Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

ipad

iPad’inizi Yeniden Başlatma (Tüm Modeller)

Performansını artırmak veya yazılımla ilgili sorunları gidermek için iPad’inizi yeniden başlatmanız gerekebilir. Yeniden başlatma işlemi aynı zamanda «Yazılımdan Sıfırlama» olarak da adlandırılır. Bu eğitici, tüm iPad modellerini ve nesillerini (iPad mini, iPad Air ve iPad Pro) yeniden başlatma adımlarını kapsar.

Not: İPad’iniz donmadığı veya yanıt vermediği sürece, cihazı yeniden başlatmadan önce tüm uygulamaları kapatmanızı öneririz. Bu, süreçte kaydedilmemiş verileri kaybetmemenizi sağlar.

Ana Sayfa Düğmesiyle iPad’inizi Yeniden Başlatın

iPad’inizin ekranın altında bir Ana Sayfa düğmesi varsa, onu nasıl kapatıp tekrar açacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. iPad’inizi basılı tutun En üstteki düğme ekranda güç kapatma kaydırıcısı görünene kadar
 1. Kaydırıcıyı sağa sürükleyin ve iPhone’unuzun tamamen kapanması için 30 saniye bekleyin.
 1. basın ve basılı tutun En üstteki düğme iPad’inizi yeniden başlatmak için iPad’inizin ekranında Apple logosu göründüğünde düğmeyi bırakın.

Ana Sayfa Düğmesi olmadan iPad’i yeniden başlatın

Apple, cihazın boyutunu büyütmeden daha fazla ekran alanı oluşturmak için yeni nesil iPad’lerde Ana Sayfa düğmesini kaldırdı. Üst düğmede Face ID veya Touch ID ile iPad’leri nasıl yeniden başlatacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. basın ve basılı tutun En üstteki düğme ve ya Sesi Aç düğmesi veya Sesi Kısma düğmesi 5 saniye boyunca.
 1. Kapatma kaydırıcısını sağa sürükleyin ve iPad’inizin kapanması için 30 saniye bekleyin.
 2. Daha sonra, tuşuna basın ve basılı tutun En üstteki düğme iPad’iniz Apple logosunu görüntüleyene kadar

AssistiveTouch Kullanarak iPad’inizi Yeniden Başlatın

AssistiveTouch yardımcı programında, iPadOS aygıtınızı kapatan ve otomatik olarak yeniden açan bir «Yeniden Başlat» seçeneği bulunur. En iyi yanı, herhangi bir düğmeye basmanız veya basılı tutmanız gerekmemesidir. iPad’inizi yeniden başlatmak için AssistiveTouch’ı nasıl kuracağınız ve kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Ana Ekrandan şuraya gidin: Ayarlar > Genel > Ulaşılabilirlik veya Ayarlar > Ulaşılabilirlik > Dokunmak yeni iPad modellerinde.
 1. Musluk Yardımcı dokunmatik.
 1. Yardımcı dokunmatik.
 1. Kayan AssistiveTouch simgesine dokunun ve Cihaz.
 1. Seçme Daha.
 1. Musluk Tekrar başlat.
 1. Seçme Tekrar başlat isteminde.

Ayarlar Menüsünden iPad’i yeniden başlatın

iPad’inizi iPadOS ayarlar menüsünden de kapatabilirsiniz. İşte nasıl:

 1. Ayarlar uygula ve seç Genel.
 2. Sayfanın en altına gidin ve seçin Kapat.
 3. Kapatma kaydırıcısını sağa sürükleyin ve iPhone’unuzun tamamen kapanması için 30 saniye bekleyin.

iPad’inizi yeniden başlatmak için düğmesini basılı tutun. En üstteki düğme Ekranda Apple logosu görünene kadar

iPad’inizi Yeniden Başlatmaya Zorlayın

İPad’iniz donarsa veya ekran dokunuşlarına ve düğmeye basılmasına yanıt veremezse, iPad’inizi yeniden başlatmaya zorlayın. Prosedür, iPad’inizin düğme yapılandırmasına ve yerleşimine bağlı olarak değişecektir.

Ana Düğme ile iPad’i Yeniden Başlatmaya Zorlayın

her ikisini de basılı tutun Güç düğmesi ve Ana menü tuşu—iPad’iniz kapansa bile tuşları basılı tutun. Her iki düğmeyi de yalnızca iPad’inizin ekranında Apple logosu göründüğünde bırakın.

Ana Sayfa Düğmesi Olmadan iPad’leri Yeniden Başlatmaya Zorlayın

Ana Sayfa düğmesi olmayan iPad’leri yeniden başlatmaya zorlamak oldukça karmaşıktır. iPad’inizi dikey yönde tutun ve hiçbir adımı kaçırmamak için aşağıdaki talimatları dikkatlice izleyin:

 1. basın ve bırakın Ses düğmesi Üst düğmesine en yakın.
 1. Ardından, düğmesine basın ve bırakın Ses düğmesi Üst düğmeden en uzakta.

[09-force-restart-ipad-02]

 1. Şimdi, basılı tutun En üstteki düğme. iPad’iniz Apple logosunu görüntüleyene kadar düğmeyi basılı tutun.

iPad Başlatma Sırasında Takıldı mı? Kurtarma Modunda Düzelt

iPad’inizi açtığınızda Apple logosuna takılıp kalıyor mu? iPad’i kurtarma moduna alın ve bir Mac veya Windows bilgisayar kullanarak işletim sistemini uzaktan güncelleyin. Bir işletim sistemi güncellemesi yükledikten sonra hala açılmıyorsa iPad’inizi fabrika ayarlarına sıfırlayın.

iPad’inizi Kurtarma Modunda Güncelleyin

Bilgisayarınızı yüksek hızlı bir internet ağına bağlayın ve şu adımları izleyin:

 1. Bir USB kablosu kullanarak iPad’inizi bilgisayarınıza bağlayın. iPad’i bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız, simgesine dokunun. Güven komut isteminde ve iPad’inizin parolasını girin.
 1. Açık bulucu Mac’inizde veya iTunes Windows’ta ve iPad’inizi seçin.
 1. iPad’inizde Ana Sayfa düğmesi varsa, düğmesini basılı tutun. Ana menü tuşu ve En üstteki düğme kurtarma modu ekranını görene kadar

Ana Ekran düğmesi olmayan iPad’ler için, düğmeye basın ve hemen bırakın. Ses düğmesi Üst düğmesine en yakın. Daha sonra, düğmesine basın ve bırakın Ses düğmesi Üst düğmeden en uzakta. Son olarak, basılı tutun En üstteki düğme iPad’iniz kurtarma modu ekranını görüntüleyene kadar

 1. Bilgisayarınız, iPhone’unuzu güncellemenizi veya geri yüklemenizi isteyen bir açılır pencere göstermelidir. Seçme Güncelleme Devam etmek için.
 1. Seçme Güncelleme devam etmek için tekrar
 1. Seçme Güncelleme ve iPad’iniz için mevcut olan en son iPadOS sürümünü indirmek için sonraki sayfadaki talimatları izleyin.

Yazılım güncellemesi, bağlantı hızınıza bağlı olarak birkaç dakika veya saat sürebilir. Güncelleme çok uzun sürerse, iPad’iniz kurtarma modundan çıkar (genellikle 15 dakika sonra). Bu nedenle, bilgisayarınızın yüksek hızlı bir Wi-Fi veya Ethernet ağına bağlı olduğundan emin olun.

iPad’inizi Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın veya Donanımdan Sıfırlayın

İPad’inizi yalnızca güncellemeden sonra Apple logosunu geçmiyorsa fabrika ayarlarına geri yüklemelisiniz. İPhone’unuzu bilgisayarınıza takılı tutun ve kurtarma işlemine önyükleyin.

 1. basın ve basılı tutun Tepe ve Ana sayfa düğmeleri iPad’iniz kurtarma sayfasını yükleyene kadar.

Ana Sayfa düğmesi olmayan iPad’ler için, Ses anahtarı Üst düğmeye en yakın ve sonraki Ses tuşu. Daha sonra, tuşuna basın ve basılı tutun En üstteki düğme kurtarma sayfasını görene kadar.

 1. Seçme Eski haline getirmek Bilgisayarınızdaki açılır pencerede.
 1. seçin iPad’i geri yükle buton.
 1. Seçme Geri Yükle ve Güncelle fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini başlatmak için.

Bu, iPad’inizin verilerini silecek, fabrika varsayılanlarına geri yükleyecek ve en son iOS veya iPadOS sürümünü yükleyecektir. Tüm sorun giderme yöntemlerinin başarısız olduğu kanıtlanırsa Apple Destek ile iletişime geçin veya yakındaki bir Apple Store’u ziyaret edin.

Son Bir Numara

Bir şarj cihazına takıldığında ölü bir iPhone veya iPad otomatik olarak açılır. iPad’inizde arızalı bir güç düğmesi varsa, onu ayarlar menüsünden kapatın (Ayarlar > Genel > Kapat). 20-30 saniye bekleyin, iPad’i bir güç kaynağına takın ve açılmasını bekleyin. Daha da iyisi, AssistiveTouch menüsü aracılığıyla cihazı yeniden başlatın.

OKUMAN  Profesyoneller Gibi Eskiz ve Boya Nasıl Yapılır

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir