Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iphone

iPhone Hatası 4013 Nasıl Onarılır

Bir iPhone’u geri yüklerken iletişim sorunlarıyla karşılaşırsa, Mac’iniz veya PC’niz 4013 hatası verir. Bu, başlangıç ​​ekranının ötesine geçmeyi reddeden veya her zaman doğrudan kurtarma moduna geçen bir iOS cihazınız olduğunda ciddi bir sorundur.

Bir iPhone hatası 4013, bir donanım arızasını gösterebilir. Ancak, bu sonuca varmadan önce üzerinde çalışabileceğiniz birkaç düzeltme var. Bir iPad’i geri yüklemeye çalışırken benzer bir hata almaya devam ederseniz de yardımcı olmaları gerekir.

4013 hatasına ek olarak, aşağıdaki öneriler 9, 4005 ve 4014 hata kodları için de geçerlidir. Bu hatalar yakından ilişkilidir ve genellikle aynı nedenle ortaya çıkar.

macOS, Windows ve iTunes’u güncelleyin

macOS, Windows ve iTunes’u güncellemek, bilgisayarınızın iPhone veya iPad’inizi başarıyla geri yüklemesini engelleyen yazılımla ilgili bilinen kusurların düzeltilmesine yardımcı olabilir.

Mac – macOS veya iTunes’u güncelleyin

macOS Catalina’yı başlattığınızda, Mac’iniz iPhone’unuza bağlanmak için Finder’ı kullanır. Program işletim sisteminde hazır olduğundan, Finder’ın en güncel örneğini almak için macOS’un kendisini güncellemeniz gerekir. git elma menüsü > Sistem Tercihleri > Yazılım güncellemesi Mac’iniz için en son güncellemeleri yüklemek için.

Mac’iniz iTunes’u kullanan daha eski bir macOS sürümü çalıştırıyorsa, Mac Uygulama Mağazası, geçiş yap güncellemeler sekmesini seçin ve ardından bekleyen güncellemeleri yükleyin. iTunes.

PC – iTunes ve Windows’u güncelleyin

Windows’ta PC’niz, iPhone’unuzla iletişim kurmak için iTunes’u kullanır. Programı güncellemek için, Yardım iTunes’daki menüyü seçin ve ardından Güncellemeleri kontrol et seçenek.

iTunes’un Microsoft Store sürümünü kullanıyorsanız, Windows Microsoft Store uygulamalarını otomatik olarak güncellediğinden bu seçeneği görmezsiniz. Otomatik güncellemeleri devre dışı bırakmanız durumunda, Microsoft Mağazası, Seçme İndirmeler ve Güncellemeler üzerinde Daha menüsünü seçin ve ardından bekleyen güncellemeleri yükleyin. iTunes.

OKUMAN  iPhone iCloud'a Yedeklenmiyor mu? Denenecek 15 Düzeltme

iTunes bir yana, Windows’u güncellemek de iyi bir fikirdir. Bunu yapmak için şuraya gidin: Başlangıç ​​menüsü > Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows güncelleme.

iPhone’u Yeniden Başlatmaya Zorla

Bir iPhone’u zorla yeniden başlatmaya (veya donanımdan sıfırlamaya) ve ardından cihazı geri yüklemeye çalışmak, iPhone 4013 hatasından kaçınmanıza yardımcı olabilir. Ancak, süreç iPhone modelleri arasında farklıdır. Aynı şey iPad için de geçerli.

Ana Ekran Düğmesi Olmadan iPhone 8 Serisi ve Daha Yenisi/iPad’ler

basın ve bırakın Sesi aç buton. hemen basın ve bırakın Sesi kıs buton. Ardından, basılı tutun Taraf/Tepe buton.

iPhone veya iPad yeniden başladığında ve ekranda Apple logosu göründüğünde, Taraf/Tepe buton.

Yalnızca iPhone 7 Serisi

basın ve basılı tutun Sesi kıs düğmesi ve Taraf düğmesine aynı anda basın. iPhone’unuz yeniden başladığında, ikisini de bırakın. Ekranda Apple logosunu gördüğünüz anda düğmelerine basın.

Ana Sayfa Düğmeli iPhone 6s Serisi ve Önceki / iPad’ler

basın ve basılı tutun Ev düğmesi ve Taraf/Tepe buton. Ekranda Apple logosunu gördüğünüzde her iki düğmeyi de bırakın.

Kurtarma Moduna Girin

Zorla yeniden başlatmanın ardından bilgisayarınız iPhone veya iPad’inizi algılamazsa, kurtarma moduna manuel olarak girmeniz gerekir.

Cihazı bilgisayarınıza bağlayarak başlayın. Ardından, yeniden başlatmaya zorlamak için gereken düğmelere basın. Ancak Apple logosunu gördüğünüzde, tuttuğunuz düğmeyi (veya düğmeleri) bırakmayın. Kısa süre sonra kurtarma moduna gireceksiniz. Ardından cihazı geri yüklemeyi seçebilirsiniz.

Geri Yüklemeden Önce Güncelle

iPhone veya iPad’inizi güncellemeyi denediniz mi? Kurtarma moduna girdikten sonra, Güncelleme Bunu yapmak için Finder veya iTunes’daki seçenek.

Güncelleme prosedürü sırasında 4013 hatasını görmüyorsanız, cihazı geri yükleyerek devam edin.

Doğrudan Takın

iPhone veya iPad’inizi Mac’inize veya PC’nize bağlamak için bir USB hub kullanıyor musunuz? Doğrudan bilgisayarın kendisindeki bir USB bağlantı noktasına takmayı deneyin. Zaten varsa, bunun yerine başka bir USB bağlantı noktasına geçin.

Anahtar Kabloları

Kablolar bozulabilir ve her türlü bağlantı sorununa neden olabilir. Hala iPhone 4013 hata mesajını almaya devam ediyorsanız, kabloları tercihen başka bir iOS veya iPadOS cihazından değiştirmeyi deneyin. MFi sertifikalı olmadığı sürece üçüncü taraf kablo kullanmaktan kaçının.

Başka Bir Bilgisayar Kullan

4013 numaralı iPhone hatası, bilgisayarınızdaki temel bir sorunun sonucu olabilir. Elinizde başka bir Mac veya PC varsa, iPhone veya iPad’inizi geri yüklemek için kullanmayı deneyin. Bunu yapmadan önce macOS, Windows ve iTunes’u güncellemeyi unutmayın.

OKUMAN  iPhone'da Arka Planda Uygulama Yenileme Nedir?

DFU Modunu Kullanarak Geri Yükleme

Hala 4013 hatası alıyorsanız, iPhone’unuzu geri yüklemek için DFU (Aygıt Ürün Yazılımı Yükseltmesi) modunu kullanın. Standart kurtarma moduna benzer şekilde çalışır ancak ciddi sorunları olan cihazların geri yüklenmesine yardımcı olur.

Ancak, DFU moduna girmek için kullanılan tuş kombinasyonu oldukça karmaşık olabilir ve birkaç deneme gerektirebilir. Başlamadan önce iPhone veya iPad’inizi bilgisayarınıza bağladığınızdan emin olun.

Ana Ekran Düğmesi Olmadan iPhone 8 Serisi ve Daha Yenisi/iPad’ler

basın ve bırakın Sesi aç buton. hemen basın ve bırakın Sesi kıs buton. Ardından, basılı tutun Taraf/Tepe Buton.

Ekran kararır kapanmaz, düğmesini basılı tutmaya başlayın. Sesi kıs düğmesi (ile birlikte Taraf düğmesi) için 5 saniye. Ardından, serbest bırakın Taraf düğmesine basın, ancak Sesi kıs buton.

DFU moduna girdiğinizde, iPhone veya iPad’deki ekran boş kalmaya devam edecek, ancak cihaz kurtarma modunda Finder veya iTunes’da görünecektir. daha sonra serbest bırakabilirsiniz Sesi kıs buton.

Yalnızca iPhone 7 Serisi

her ikisini de basılı tutun Sesi kıs ve Taraf için düğmeler 8 saniye. Ardından, serbest bırakın Taraf düğmesine basın ama basılı tutmaya devam edin Sesi kıs buton.

DFU moduna girdikten sonra, Finder veya iTunes’da kurtarma modu ekranını göreceksiniz. iPhone ekranı boş kalmaya devam edecek. Daha sonra her iki düğmeyi de bırakabilirsiniz.

Ana Ekran Düğmeli iPhone 6s Serisi ve Önceki/iPad’ler

her ikisini de basılı tutun Ev ve Taraf/Tepe için düğmeler 8 saniye. Ardından, serbest bırakın Ev düğmesine basın ama basılı tutmaya devam edin Taraf/Tepe buton.

DFU moduna girdikten sonra, Finder veya iTunes’da kurtarma modu ekranını göreceksiniz. iPhone veya iPad’inizdeki ekran boş kalacaktır. Daha sonra her iki düğmeyi de bırakabilirsiniz.

DFU Modundan Çıkılıyor

DFU modundan çıkmak istiyorsanız iPhone veya iPad modeliniz için zorla yeniden başlatma düğmesi kombinasyonunu kullanın.

Randevu Al

Yukarıdaki düzeltmeler yardımcı olmadıysa, büyük olasılıkla iPhone veya iPad’inizde donanımla ilgili bir sorunla karşılaşıyorsunuzdur. Uygun ekipman ve eğitim olmadan içindeki herhangi bir şeyi açmak veya tamir etmek tehlikeli olduğundan, en iyi seçeneğiniz cihazınızı en yakın Genius Bar’a veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcısına götürmek olacaktır.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir