Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iOS

iPhone’da Ekran Kaydı Nasıl Yapılır?

Ekran görüntüsü almak veya fotoğraf paylaşmak bilgileri etkili bir şekilde iletmenize yardımcı olmazsa, sesli ekran kaydını kullanarak eylemi iPhone’unuzda yakalayabilirsiniz.

iPhone ekranınızda ekran kaydı, videodaki bir şeyi belgelemenin kolay, kullanışlı ve etkili bir yoludur. Çevrimiçi eğitim, eğitim amaçlı veya sunum yapmak için kullanabilirsiniz.

İşte iPhone’unuzda ekran kaydı yapma adımları.

iPhone’da Ekran Kaydı Nasıl Yapılır?

Yerleşik ekran kayıt aracını veya bir üçüncü taraf uygulamasını kullanarak iPhone etkinliğini ekran kaydı yapabilirsiniz.

Yerel Ekran Kayıt Aracını Kullanarak iPhone’da Ekran Kaydı Nasıl Yapılır?

 1. iPhone’unuzda ekran kaydını başlatmak ve ses yakalamak için iPhone’unuzun iOS 11 veya sonraki bir sürümünü çalıştırdığından emin olun. Bu sürümü çalıştırıp çalıştırmadığınızı kontrol etmek için Ayarlar > Genel.
 1. Musluk Hakkında.
 1. kontrol edin Yazılım versiyonu Bölüm.
 1. Ardından, etkinleştirin Ekran Kaydı alet. Bunu şuraya giderek yapabilirsiniz: Ayarlar > Kontrol Merkezi.
 1. Musluk Kontrolleri Özelleştir.
 1. öğesine dokunun. + (artı/ekle) yanındaki simge Ekran Kaydı.z
 1. yukarı çekin Kontrol Merkezi iPhone modelinize bağlı olarak ekranınızın alt kenarından yukarı veya sağ üst tarafından aşağı kaydırarak.
 1. Ardından, açın Rahatsız etmeyin hilal düğmesine dokunarak. Rahatsız Etmeyin, ekran kaydınızı engelleyebilecek tüm bildirimleri ve aramaları geçici olarak duraklattığı için kullanışlıdır.
 1. Ayrıca, bildirimleri ne zaman duraklatmak veya belirli bir süre için kapatmak istediğinizi de planlayabilirsiniz. Bunu yapmak için aşağı basın Rahatsız etmeyin buton.
 1. aşağı basın Kayıt buton.
 1. Musluk Mikrofon Mikrofonunuzu açmak için

Not: Mikrofonunuz açıldığında, siz devre dışı bırakmadığınız sürece gelecekteki ekran kaydı amaçları için açık kalacaktır.

 1. Musluk Kayda başla ve kayıt başlamadan önce zamanlayıcının geçmesini bekleyin.

Not: Tüm uygulamalar iPhone’da ekran kaydı yapmanıza izin vermez.

 1. Ardından, Kontrol Merkezi menüsünü gizlemek için iPhone’unuzun ekranına dokunun. Artık etkinliğin videosunu ve sesini iPhone’unuzun ekranında kaydetmeye hazırsınız. Kaydettiğinizi göstermek için iPhone’unuzun ekranının üst kısmında kırmızı bir durum çubuğu belirecektir.

  Bu kırmızı çubuğa dokunmak, kaydı durdurmak isteyip istemediğinizi soran bir açılır pencere görüntüler. Ancak, bir Instagram hikayesi veya YouTube videosu izliyorsanız ve diğer medya açıksa, kırmızı çubuk görünmez.

Not: iPhone’unuzdan üretilmeyen herhangi bir harici ses veya ses kaydedilmez. Kendi konuşmanızı veya iPhone’unuzda çalan sesin yanı sıra başka sesleri kaydetmek için mikrofonunuzu açmanız gerekir. Canlı akış için en iyi mikrofonlar için en iyi seçimlerimize göz atın.

 1. Kaydı durdurmak için kırmızı çubuğa dokunun ve ardından Durmak.

Diğer fotoğraflarınız ve videolarınız arasında kaydınızı bulmak için Fotoğraflar uygulamasını kontrol edin. Buradan videonuzu e-posta, sosyal medya veya Mesajlar aracılığıyla görüntüleyebilir, düzenleyebilir, kırpabilir ve paylaşabilirsiniz.

OKUMAN  DNS Geçersiz Kılma ile iOS'ta Hücresel'de Özel DNS Sunucularını kullanın

Üçüncü Taraf Bir Uygulama Kullanarak iPhone’da Ekran Kaydı Nasıl Yapılır?

Video düzenleme veya ekran yakalama gibi iPhone’unuzdaki yerel Ekran Kaydı aracının sunduğundan daha fazla işlev istiyorsanız, iPhone için bir üçüncü taraf ekran kaydedici kullanabilirsiniz.

En iyi iPhone ekran kaydediciler, yalnızca video veya animasyon kaydetmeniz için özellikler sunmakla kalmaz, aynı zamanda video kayıtlarını düzenleme veya değiştirme olanağı da sunar.

Birkaç ücretsiz ve ücretli video düzenleme uygulaması vardır, ancak kaydınız için yalnızca basit bir video düzenleyici istiyorsanız, bazen özel bir paket kullanmak aşırı olabilir.

iOS App Store’da bulabileceğiniz en iyi ekran kaydedici uygulamaları arasında şunlar bulunur:

TechSmith Capture ekran kaydedici uygulaması özellikle ekranınızı ve mikrofonunuzu kaydetmenize olanak tanır, böylece kayıtlarınıza seslendirme veya anlatım ekleyebilirsiniz. Uygulama ayrıca kayıtlarınızı gözden geçirebileceğiniz, paylaşabileceğiniz veya silebileceğiniz organize bir kitaplıkta saklar.

Onu kaydet! daha da ileri gider ve ön kameranızı kullanarak kayıt yapmanızı ve özellikle Instagram hikayeleri veya YouTube gibi sosyal medya için videolar oluştururken tepkilerinizi yakalamanızı sağlar. Bu sayede izleyicileriniz sizi ve ekranınızı aynı anda görebilir. Ayrıca, kitaplığınızdan eski kayıtları içe aktarabilir, ek açıklamalar ve video tepkileri ekleyebilirsiniz.

Web Kaydedici, kaydettiğiniz web sayfasında neler olup bittiğini yakalarken, Ekran Kaydedici – Canlı Yayın, özel bir filigran oluşturmanıza ve becerilerinizi açıklama ve sergilemek için beyaz tahta özelliğini kullanmanıza olanak tanır.

Ekran Kaydı iPhone Etkinliği

Yeni iPhone Kontrol Merkezi işleviyle, ister bir hata göstermek, ister oyun görüntüsünü yakalamak veya birisini bir eğitimde yönlendirmek isteyip istemediğinizi ekran etkinliğinizi kaydedebilirsiniz. Ayrıca videonuzu düzenleyebilir, YouTube’a yükleyebilir ve hayranlarınızla veya arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

iPhone ekranınızı kaydetmek için paylaşmak istediğiniz başka ipuçları veya favori uygulamalar var mı? Yorumlarda bize bundan bahsedin.

OKUMAN  Uykunuzu İzlemek ve İyileştirmek için iPhone Uygulamaları

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir