Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iphone

iPhone Isınıyor mu? İşleri Soğutmak için 8 Düzeltme

iPhone, piyasaya sürülmesinden bu yana “en sıcak” telefon oldu. Ancak popülaritesinin yanı sıra, bazen çok ısınır ve bu aşırı sıcaklık, dikkat etmeniz gereken bir uyarı işaretidir. iPhone’unuz konfor için fazla ısınıyorsa, bunun neden olduğunu ve bu konuda neler yapabileceğinizi konuşalım.

iPhone’lar neden aşırı ısınır? Basit cevap, bir iPhone’un pilden gelen elektrikle çalışmasıdır. Bu elektriğin bir kısmı süreçte ısıya dönüştürülür. Isının cihazdan dışarı çıkması gerekir çünkü cihaza zarar verebilir veya çok fazla biriktiğinde arızalanmasına neden olabilir.

Ancak, iPhone’un bilgisayarınızdaki gibi bir fanı yoktur. Yani, bu ısı, biriktiğinden daha hızlı bir oranda ayrılamaz. Eğer gidemezse, cıva yükseldiğinde iOS’tan yardım çağrısı alacaksınız. Neyse ki bunu önlemenin birçok yolu var.

1. Şarj Ederken Kullanmayın

Şarj etmek için prize taktığınızda telefonunuzu kullanmaya devam etmek cazip gelebilir. Ancak bataryaya elektrik koymak, yan ürün olarak ısı oluşturarak tüm telefonu ısıtır. Hafif işler yapmak için biraz ısı iyidir.

Video oyunları oynamak gibi yoğun bir şey yaparsanız, toplam ısı miktarı çok fazla olabilir. Bu nedenle, yoğun işler için kullanmadan önce telefonu şarj etmek için biraz zaman verin ve ardından fişini çekin.

2. Yüksek Kaliteli veya Resmi Şarj Cihazları Kullanın

Apple veya uyumlu olmayan şarj cihazları ve kabloların kullanılması, telefonunuzun yanlış voltaj almasına neden olabilir. Bu, pili aşırı ısıtabilir, ona zarar verebilir ve tehlikeli bir aksiliğe neden olabilir. Yalnızca Apple onaylı Lightning kabloları ve güç bankaları veya USB güç standartlarına tam olarak uyan duvar şarj cihazlarını kullanın.

3. Arka Plan Yenilemeyi Devre Dışı Bırakın

Apple iOS, arka planda uygulamalara hakim olma konusunda agresiftir, ancak bazı uygulamaların güncellemeleri kontrol etmesi veya önemli değişiklikleri aralıklı olarak izlemesi gerekebilir.

OKUMAN  iPhone'da Memoji Özelliği Nasıl Kullanılır

Bu genellikle iyi olsa da, bazı uygulamalar arka planda iyi çalışmayabilir ve telefonunuzun ısınmasına ve pilin daha hızlı bitmesine neden olabilir. Tüm uygulamalar veya yalnızca belirli uygulamalar için arka plan yenilemeyi kapatabilirsiniz:

  1. git Ayarlar.
  2. git Genel.
  3. git Arkaplanda uygulama yenile.
  1. Arka planda çalışmasını istemediğiniz uygulamaları kapatın.
  1. Alternatif olarak, Arkaplanda uygulama yenile ve ayarla Kapalı özelliği öldürmek için.

4. Oyunlarda Kare Hızını ve Ayrıntıyı Sınırlayın

Modern iOS cihazları, konsol oyunları kadar karmaşık ve güzel video oyunlarını çalıştırabilir. Ancak, bu bir maliyetle geliyor. Çoğu üst düzey modern mobil oyun, genellikle kare hızını sınırlamanıza ve hatta belki de oyunun çözünürlüğünü düşürmenize olanak tanıyan bir ayarlar menüsüne sahiptir. Uzun süreli kullanım sırasında iPhone’unuz çok ısınırsa, bu telefonunuzun daha uzun süre dayanmasına ve daha serin kalmasına yardımcı olur.

5. Parlaklığı Kısın

Ekran açıkken ekranınız ısı üretir ve pili tüketir, bu nedenle parlaklığı azaltmak telefonun daha serin kalmasına yardımcı olabilir.

6. Kasasız Çalıştırın

Isının çıkması için tek yol iPhone’unuzun gövdesidir. Bu nedenle, iPhone’unuzu çok fazla yalıtan bir durumda koruyorsanız, çıplak kalmayı düşünün. Alternatif olarak, ısıyı içeride tutmaya daha az eğilimli bir kasa seçmek iyi bir orta yol olabilir.

7. Kullanılmayan Özellikleri Kapatın

Telefonunuzdaki her radyo cihazı ısınmaya katkıda bulunabilir, bu nedenle Bluetooth, Wi-Fi veya GPS kullanmıyorsanız, telefonunuz çok ısındığında bunları kapatmayı deneyin. Ayrıca uygulamalarda konum servislerini seçerek kapatabilir ve pilden tasarruf edebilirsiniz.

8. Ortam Sıcaklığını Azaltın

Telefonunuzun mücadele etmesinin bir nedeni, ortam sıcaklığının Apple’ın cihazları için önerilen maksimum sıcaklığı olan 95F’den (35C) yüksek olmasıdır. Cevap, ortam sıcaklığını düşürmek veya hızlı bir şekilde soğutmak için iPhone’u kapatmaktır.

OKUMAN  iPhone'unuz Çalınırsa Ne Yapılır ve Nasıl Kurtarılır?

Uyarı: Şişmiş, Sıcak veya Tıslayan Piller

Nadir durumlarda, iPhone’unuz dokunulduğunda aşırı derecede ısınabilir, şişebilir veya tıslama sesi çıkarabilir. Yanıcı her şeyden uzak bir yere koyun ve mesafenizi koruyun. Bu, yakın ve şiddetli pil arızasının bir işareti olabilir.

İPhone pilinizi üçüncü taraf, Apple olmayan bir birim ile değiştirmek sorun istiyor. En ciddi pil aşırı ısınma ve patlama sorunları, isimsiz pillerle bağlantılı gibi görünüyor.

Ancak, sıcak bir telefonun sorun olmadığını unutmayın. Telefonunuzun ısındığını düşünebilirsiniz, ancak bir süre Netflix izlediğiniz için bu geçici olabilir.

iOS size bir uyarı verirse veya yukarıda belirtildiği gibi endişe verici pil belirtileri fark ederseniz not alın.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir