Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iphone

iPhone Kamera Ayarlarınız Açıklandı

iPhone’un arayüzündeki sadelik sayesinde, kamerayla fotoğraf veya video çekmek oldukça basittir. Bununla birlikte, resimlerinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz birçok ek seçenek ve iPhone kamera ayarı vardır.

Aslında, iPhone’un kamerası aslında oldukça sofistike ve kamera uygulamasında mevcut olan tüm ayarları fark etmiş olabilirsiniz. Yapabileceğiniz her şey hakkında bir fikir edindikten sonra, yüksek kaliteli fotoğraflar çekmek çok mümkün. Birçok kişi, kullanım kolaylığı ve mevcut ayarların miktarı nedeniyle geleneksel bir dijital kamera yerine fotoğrafçılık yapmak için iPhone’u tercih ediyor.

Doğrudan iPhone’unuzdan da temel fotoğraf düzeltmesi yapabilirsiniz. Pahalı kameralar veya fotoğraf düzenleme yazılımları için paranız yoksa, ancak yine de kaliteli fotoğraflar çekmek istiyorsanız, iPhone kamerasının ve fotoğraf ayarlarının içini ve dışını tanımak size bunu sağlayacaktır.

iPhone Kamerasının Fotoğraf ve Video Çekme Ayarları

Kamera uygulamasını açtığınızda, doğrudan fotoğraf seçeneğine yönlendirilirsiniz. Bunun dışında fotoğraf veya video çekmenin beş yolu daha var: Hızlandırılmış, Ağır Çekim, Video, Kare, ve Pano. Ekranınızın alt kısmındaki üzerine dokunarak hangisini çekmek istediğinizi seçebilirsiniz.

Hızlandırılmış ayar, bir video çekmenize olanak tanır ve ardından video otomatik olarak hızlandırılır. Slo-mo, elbette, tam tersini yapar. Ardından, gerçek zamanlı video çekmek için normal video seçeneği var.

Sırada, normal fotoğraf seçeneğinden sonra, sosyal medya platformlarında yayınlamak için ideal olan kare şeklinde fotoğraflar çekmenizi sağlayan Kare var. Son olarak, Panorama’nın kısaltması olan Pano var. Bu, manzara gibi daha geniş bir alanın fotoğraflarını çekmenizi sağlar.

Ayrıca, kameranın içinde okları gösteren sağ alt köşedeki simgeye dokunarak ön veya arka kameraya geçebilirsiniz.

Bu kamera seçeneklerinde, fotoğrafın nasıl çekilmesini istediğinize ilişkin başka iPhone kamera ayarlarına da sahipsiniz. Bunlar flaş, HDR veya zamanlayıcı gibi seçeneklerdir.

OKUMAN  iPhone'da Arka Planda Uygulama Yenileme Nedir?

iPhone Kamera Ayarları Nasıl Değiştirilir

Fotoğraf çekerken, ekranın üst kısmında birden fazla farklı simge olduğunu göreceksiniz. Bunlar, değiştirebileceğiniz ve istediğiniz resmi elde etmenize yardımcı olabilecek ayarlardır.

Soldan ilk ayar flaştır. Flaşı ayarlamanın üç yolu vardır: Otomatik, Açık, veya Kapalı. Açma ve kapama kendiliğinden açıklayıcıdır, ancak Otomatik ayarı, iPhone’un ne kadar karanlık olduğuna bağlı olarak flaşı ne zaman açıp kapatacağını belirlemesine olanak tanır.

Bunun yanında, fotoğraflarınızın kontrastını optimize eden HDR var. Bu, fotoğrafınız özellikle parlak bir ortamda çekiliyorsa kullanışlıdır. Buradaki seçenekler Flash ile aynıdır, böylece iPhone’unuzun HDR kullanmak için durumları otomatik olarak algılamasını seçebilir veya sadece açıp kapatabilirsiniz.

Ortadaki simge, kameranın Canlı Mod seçeneği içindir. Bu açıldığında, kamera sadece fotoğrafınızı çekmeyecek, aynı zamanda fotoğraf çekilmeden önce ve çekildikten 1.5 saniye sonra da çekecektir, böylece kısa bir hareketli görüntü elde etmiş olursunuz.

Sonra Zamanlayıcı var. Bir fotoğraf çekilmeden önce 3 saniye veya 10 saniye olmak üzere geri sayım yapma seçeneğiniz vardır.

Sonunda filtreler var. Daha stilize bir şey yaratmak için çektiğiniz fotoğrafın rengini ve ışık efektlerini değiştirmek için birden fazla farklı arasından seçim yapabilirsiniz.

Ayrıca kameranın odağı ve aydınlatması ile de biraz oynayabilirsiniz. Kameranın kendi görüntüsünün içine dokunarak belirli bir nesneye odaklanmasını sağlayabilirsiniz. Ancak, bazı mesafelerde çok uzak veya çok yakın olan bir şeye odaklanamayabilirsiniz.

Bunu yaptığınızda, dokunduğunuz yerde turuncu bir kare belirecektir. Yanında bir güneş simgesi var ve kameranın içeri aldığı ışık miktarını değiştirmek için bu simgeyi yukarı veya aşağı kaydırabilirsiniz.

Temel Fotoğraf ve Video Düzenleme Ayarları

Yalnızca iPhone kameranızın video ve fotoğraf ayarlarının yanı sıra, fotoğraflarınızı düzenleme olanağınız da var. Bir fotoğraf çektikten sonra, onu Fotoğraflar uygulama. görmelisin Düzenlemek sağ üst köşedeki seçenek ve ona dokunmak sizi düzenleme ekranına getirecektir.

OKUMAN  iPhone Siyah Ekran Sorunları Nasıl Onarılır

Bir şeyleri manuel olarak düzenlemek istemiyorsanız, sağ üst köşede fotoğrafınızı hızla geliştirecek bir değnek simgesi var. Yine de yaparsanız, ekranın altında düzenleme seçeneklerinizi göreceksiniz.

İlk olarak Kırp/Döndür seçenek. Bununla, fotoğrafınızı döndürmeyi veya manuel olarak veya sağdaki simgeyle bir boyut oranı seçerek kırpmayı seçebilirsiniz. Kırp/Döndür’den sonraki ikinci simge, fotoğrafınızı önceden oluşturulmuş bir filtreye ayarlamanıza izin veren filtrelerdir.

Filtrelerden sonra üçüncü simge, fotoğrafınızı daha ayrıntılı bir şekilde düzenlemeniz için size birçok seçenek sunar. sana verir Açık renk, ve Siyah beyaz fotoğrafınızın görünümünden memnun kalana kadar değiştirebileceğiniz ayarlar. Bu iPhone kamera ayarlarının her biri, oynayabileceğiniz bir açılır efekt listesine sahiptir.

Düzenlenen fotoğrafınızın ortaya çıkmasından hiç memnun değilseniz, istediğiniz zaman geri al Resminizde yaptığınız tüm düzenlemeleri kaldırmak için düğmesine basın.

Videolar söz konusu olduğunda, klibin yalnızca istediğiniz bölümünü elde edene kadar kenar çubuklarını sürükleyerek kliplerinizi kırpmak için aynı düzenleme düğmesine dokunabilirsiniz. Kaydettikten sonra, tam videoyu kaybetmemek için yeni bir klip olarak kaydetmeyi de seçebilirsiniz.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir