Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iphone

iPhone Yeniden Başlatılmaya Devam Ediyor mu? Düzeltmenin 10 Yolu

iPhone’unuz kendi kendine yeniden başlamaya devam ediyor mu? Bir sistem yazılımı güncellemesinin ortasında olmadığı sürece, bu asla olmamalı. Ama hemen telaşlanma. Donanımla ilgili bir sorun olsa da, bu sonuca varmadan önce deneyebileceğiniz birden fazla düzeltmeniz var.

Aşağıdaki daha basit çözümlerden bazıları, iPhone’unuzun çoğu zaman doğru şekilde çalışmasına yardımcı olacaktır. Ancak yeniden başlatmalar, cihazı zorlukla kullanılabilir hale getirecek kadar sürekliyse, sonuna doğru atlamalı ve Kurtarma Modunda veya DFU Modunda düzeltmeye çalışmalısınız.

1. Sistem Yazılımını Güncelleyin

iOS inanılmaz derecede kararlı bir mobil işletim sistemidir, ancak nadiren bazı sürümler belirli iPhone modelleriyle uyumlu olmayabilir. Neyse ki, Apple sonraki yinelemelerde sorunları çözmek için hızlıdır, bu nedenle herhangi bir sistem yazılımı güncellemesini arayarak ve uygulayarak işleri başlatmak en iyisidir.

iPhone’unuz herhangi bir otomatik yeniden başlatma olmadan uzun süre çalışıyorsa, şuraya gidin: Ayarlar > Genel > Yazılım güncellemesi ve dokunun İndirmek ve Düzenlemek cihazı güncellemek için

Alternatif olarak, iPhone’unuzu güncellemek için bir Mac veya PC kullanabilirsiniz. USB üzerinden bir bağlantı kurarak başlayın ve Finder uygulamasını (macOS Catalina ve sonraki sürümleri) veya iTunes’u açın. Ardından, iPhone’unuzu seçin ve Güncellemeleri kontrol et seçenek.

iPhone’unuz son derece dengesizse ve birkaç dakikada bir veya başlangıçta yeniden başlatılıyorsa, yine de Kurtarma Modunda güncelleyebilirsiniz. Daha fazlası aşağıda.

2. iPhone’unuzdaki Uygulamaları Güncelleyin

Optimize edilmemiş uygulamalar yavaş çalışır ve iPhone’unuzun pilini bitirir. Ancak nadiren sistem genelinde çökmelere de neden olurlar. Bu genellikle büyük bir iOS sürümü yükledikten hemen sonra gerçekleşir ve çoğu uygulama hala önceki sürüm için tasarlanmış kod üzerinde çalışır. Bu nedenle, tüm uygulama güncellemelerini yayınlanır yayınlanmaz sürekli olarak kontrol etmeli ve yüklemelisiniz.

Bunu yapmak için App Store simgesine uzun basın ve Güncellemeler. Ardından, yeni güncellemeleri taramak için ekranı aşağı kaydırın ve öğesine dokunarak takip edin. Tümünü Güncelle.

Alternatif olarak, Ayarlar uygulama, seç Uygulama mağazasıve yanındaki anahtarı açın. Uygulama Güncellemeleri cihazınızdaki uygulamaları otomatik olarak güncel tutmak için.

OKUMAN  iPhone Isınıyor mu? İşleri Soğutmak için 8 Düzeltme

Ayrıca geliştirici desteği almayan güncel olmayan uygulamaları şuraya giderek kaldırabilirsiniz: Ayarlar > Genel > iPhone Depolama. Bir uygulama seçtikten sonra Uygulamayı Yükle Uygulamayı yalnızca indirilen dosya ve belgeleri olduğu gibi tutarken silmek için veya Uygulamayı Sil tamamen kaldırmak için.

3. iPhone’unuzda Arka Plan Uygulamalarını Devre Dışı Bırakın

iPhone’un arka planında çalışan buggy uygulamaları, iPhone’un aralıklı olarak yeniden başlatılmasının başka bir nedenidir. Onları devre dışı bırakmayı deneyin. Bunu yapmak için şuraya gidin: Ayarlar > Mahremiyet > Arkaplanda uygulama yenile ve tüm uygulamaların yanındaki anahtarları kapatın.

Bu yardımcı olursa, iPhone’un yeniden başlatılmasına neden olan uygulamaya rastlayana kadar anahtarları kademeli olarak yeniden etkinleştirin. Bunu yaptıktan sonra, güncelleme olup olmadığını görmek için App Store’u kontrol edin, destek için uygulama geliştiricisiyle iletişime geçin veya uygulamayı cihazınızdan silin.

4. iPhone’unuzun SIM’ini Çıkarın

Arızalı bir SIM kart, sistem yazılımının çökmesine de neden olabilir. Bunu kontrol etmek için SIM tepsisini iPhone’unuzdan çıkarmak için bir SIM çıkarma aracı kullanın. Ardından, yeniden başlatmaya neden olup olmadığını kontrol etmek için SIM’i yeniden takmadan cihazı kullanın. Bu yardımcı olursa, kablosuz operatörünüzden bir yedek kart talep etmelisiniz.

5. Yıldırım Bağlantı Noktasını, Kabloyu ve Şarj Cihazını Kontrol Edin

Doğru şekilde şarj edemeyen bir iPhone da ara sıra yeniden başlayabilir. Bunu, cihazın Yıldırım portunu herhangi bir tüy veya kirden basınçlı hava veya kürdan ile temizleyerek düzeltmeyi deneyebilirsiniz. Yıpranmış bir USB kablosunun neden olduğu sorunları ortadan kaldırmak için farklı bir MFi sertifikalı kablo kullanmaya başlamak da iyi bir fikirdir.

6. iPhone’unuzun Pil Sağlığını Kontrol Edin

iPhone’unuzu bir süre kullandıysanız, pil yeterli şarj tutamayabilir. git Ayarlar > pil > Pil Sağlığı Pilin sağlığını kontrol etmek için İdeal olarak, %80’in üzerinde olmalıdır. Değilse, iPhone’unuzu Apple’a götürün ve pili değiştirin.

Alternatif olarak, iPhone’unuzu bir Mac veya PC’ye bağlıyken pil sağlığını belirlemek için hindistanceviziBattery veya iMazing gibi bir uygulama kullanabilirsiniz.

7. Tüm Ayarları Varsayılanlara Sıfırlayın

iPhone, işletim sistemi ve üzerinde çalışan çeşitli uygulamalarla ilgili deneyiminizi özelleştirmenize yardımcı olacak birçok ayarla birlikte gelir. Ancak bu aynı zamanda çakışmalara ve iPhone’unuzun yeniden başlamaya devam etmesine neden olabilir.

OKUMAN  iPhone'da Gizli Uygulamalar Nasıl Bulunur?

Bu yüzden iPhone’unuzdaki ayarları sıfırlamayı deneyin ve bunun yardımcı olup olmadığını kontrol edin. Bunu yapmak için şuraya gidin: Ayarlar > Genel > iPhone’u Aktarın veya Sıfırlayın > Sıfırla ve dokunun Tüm ayarları sıfırlamak.

8. iPhone’unuzu Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın

Yukarıdaki düzeltmelerin hiçbiri yardımcı olmadıysa, iPhone’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamayı düşünebilirsiniz. Verilerinizin yedeği varsa, sıfırlama prosedüründen sonra bunu geri yüklemeyi seçebilirsiniz. Değilse, sıfırlamayı denemeden önce verilerinizi iCloud’a veya bir bilgisayara yedeklemelisiniz.

iPhone’unuzu fabrika varsayılanlarına sıfırlamak için şuraya gidin: Ayarlar > Genel > iPhone’u Aktarın veya Sıfırlayın > Sıfırla ve seçin Tüm İçeriği ve Ayarları Sil. Veya cihazı doğrudan bir Mac veya PC’ye bağlayabilir ve iPhone’u geri yükle.

9. Kurtarma Moduna Girin ve Kullanın

iPhone’unuzla etkileşimde sorun yaşıyorsanız, Kurtarma Moduna girmeli ve kullanmalısınız. Ciddi sorunlar yaşayan bir iOS cihazını düzeltmenize olanak tanıyan bir özelliktir. Ancak, Kurtarma Modu ile yalnızca bir Mac veya PC aracılığıyla etkileşimde bulunabilirsiniz.

iPhone’unuzu zorla yeniden başlattıktan ve Kurtarma Moduna girdikten sonra (cihaza özel talimatları burada bulabilirsiniz), verilerinizi kaybetmeden sistem yazılımını yeniden yüklemeyi seçebilirsiniz. Bunu yapmak için Güncelleme.

Bu yardımcı olmazsa, iPhone’u geri yükle iPhone’u fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneği. Ancak verilerinizin yedeği yoksa, cihazda yerel olarak depolanan her şeyi kaybedersiniz.

10. DFU Moduna Girin ve Kullanın

Kurtarma Modu çalışmıyorsa (veya giremiyorsanız), cihazınızı Cihaz Ürün Yazılımı Güncelleme (veya DFU) Modunda geri yüklemeyi denemelisiniz. Kurtarma Moduna benzer şekilde çalışır, ancak hem sistem yazılımını hem de aygıt bellenimini yeniden yükleyerek donanım düzeyindeki sorunları gidermeye yardımcı olur.

DFU Moduna girdikten sonra (yine cihaza özel talimatları burada bulabilirsiniz), iPhone’u geri yükle iPhone’unuzu fabrika varsayılanlarına döndürme seçeneği.

Uyarı: iPhone’unuz herhangi bir dış hasar gördüyse (örneğin iPhone’unuzu düşürdüyseniz), DFU Moduna girmekten ve kullanmaktan kaçının.

Bir Apple Mağazasını Ziyaret Etme Zamanı

iPhone’unuzu düzeltmek için mümkün olan her şeyi yaptınız. Ancak yeniden başlamaya devam ederse, sorunun donanıma özgü olduğunu varsaymak güvenlidir. Bu nedenle yapacağınız en iyi şey, cihazı bir Apple Store’a veya bir Apple Yetkili Onarım Servisi’ne götürmek olmalıdır.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir