Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iphone

iPhone Pil Yüzdesini Gösterecek En İyi 6 Uygulama

Pilinizin bitmesini ve sizi ölü bir telefonla bırakmasını istemezsiniz. iPhone’unuzun pilinin şarj seviyelerini ve genel sağlığını takip etmenize yardımcı olur. Pil yüzdelerini durum çubuğunda veya iPhone’unuzun Kontrol Merkezinde görebilirsiniz. Ama ya daha fazla kontrol istiyorsanız?

Size pil yüzdesini gösterebilecek ve iPhone’unuzun pil ömrünü korumaya yardımcı olabilecek birçok uygulama var. İşte göz önünde bulundurabileceğiniz birkaç pil uygulaması.

Bu uygulama, pilinizi daha verimli kullanmanıza yardımcı olabilir. Pilin farklı türde görevleri yaparken ne kadar süre dayanacağına ilişkin çalışma süreleri sağlar. Uygulamayı pil yüzdesini, şarj durumunu ve pil kapasitesini kontrol etmek için de kullanabilirsiniz.

Düşük pil için veya iPhone’unuz şarj olurken bildirimleri açın. Dilerseniz Apple Watch gibi diğer cihazları da bağlayabilirsiniz. Bir bakışta iPhone’unuzun veya başka bir Apple cihazının şarj durumu hakkında bilgi sahibi olmak için bu uygulamayı kullanın.

Bu uygulamayı başlattığınızda, iPhone’unuzun pil ömrü yüzdesini ve ayrıca iPhone’unuzun şarj olup olmadığını veya fişinin çekilip çekilmediğini hemen göreceksiniz. Uygulama ayrıca telefonunuzun pilinden tasarruf etmeniz için size bazı ipuçları sağlayacaktır.

Uygulama, iPhone’un boş alanını izler ve telefonun depolama alanını temizlemeye yönelik adımlar önerir. Uygulama ayrıca şu anda ne kadar bellek kullandığınızı da gösterebilir. Telefonunuzda çalışan uygulamaların sayısı pil ömrünü etkiler. Pil Ömrü Doktoru, bunu ayrıntılı olarak izlemek için etrafta bulunması gereken kullanışlı bir uygulamadır.

Pil Tasarrufu’nda pil yüzdenize, hafızanıza ve depolamanıza bakabileceğiniz üç farklı sekme bulacaksınız. Ayrıca pil tasarrufu konusunda bazı ipuçları sağlar.

Dilerseniz telefonun hafızasını boşaltmak ve diskinizin kullanılmayan kısımlarını temizlemek için bu seçeneği kullanabilirsiniz. Bu adımlar, pil ömrünüzün verimliliğini artırmaya yardımcı olabilir.

Pil yüzdenizi ana ekranınızda otomatik olarak görmeyi tercih ederseniz, Pil Yüzdesi tam da bunu yapmanız için harika bir widget uygulaması sağlar. Ayrıca, widget’ı kurma ve kullanma talimatlarını da verir.

Ancak iPhone widget’larını kullanmak için iPhone’unuzu en son iOS’a güncellemeniz gerekir. Bunu yapabilir veya ihtiyacınız olup olmadığını iPhone’un ayarlarına giderek kontrol edebilirsiniz. iPhone widget’ları önceki modellerde çalışmayabilir. Şimdi, bu uygulama, en son iOS güncellemesinde ana ekrandaki widget desteği sayesinde iyi bir seçimdir.

OKUMAN  iOS Cihazınızı Nasıl Silinir ve Yeniden Biçimlendirin

Pilinizin ne kadar dayanabileceğine dair bir fikir mi istiyorsunuz? Pil Testi size kaba bir tahminde bulunmanıza yardımcı olabilir. Uygulamanın pilinizle ilgili verileri toplaması ve pilinizin sağlığı hakkında size fikir vermesi yaklaşık 30 ila 180 saniye (uygulamayı ilk kez kullanıyorsanız daha uzun sürer) sürer.

GPU, bellek ve depolama gibi daha fazla etkinliği ve veriyi izlemek için de kullanabilirsiniz. Tüm bunlar hakkında ayrıntılı bilgi sağlar, böylece iPhone’unuzun sağlığını ve pilin nasıl kullanıldığını gerçekten görebilirsiniz.

Battery HD, telefonunuzu mevcut şarj seviyesinde ne kadar süre kullanabileceğinizi kontrol etmek için harika bir uygulamadır. Ayrıca internet, tarama veya medya akışı gibi etkinlikler için kalan şarj sürelerini de azaltır.

Sekmeleri kaydırarak piliniz ve iPhone’unuzun kendisi hakkında daha ayrıntılı bilgi görebilirsiniz. Ayrıca uygulamadan erişebileceğiniz iPhone pil kullanımınızın harika bir grafik tasviri var. Ayrıca, bilgilerini görmek için diğer Apple cihazlarını bu uygulamaya bağlamak istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz.

iPhone’unuzun Yerel Pil Özelliklerini Nasıl Kullanırsınız?

Pil verilerinizi analiz etmek için iPhone’unuzdaki uygulamaları kullanmanın yanı sıra, bazı bilgilere bakmak için Ayarlar uygulamasını da kullanabilirsiniz.

iPhone’unuzun pil sağlığını kontrol etmek için şuraya gidin: Ayarlar ve daha sonra pil. Üzerine dokunun Pil Sağlığı pil kapasitesine veya telefonunuzu ilk satın aldığınız zamana kıyasla pilin ne kadar şarj tutabileceğine bakmak için.

Ayrıca son birkaç gün içindeki pil seviyenizi ve aktivite seviyenizi gösteren bazı grafikler de bulunmaktadır. bu Uygulamaya Göre Pil Kullanımı bölümü tam olarak hangi uygulamaların pil gücünüzün belirli bir yüzdesini kullandığını gösterir ve her bir uygulamayı ne kadar süredir kullandığınızı görmek için bu listeye dokunabilirsiniz.

Pil bölümünün üst kısmında, açmak için bir seçenek göreceksiniz. Düşük Güç Modu. Bunu açmak, arka plan uygulamaları ve indirmeler için pil kullanımını azaltmanıza yardımcı olur, böylece piliniz azaldığında şarj cihazına ulaşana kadar daha uzun süre dayanır. ayrıca var Otomatik kilit, pilinizi korumak için belirli bir süre sonra iPhone ekranınızı kapatacaktır.

OKUMAN  iPhone'da Silinen Metin Mesajları Nasıl Kurtarılır

Pil Sağlığına Dikkat Edin

Hızla tükenen bir pil, sizi istediğinizden önce yeni bir iPhone almaya zorlayabilir.

Listelenen bu uygulamalar ve iPhone’unuzun kendi pil ayarlarıyla, pil gücünüzü çok daha verimli kullanabilir ve her şarjdan alabildiğiniz kadar aktivite elde edebilirsiniz.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir