Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

Safari

iPhone, iPad ve Mac’te Safari Uzantıları Nasıl Yüklenir veya Kaldırılır

Uzantılar, herhangi bir web tarayıcısında varsayılan işlevselliği artırmaya yardımcı olur ve Safari de bir istisna değildir. Bu nedenle, web sitelerinin karanlık modda görünmesini sağlamak, videoları resim içinde resim bölmelerine zorlamak veya sitelerin spam içerikli reklamlar görüntülemesini engellemek olsun, Safari uzantıları bunu gerçekleştirmenin en iyi yolunu sunar.

Safari’nin hem mobil hem de masaüstü sürümleri uzantıları destekler. Bu gönderide, iPhone, iPad ve Mac’te Safari uzantılarını yüklemek, yönetmek ve kaldırmak için ne yapmanız gerektiğini öğreneceksiniz.

Safari logolu bir yapboz parçası

Not: Safari uzantıları iPhone, iPad ve Mac arasında eşzamanlanmaz. Bunları her cihaza ayrı ayrı kurmanız ve yönetmeniz gerekir.

iPhone ve iPad’de Safari Uzantıları Nasıl Yüklenir

Safari’de uzantıları, en az iOS 15 veya iPadOS 15 çalıştıran herhangi bir iPhone veya iPad’e yükleyebilir ve kullanabilirsiniz. iOS ve iPadOS’in önceki yinelemeleri, tarayıcıyı yalnızca içerik engelleme uzantılarıyla sınırlandırır.

Safari uzantıları, iPhone veya iPad için App Store’da mevcuttur. açarak hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayarlar uygulama ve şuraya gitmek Safari > Uzantılar > Daha Fazla Uzantı.

Uzantılar data-lazy-src=

Kullanmak istediğiniz Safari uzantısının adını biliyorsanız, doğrudan App Store üzerinden aramayı deneyebilirsiniz. Elinize almak isteyebileceğiniz bir avuç uzantı:

  • PiPifier: Videoları resim içinde resim modunda çalışmaya zorlar.
  • Safari için Süper Ajan: Tüm çerez açılır pencerelerini otomatik olarak kabul eder.
  • Noir: Web siteleri için karanlık mod desteği ekler.
  • Momentum: Odağı iyileştirmek için Başlangıç ​​Sayfasını kişiselleştirilmiş bir gösterge panosuyla değiştirir.
  • Fokus: Vurgulanan metni ve diğer web öğelerini vurgular.
OKUMAN  Mac'te Safari'de Önbellek, Geçmiş ve Çerezler Nasıl Temizlenir

iPhone ve iPad’de Safari Uzantıları Nasıl Kullanılır ve Yönetilir

Her Safari uzantısı eşlik eden bir uygulamayla birlikte gelir. Kullanım talimatlarıyla birlikte uzantının nasıl çalıştığını kontrol etmek için seçenekler içermelidir. Bir uzantı yükledikten sonra öğesine dokunabilirsiniz. Açık tamamlayıcı uygulamasını başlatmak için.

Super Agent talimatları ve tercih ekranları

Her şeyi sıraladıktan sonra Safari’yi açın. Ardından, simgesine dokunun. bir ekranın üst kısmındaki simgesini seçin ve Uzantıları Yönet. Safari’de etkinleştirmek için uzantının yanındaki anahtarı açarak izleyin. Ardından, istediğiniz zaman uzantıya dokunarak uzantıyı çağırabilirsiniz. bir simgesine ve uzantı adına dokunarak.

Uzantıları Yönet data-lazy-src=

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir