etmeyin işlevselliği etkinleştirmek için kontrol edin.

Sürüş Sırasında Rahatsız Etmeyin etkinken, iPhone’unuz otomatik bir yanıtla metin mesajlarına otomatik olarak yanıt vermeye başlar. Herhangi bir Kilit ekranı bildirimi almayacaksınız, ancak istediğiniz zaman iPhone’un Bildirim Merkezi’ni açarak bunları görüntüleyebilirsiniz.

OKUMAN  iPhone Şarj olmuyor mu? Denenecek 6 Düzeltme

iPhone’unuz ayrıca aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi başka bir mesajla takip edecektir. Alıcı metinle yanıt verirse acil, sonraki mesajlar için bildirim almaya devam edeceksiniz.

Otomatik metin yanıtlarını devre dışı bırakmak için, Kontrol Merkezi’ni tekrar açın ve Araba Kullanırken Rahatsız Etmeyin kontrol. Bu ayrıca Rahatsız Etmeyin’i otomatik olarak devre dışı bırakmalıdır.

Şimdi Bu Şık Bir Çözüm

Sürüş Sırasında Rahatsız Etmeyin ile otomatik yanıtlar göndermek mükemmel değildir, ancak şimdilik size yardımcı olması gerekir. Umarım, Apple gelecekteki iOS yinelemelerinde özel bir otomatik metin yanıtlama özelliği ekler.

Yukarıdaki talimatları uygularken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, iPhone’da Rahatsız Etmeyin özelliğini düzeltmek için ne yapmanız gerektiğini öğrenin.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir