Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

ipad

iPad’de Uygulamalar Nasıl Kapatılır ve Kaldırılır

İPad’inizde çok fazla uygulamanız varmış gibi hissedebilirsiniz ve bunları nasıl sileceğinizi veya kapatacağınızı bilmiyorsanız bu, cihazınız için bazı sorunlara neden olabilir. Çok fazla uygulamayı açık tutmak pili hızlı bir şekilde tüketebilir ve çok fazla indirilmiş olması çok fazla yer kaplayabilir.

Neyse ki Apple, iPad’de uygulamaları kapatmayı ve kaldırmayı inanılmaz derecede kolaylaştırdı, bu nedenle tamamlamanız yalnızca birkaç saniye sürecektir.

iPad'de Uygulamalar Nasıl Kapatılır ve Kaldırılır

iPad’inizdeki Uygulamalar Nasıl Kapatılır

Henüz bilmiyorsanız, ana sayfa düğmesini kullanarak bir uygulamadan çıktığınızda, uygulama arka planda çalışmaya devam eder. Aynı anda bu şekilde çalışan birden fazla uygulamanız olabilir.

Peki hangi uygulamaların hala açık olduğunu nasıl görüyorsunuz? Tek yapmanız gereken ana sayfa düğmesine çift tıklamak. Veya ana sayfa düğmesi olmayan daha yeni iPad’lerde, parmağınızı kaldırmadan ekranın altından yukarı kaydırabilir ve ortada durabilirsiniz. Tüm açık uygulamalarınızın küçük kutularda göründüğünü görmelisiniz.

iPad'deki tüm açık uygulamalar

iPad’inizdeki uygulamalardan birini kapatmak istiyorsanız, bunu yapmak için yukarı kaydırın. Bunlardan birine dokunmak sizi tekrar uygulamaya götürecektir.

Aynı anda çok sayıda uygulamayı açmanız gerektiğini düşünüyorsanız, ancak yine de pilinizi korumak istiyorsanız, ayarlarınıza gidebilir ve denilenleri değiştirebilirsiniz. Arkaplanda uygulama yenile. Bunu bulmak için şuraya gidin: Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenileme.

Bu özellik, Wi-Fi’ye bağlı olduğunuzda uygulamaların arka planda yenilenmesine olanak tanır. Bu nedenle, arka planda açık olan birden fazla uygulamanız varsa, hepsi aynı anda içeriklerini yeniliyor olacak. Bu özelliği kapatmak pilinizi korumanıza yardımcı olabilir ve uygulamaları açık tutmaya devam edebilirsiniz. Onları yalnızca aktif olarak kullandığınızda yenilersiniz.

Ayrıca arka planda yenilemek ve başkalarının bunu yapmasını engellemek için yalnızca birkaç uygulama seçebilirsiniz.

iPad Uygulamalarını Kaldırma

iPad’inizdeki depolama alanının çok dolduğunu fark ediyorsanız ve kendinizi yerden kazanmak için fotoğraf ve videoları silerken buluyorsanız, kullanmadığınız bazı uygulamaları silmeyi düşünmelisiniz. Bu, iPad’inizde çok daha fazla depolama alanı açmanıza yardımcı olacaktır. Uygulamaları tamamen kaldırmanın birkaç farklı yolu vardır.

OKUMAN  Bilmeniz Gereken 4 Temel Fark

İlk yol, bir menü görünene kadar bir uygulamayı basılı tutmaktır. Burada yazan bir seçenek görmelisiniz Ana Ekranı Düzenle. Buna dokunun, tüm uygulamalarınız titremeye başlayacak ve silebileceklerinizin üzerinde bir X simgesi belirecektir. Bazen, bir uygulamanın sadece bir Uygulamayı Sil seçenek.

Not Defteri'nde Uygulamayı Sil seçeneği

Bu simgeye dokunun ve onay kutusu göründüğünde Silmek. Uygulama iPad’inizden tamamen kaldırılacaktır.

"Notlar" silinsin mi?  Onayla

Uygulamaları silmenin başka bir yolu da Boşaltma özelliğini kullanmaktır. Bunu bulmak için şuraya gidin: Ayarlar > Genel > iPad Depolama Alanı. Deponuzun altında, bir seçenek görmelisiniz Kullanılmayan Uygulamaları Boşalt. Bunun yaptığı şey, iPad’inizden düzenli olarak kullanmadığınız uygulamaları silmek, ancak yine de önemli bir şeyi kaybetmemek için uygulamalardaki verileri korumaktır. Tıklamak Olanak vermek Bu özelliği kullanmak için

Genel Olarak iPad Depolama

Bunu açmak veya kapatmak istiyorsanız, şuraya gidebilirsiniz: Ayarlar > iTunes ve App Store > Kullanılmayan Uygulamaları Boşalt.

App Store’a giderek daha önce indirip kaldırdığınız uygulamaları da bulabilirsiniz. Açıldıktan sonra, sağ üst köşedeki profil resminize tıklayın, ardından Satın Alınan’a gidin. Daha önce indirdiğiniz veya şimdi iPad’inizde bulunan her uygulamayı görebilir ve arayabilirsiniz.

Uygulamaları iCloud’a Yedekleme

Uygulamalarınızdaki verileri kaybetmekten endişe ediyor ancak biraz yer açmak istiyorsanız, uygulamalarınızı her zaman iCloud’a yedekleme seçeneğiniz vardır.

Bunu yapmak için, bir iCloud hesabınızın yanı sıra uygulamalarınızı yedeklemek için kullanılabilir alana sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. iCloud’a kaydolduğunuzda otomatik olarak 5 GB alana sahip olursunuz, ancak ihtiyacınız olursa daha fazlasını satın alabilirsiniz.

iPad’inizde şuraya gidin: Ayarlar > Adınız > iCloud. iCloud saklama alanınızı, ne kadar kullanıldığını ve ne kadar kaldığını görebileceksiniz. Ayrıca belirli veri türlerinin ne kadar depolama alanı kapladığını da görebilirsiniz.

iCloud saklama penceresi

Bunun altında iCloud’u kullanan uygulamaların bir listesini göreceksiniz. Her uygulamanın yanında bir anahtar olmalıdır. Buna dokunmak, uygulama için iCloud yedeklemesini kapatır veya açar. Bir uygulama için iCloud’u kapatırsanız, onay isteyen bir açılır pencere açılır. İPad’imden Sil’i seçerseniz, iCloud’a zaten yedeklenmiş olan her şey silinecektir. Bir uygulama için iCloud’u açarsanız, veriler otomatik olarak bu uygulamaya yüklenir.

OKUMAN  Profesyoneller Gibi Eskiz ve Boya Nasıl Yapılır

Listeye bakarsanız, adında bir seçenek göreceksiniz. iCloud Yedekleme. Bu özelliği açıp kapatabileceğiniz bir ekrana gitmek için buna dokunabilirsiniz. iCloud Yedekleme, iPad’inizdeki verileri otomatik olarak iCloud’a kaydeder.

iCloud Yedekleme ekranı

Bu, verilerinizi kaybettiğiniz ve uygulamalarınızı, fotoğraflarınızı veya belgelerinizi geri almak istediğinizde iPad’inize bir şey olması durumunda kullanmak için iyi bir seçenektir. Zaten iCloud’a kaydedilecekler, böylece onları geri alabilirsiniz.

iCloud’a yedekleme yapmak için Şimdi yedekle Tüm verilerinizin bir kopyasını iPad’inize kaydetmek için bu ekrandaki düğmesine basın.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir