Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iphone

iPhone için En İyi 6 Mikrofon

iPhone’unuzdaki yerleşik mikrofon bir telefon için oldukça iyi, ancak düzenli olarak YouTube videoları, podcast’ler veya röportajlar kaydediyorsanız sesinizin hakkını veremez.

iPhone mikrofonu çok fazla tüy ekleyebilir veya çok fazla oda tonu yakalayabilir, bu nedenle bir iPhone mikrofonuna yatırım yapmak isteyebilirsiniz.

İster bir podcast kaydediyor olun ister bir konferans aramasında olun, bağımsız bir mikrofon en iyi şekilde ses çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

iPhone mikrofon seçimlerimizi kullanım kolaylığı, kazanç kontrolü, kulaklık girişi, fiyat ve mobil uyumluluk, pop filtresi, sessiz düğmesi ve garanti gibi diğer inceliklere göre daralttık.

iPhone’lar için En İyi Mikrofon

Projenizi hızlı bir şekilde başlatmak için iPhone’unuz için en iyi mikrofonlar burada.

1. RØDE VideoMic Me-L

RØDE VideoMic Me-L, kardioid polar deseni ve ön camı sayesinde net ses sunan iPhone için kompakt, sağlam ancak güvenilir bir kardioid mikrofondur.

Yüksek kaliteli yönlü mikrofon, olumsuz hava koşullarında veya açık havada çekim yaparken kristal netliğinde ses için lüks tüylü bir ön cama ve sesinizi izlemek için kulaklıklara takabileceğiniz 3,5 mm’lik bir jaka sahiptir.

RØDE VideoMic Me-L mikrofonu Lightning bağlantı noktası aracılığıyla iPhone’unuza kolayca takıldığından kullanmak için pile ihtiyacınız yoktur. Ayrıca, dayanıklı alüminyum gövdesi ve taşınabilir tasarımı, çantanıza atıp seyahat veya kamp gibi maceralara atabileceğiniz anlamına gelir.

Mikrofon doğrudan TRRS/kulaklık soketine bağlanır ve montaj braketi iPhone’unuzdaki ön (selfie) veya birincil (arka) kameraya uyar.

Bunun dışında oldukça uygun fiyatlı bir iPhone mikrofonu, ancak bu listedeki diğer mikrofonlara kıyasla daha kısa bir ses aralığına sahip.

2. Jabra Evolve 40

Jabra Evolve 40, dikkat dağıtıcı dış sesleri en aza indirmek için aktif gürültü engelleme özelliğine sahip güvenilir bir kulak üstü kulaklıktır. Ek olarak, deri hissi veren yastıkları, iş gününüz boyunca uzun telefon görüşmeleri sırasında rahat bir oturuştan keyif almanızı sağlar.

Kulaklık, hem iPhone’unuzda hem de Zoom veya Skype gibi konferans arama uygulamalarını kullanırken istediğiniz kullanıma mükemmel şekilde uyarlanmıştır. Net bir bağlantı, bilgisayar aramaları için uzun pil ömrü, mükemmel bir mikrofon ve aramalar arasında müzik için daha iyi ses elde edersiniz.

Ayrıca, kullanımı hafiftir, yok edilemez malzemeyle aşırı örülmüş gibi görünen uzun bir kablosu ve kulaklığınızı iPhone’unuza bağlamanızı sağlayan 3,5 mm’lik bir jakı vardır. Kullanılmadığı zaman, kordonu küçük bir fermuarlı taşıma çantasına katlayabilir ve sırt çantanızda güvenle saklayabilirsiniz.

OKUMAN  İPhone Dokunmatik Ekran Çalışmıyor Nasıl Onarılır

3. Mavi Yeti

Bir kulaklık mikrofonu bu işi yapabilirken, bir USB mikrofon size podcast, resmi olmayan seslendirme, görüntülü arama veya canlı yayın için gerçekten iyi ses verecektir.

Blue Yeti, çeşitli nedenlerle iPhone için en iyi mikrofondur. Bunlar arasında Apple, Windows ve Linux cihazlarıyla çapraz uyumluluğu, nereden kayıt yapıyor olursanız olun çeşitli ses yakalama modları ve tak ve çalıştır bağlantı desteği bulunur.

Mikrofonda, ses kaydını ve aşırı akışı kontrol etmenize yardımcı olacak bir kazanç kontrol düğmesi, enstrüman kaydı ve sıfır gecikmeli ses izleme için bir sessiz düğmesi ve bir kulaklık jakı bulunur.

Mikrofonu kullanmak için ihtiyacınız olan tüm gücü alabilmeniz için USB 2.0 ve 3.0 bağlantı noktalarıyla çalışan bir USB güç kablosu dahildir. Ayrıca, döner standı masaüstü bilgisayarlarda kullanılabilir veya kayıt alanınızı özelleştirmek için mikrofonu özel bir standa veya bom koluna yerleştirmek için kaldırabilirsiniz.

Yeti, profesyonel kayıt kalitesi özelliklerini net ve zengin kayıtları ile dengeler ve üç renkte sunulur: Karartma, Gece Mavisi ve Gümüş.

4. Shure MV5

Blue Yeti mikrofonunu beğendiyseniz, Shure MV5 mikrofonunu da seveceksiniz. Bu küçük küre sesinizi net bir şekilde yakalar, harika bir ses sunar ve diğer mikrofonlara kıyasla bir çantaya sığması kolaydır.

Tek sesli mikrofon, bir stres topunun boyutuna ve şekline ayrılır ve masanızda yer kaplamaz, bu nedenle orada olduğunu neredeyse hiç fark etmezsiniz. Ayrıca, Lightning veya Micro-USB kablolarını kullanarak doğrudan iPhone’unuza takabilirsiniz.

Bu mikrofonla gelen diğer özellikler arasında etkileyici kazanç kontrolü, doğrudan izleme kulaklık jakı, sessiz düğmesi ve üç dijital sinyal işlemcisi (DSP) ön ayarı bulunur.

Ancak, MV5 diğer mikrofonlar kadar sağlam veya kararlı değildir, bu nedenle sesinizi veya videonuzu kaydederken konuşma yüksekliğinize uyması için onu desteklemeniz gerekir. Ayrıca, yalnızca kardioid desene sahiptir, yani Blue Yeti’de olduğu gibi çeşitli ses yakalama modları elde edemezsiniz.

Shure ayrıca, klip kırpma, kayıtlarınızı eşitlemek için daha fazla ön ayar ve canlı bir görsel monitör ile hızlı bir şekilde kaydedip paylaşabilmeniz için bir iOS uygulaması da sunar.

OKUMAN  iPhone Kamera Ayarlarınız Açıklandı

5. Movo VXR10

TikTok videoları, YouTube vlog’ları, öğreticiler veya canlı etkinlikleri kaydetmek için birçok ekstrayla birlikte gelen, iPhone için bir shotgun mikrofon arıyorsanız, Movo VXR10 sizin mikrofonunuz.

Mikrofon, kendisini üstün hissettiren çift alüminyum yapıya, açık havada çekim yaparken rüzgar sesini ortadan kaldıran tüylü bir ön cama ve kullanım gürültüsünü en aza indirmek için sağlam, entegre bir şok montajına sahiptir.

Mikrofonun çevresel gürültüleri ortadan kaldıran kardioid yoğunlaştırıcı kapsülü sayesinde, çok çeşitli perdeleri ve sesleri yakaladığı için daha sonra fazla düzenleme yapmak zorunda kalmadan kaydınıza odaklanabilirsiniz.

TRS – TRRS kablosunu kullanarak mikrofonu iPhone’unuza bağlayabilirsiniz ve mikrofon fantom gücüyle çalıştığından, onu çalıştırmak için pile ihtiyacınız olmaz; sadece takın ve çalışır.

İster iPhone’unuzla ister başka bir cihazla kullanın, ses kalitesi ses ve video kaydı için iyidir. Ancak, iPhone 7 veya daha yeni modellerle kullanıyorsanız Lightning – kulaklık jakı adaptörüne ihtiyacınız olacaktır.

6. Shure MV88

Shure’un MV88 mikrofon modeli, cihazınızın altına kolayca monte edilen iPhone için yüksek kaliteli bir dijital mikrofondur.

Bir röportaj, konuşma veya grup pratiği kaydederken hassas konumlandırma için mikrofon kafasını döndürebilir veya mikrofonun kendisini 90 dereceye kadar ayarlayabilirsiniz. Mikrofon ayrıca bir Lightning kablosu kullanarak doğrudan iPhone’unuza bağlanır ve kazanç seviyelerini ayarlamak, EQ ayarlarını değiştirmek, stereo genişliğini değiştirmek veya projeleriniz için sesi düzenlemek, kaydetmek ve birleştirmek için yerel ShurePlus MOTIV uygulamasını kullanabilirsiniz.

Mikrofon şık, retro bir tasarıma, sağlam tamamen metal yapıya, stereo ve yönlü alıcıya, bir kulaklık adaptörüne, köpük ön cama ve taşıma çantasına sahiptir. Ayrıca, her durumda kayıt için ideal olan beş farklı ön ayar moduna sahip olursunuz.

En İyi Halinizi Seslendirin

iPhone’unuzla kullanmak üzere bir mikrofon arıyorsanız, muhtemelen bunun için belirli bir amacınız vardır.

Ancak, tüm mikrofonlar aynı değildir. Müzik için işe yarayan şey, canlı akışlı oyunlar için bir felaket olabilir ve bir podcast için ihtiyacınız olan şey, müzisyenler için en iyi mikrofonun sağladığı bozulmamış sinyali vermeyebilir.

Tüm bunlar, iPhone için en iyi mikrofonu bulmayı biraz zorlaştırabilir. Hangi mikrofonu seçerseniz seçin, en iyi seçimlerimiz tüm kayıt ihtiyaçlarınız için esneklik, mükemmel ses kalitesi, dayanıklılık ve taşınabilirlik sunar.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir