Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iphone

İPhone’da “iMessage Aktivasyon Bekliyor” Hatası Nasıl Onarılır

Apple cihazlarında iMessage’ı etkinleştirmek genellikle parkta yürüyüş yapmaktır. Aslında, etkinleştirme, kullanıcıdan herhangi bir girdi olmadan arka planda otomatik olarak gerçekleşir. Ancak, iMessage aktivasyonunun başarısız olduğu ve bu nedenle mesajlaşma hizmetini kullanılamaz hale getirdiği zamanlar vardır.

Apple cihazınız iMessage’ı etkinleştiremediğinde, «Etkinleştirme bekleniyor», «Etkinleştirme başarısız», «Etkinleştirme sırasında bir hata oluştu» gibi hata mesajları görürsünüz. iPhone’larda iMessage etkinleştirme hatasından sorumlu faktörleri ve bunların özelliklerini vurgularız. ilgili düzeltmeler.

1. İnternet Bağlantınız ve Ayarlarınızdaki Sorunları Giderin

Apple cihazlarında iMessage’ı etkinleştirmek ve kullanmak için internet bağlantısı önemli bir ön koşuldur. Wi-Fi veya hücresel bağlantınız yavaşsa veya çalışmıyorsa, iPhone’unuz “Etkinleştirme bekleniyor” mesajını görüntüler.

Web sayfalarını ziyaret edemiyorsanız veya internete bağlı uygulamaları kullanamıyorsanız, sorun büyük olasılıkla bağlantınızdadır. Wi-Fi yönlendiricinizi yeniden başlatın veya sorunu bildirmek için internet servis sağlayıcınıza başvurun.

Bir şey daha: Özellikle hücresel veri kullanıyorsanız, Ayarlar uygulamasının cihazınızın internet bağlantısına erişimi olduğundan emin olun.

Cihazınızın Ayarlar menü, seç Hücresel, yerini bul Ayarlar uygulamalar listesinde ve açık olduğundan emin olun.

iPhone’unuzun ağ ayarlarını fabrika varsayılanlarına sıfırlamak, özellikle sizinki dışındaki diğer cihazlar aynı Wi-Fi veya hücresel ağ üzerinden internete erişebiliyorsa, internet bağlantısını da geri yükleyebilir.

git Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarları Sıfırlama. Seçme Ağ Ayarları Sıfırlama devam etmek için tekrar

Cihazınızın hücresel verilerini açın veya bir Wi-Fi ağına katılın ve bunun iMessage “Etkinleştirme bekleniyor” hatasını düzeltip düzeltmediğine bakın.

2. iMessage Sunucu Durumunu Kontrol Edin

Mesajlaşma servisini çalıştıran sunucuda bir sorun varsa iPhone, iPad veya diğer Apple cihazlarınızda iMessage’ı etkinleştiremez veya kullanamazsınız. Apple Sistem Durumu sayfasını ziyaret edin ve iMessage’ın normal çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

iMessage’ın yanındaki durum göstergesi yeşilse iMessage’ın sunucuları çalışıyor ve çalışıyor demektir.

Sarı bir gösterge ise iMessage’ın kapalı kalma süresi yaşadığını gösterir. Bu durumda, Apple sorunu çözene kadar bekleyebilir veya sorunu bildirmek için Apple Destek ile iletişime geçebilirsiniz.

OKUMAN  iPhone için En İyi 5 Dikte Uygulaması

3. iMessage’ı Yeniden Etkinleştirin

iMessage’ı kapatmak ve mesajlaşma servisini sıfırdan kurmak, “Etkinleştirme bekleniyor” mesajını ortadan kaldırabilir.

Ayarlar uygulama, seç Mesajlar, ve kapat iMessage. Yaklaşık 5 saniye bekleyin ve seçeneği tekrar açın.

Bölgenize bağlı olarak, iPhone veya iPad’inizde iMessage’ı her yeniden etkinleştirdiğinizde ağ operatörünüzün iMessage’ı etkinleştirmek için bir ücret talep edebileceğini unutmayın. iMessage durumu hala «Etkinleştirme bekleniyor» olarak görünüyorsa sonraki sorun giderme çözümüne geçin.

4. FaceTime’ı Yeniden Etkinleştirin

FaceTime’ı yeniden başlatmak iPhone veya iPad’inizi iMessage’ı etkinleştirmeye zorlayabilir.

git Ayarlar, Seçme Yüz Zamanı, ve kapat Yüz Zamanı. 5-10 saniye bekleyin ve seçeneği yaklaşık 5 saniye sonra tekrar açın.

5. Tarih, Saat ve Konum Ayarlarını Kontrol Edin

Yanlış tarih ve saat yapılandırmaları, birçok Apple uygulamasının ve hizmetinin arızalanmasına neden olur. iPhone’unuzun tarih ve saat ayarlarının doğruluğuna dayanan bazı üçüncü taraf uygulamalar (örneğin Google Haritalar) da düzgün çalışmayabilir. Ayarlar menüsüne gidin ve iPhone’unuzun geçerli saat diliminize göre saati ve tarihi otomatik olarak ayarladığından emin olun.

Ayarlar uygulamasını açın, şuraya gidin: Genel, Seçme Tarih ve Saat, ve açık konuma getirin Otomatik olarak ayarla.

iPhone veya iPad’inizde Ekran Süresi parolası varsa, saati otomatik olarak ayarlama seçeneği gri görünebilir. iPhone’unuzun Ekran Saati ayarlarına gidin, şifreyi kapatın ve cihazınızın saatini otomatik olarak ayarlamak için “Tarih ve Saat” ayarları menüsüne dönün.

Ayrıca, tüm hücresel operatörlerin, kullanıcıların cihazlarının saatini otomatik olarak ayarlamasına izin vermediğini de belirtmeliyiz. Apple ayrıca «Otomatik Olarak Ayarla» seçeneğinin tüm ülkelerde ve bölgelerde kullanılamayabilir.

Cihazınızın tarih ve saati yanlış kalırsa, iPhone’unuzun ayarlarını kontrol edin ve doğru saat dilimini belirlemek için konumunuzun kullanıldığından emin olun.

  1. Başlamak Ayarlar ve seçin Mahremiyet.
  1. Seçme Konum Hizmetleri.
  1. Emin olmak Konum Hizmetleri etkin. Ardından, sayfanın en altına gidin ve öğesini seçin. Sistem servisleri.
  1. Saat Dilimi Ayarı.

6. Cihazınızı Yeniden Başlatın

“Etkinleştirme bekleniyor” hatası nedeniyle iMessage’ın iPhone veya iPad’inizde çalışmasını hala sağlayamıyorsanız, sistemi yeniden başlatın ve tekrar kontrol edin.

git Ayarlar > Genel > Kapat ve «kapatmak için kaydır» kaydırıcısını sağa hareket ettirin.

Cihazınızın tamamen kapanmasını bekleyin ve cihazı tekrar açmak için Yan veya güç düğmesini basılı tutun. Cihazınızı internete bağlayın, Mesajlar ayarları menüsüne gidin ve iMessage’ın şimdi etkin olup olmadığını kontrol edin.

OKUMAN  iOS Cihazınızı Nasıl Silinir ve Yeniden Biçimlendirin

7. Cihazınızı Güncelleyin

iOS ve iPadOS hataları bazen iMessage arızalarından sorumludur. iPhone’unuzun iMessage durumu hala “Etkinleştirme bekleniyor” durumunda takılıysa, en son işletim sistemi sürümünü yüklemek sorunu çözebilir.

git Ayarlar > Genel > Yazılım güncellemesi ve seçin İndir ve Yükle. Güncellemeyi tamamlamak ve iMessage’ın etkinleştirme durumunu kontrol etmek için cihazınızı yeniden başlatın.

8. Apple Kimliğinden Çıkış Yapın

Apple kimliğinin bağlantısını kesmek ve tekrar oturum açmak, iMessage “Etkinleştirmeyi bekliyor” sorunuyla karşılaşan iPhone kullanıcıları için sihir yaptı. Yukarıdaki sorun giderme adımları başarısız olursa bunu denemelisiniz. Apple kimliğinden çıkış yapmanın bazı kişisel dosyaları (Apple Music indirmeleri gibi) cihazınızdan sileceğini uyarmalıyız.

Bu nedenle, Apple ID hesabınızdan çıkış yapmadan önce iPhone’unuzu yedeklemenizi öneririz. Bu, işlem sırasında kaybolan verileri kolayca geri yüklemenizi sağlar.

  1. Açık Ayarlar ve seçiminizi yapın Apple kimliği adı.
  1. Sayfanın en altına gidin ve seçin Oturumu Kapat.
  2. Cihazınızın şifresini girin ve öğesine dokunun. Kapat devam etmek.

Cihazınızı yeniden başlatın, Apple Kimliği hesabınızı yeniden bağlayın ve iMessage’ın başarıyla etkinleştirilip etkinleştirilmediğini kontrol edin.

9. Hücresel Operatörünüzle İletişime Geçin

Ağ operatörünüz ağ kesintisi yaşıyorsa, iMessage aktivasyonu bir duvara çarpabilir. Yardım için veya özellikle Kısa Mesaj Hizmeti (SMS) başta olmak üzere mobil ağ hizmetlerinde bir kesinti olup olmadığını doğrulamak için hücresel operatörünüzün müşteri desteğine ulaşın.

10. Apple Destek ile İletişime Geçin

Cep telefonu operatörünüzün tarafında her şey yolundaysa sorunu bildirmek için Apple Destek ile iletişime geçin. Daha da iyisi, başka bir iMessage özellikli cihazdan bir Apple Destek temsilcisiyle doğrudan sohbet edin. Sorunu gerçek zamanlı olarak nasıl çözeceğinize dair adım adım talimatlar alacaksınız.

11. Bekleyin

Apple’a göre, iMessage ve FaceTime’ı etkinleştirmek bazen 24 saat kadar sürebilir. Aktivasyon zaman çerçevesi tipik olarak bölge ve hücresel taşıyıcı gibi faktörlere bağlıdır. iMessage’ı destekleyen desteklenen mobil/kablosuz operatörlerin listesi için bu Apple Destek makalesine göz atın.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir