Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

ipad

iPad için En İyi 8 Yazma Uygulaması

Klavye eklentisine sahip bir iPad, süper taşınabilir ve kullanışlı olmasıyla mükemmel bir yazma düzeni sağlar. Bu denklemin kritik bir parçası, kullandığınız yazma programıdır. iPad, kelime işlem için kullanmak üzere tamamen kabul edilebilir Pages uygulamasıyla birlikte gelirken, Pages yazma durumunuz için çalışmıyorsa veya onunla oynamıyorsanız denemek isteyebileceğiniz birçok alternatif var.

iPad için bu yazma uygulamaları listesinde, farklı yazma türleri veya üretken ve ilham verici bir yazma ortamı oluşturmak için en iyilerini bulacaksınız. Ne için yazıyor olursanız olun, sizin için çalışan bir yazma uygulaması bulabilmelisiniz.

Minimalist bir yazma deneyimi arayanlar için Just Write, işi yapacak yazma uygulamasıdır. Basit arayüzü, çok fazla gereksiz fırfırlar olmadan yazınızın özüne girmenizi sağlar. Biçimlendirme amacıyla kullanılabilen araçlar vardır, ancak bunun dışında uygulama, yazınızı halletmek için dikkatinizi dağıtmayan bir ayar sağlamaya yöneliktir.

Just Write, işleri düzenli tutmanıza yardımcı olmakta da iyidir. Farklı belgeler için klasörler oluşturabilir ve arama çubuğu ile dosyalarınızı kolayca arayabilirsiniz. Ayrıca, üzerinde çalışmak istediğiniz şeyi hızlı bir şekilde bulabilmeniz için her şeyi sıralı tutmak için birkaç seçenek daha vardır. Genel olarak, basit bir yazma uygulaması arıyorsanız, Just Write harika bir seçimdir.

Bir sonraki harika romanı yazmaya mı çalışıyorsun? MyStory, hikayenizin ana hatlarını çizmekten bölümleri düzenlemeye ve son taslaklarınızı düzenlemeye kadar birçok yönden yardımcı olabilecek bir uygulamadır. Düzen, birçok özellikle dolu olmasına rağmen, gezinmesi ve kullanımı kolaydır. Yazmaktan taslağınıza kolayca geçebilir veya hatta her ikisine de aynı anda bakabilirsiniz.

Corkboard özelliği, bu uygulamanın benzersiz bir parçasıdır ve not tutmanıza, düzenlemenize ve yazar bloğunda çığır açmanıza olanak tanır. Uygulama, hikayenizden istediğiniz zaman başvurabileceğiniz karakterler ve konumlar girmenize izin verdiği için dünya inşa etmek için de harika.

OKUMAN  Arabanız İçin En İyi 10 iPad Tutacağı

Yazınızda sık sık sıkışıp kaldığınızı mı fark ediyorsunuz? Werdsmith, daha sonra ne olacağını düşünemeseniz bile yazmaya devam etmek için dikkat dağıtmayan harika bir yazma uygulamasıdır. Uygulama, yazarken yaratıcılığınıza ilham vermek için size bilgi veren bir “Hayalet Yazar” özelliği sunar.

Werdsmith, samimi ve sezgisel bir tasarıma sahiptir. Müdahaleci olmamakla birlikte dosyalarınızı düzenli ve hazır halde tutar. Belgeleri projelere veya fikirlere göre kategorilere ayırabilirsiniz, böylece ikisi birbirine karışmaz ve üzerinde çalışmak istediğiniz şeyi kolayca bulabilirsiniz.

İster bir blogcu, ister romancı olun, ister günlük tutmaktan keyif alın, Ulysses’in sizin için özel olarak hazırlanmış yazma özellikleri vardır. Diğer kelime işlemcilerin aksine Ulysses, biçimlendirme düğmeleri yerine düz metin düzenlemeyi kullanır. Bu düzenleme stiline alışkın değilseniz, bu biraz öğrenme eğrisi olsa da, nihai ürününüzün nasıl görüneceği üzerinde daha fazla kontrol sağlar.

Ulysses, özellikle gönderilerinin nasıl göründüğü üzerinde tam kontrol sahibi olmak isteyen blogcular için harika. Ulysses’i WordPress gibi birçok blog platformuna bağlayabilir ve gönderileri doğrudan uygulamadan yayınlayabilirsiniz. Biçimlendirmenin nasıl göründüğünü gözden geçirebilir ve yayınlamadan önce gerektiği gibi değişiklik yapabilirsiniz. Bu, gönderileri biçimlendirmeyi çok verimli hale getirir ve iş akışınızdan çok fazla zaman ayırabilir.

Kötü şöhretli yazarın tıkanmasıyla ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? Denemek için yeterince cesursanız, Danger Notes’ta çareniz var. Bu uygulama, ister 5 dakika ister 20 dakika olsun, serbest yazma için bir zamanlayıcı ayarlamanıza olanak tanır. Yazmaya başladığınızda, sürekli yazmaya zorlanıyorsunuz veya bir “başarısız” ekranı ile karşılaşıyorsunuz ve yazınız siliniyor.

Zamanlayıcı dolduğunda, serbest yazmanız Notlar bölümüne kaydedilecek ve böylece tekrar bakabileceksiniz. Danger Notes, yaratıcı bir engelin üstesinden gelmek veya genellikle yazma sürecinizi yavaşlatan dahili düzenleyiciyi nihayet susturmak için harika bir uygulamadır.

OKUMAN  iPad'de Uygulamalar Nasıl Kapatılır ve Kaldırılır

Kalem ve kağıt, düşüncelerinizi, duygularınızı ve günlük olaylarınızı not almak için harika bir yer olsa da, pek iyi korunmama eğilimindedir. Day One, günlük sayfaları oluşturmak için kelimeleri, resimleri ve hatta sesleri birleştirmenize izin veren bir günlük kaydı uygulamasıdır. Ayrıca, bir parola belirlemenize veya biyometri kullanmanıza olanak sağlayarak, her şeyi meraklı gözlerden korur.

Birinci Gün, kullanımı zahmetsizdir ve bir günlüğe başlamak istiyor ancak nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, size günlük yazma istemleri verir. Dijital günlük tutmak isteyen herkes için Day One birinci sınıftır.

Final Draft, film ve TV için senaryo yazımının endüstri standardıdır. Bir komut dosyasına başlamak için gerekli tüm araçları sağlar ve karakterlerin adlarını ve konumlarını kaydederek daha verimli yazmanıza yardımcı olur.

Yalnızca 9,99 ABD doları karşılığında Final Draft Mobile, klavye desteğine izin verdiği ve tonlarca özellik içerdiği için masaüstü sürümüne mükemmel bir alternatiftir. Betiği işaretleyebilir ve geri bildirim ekleyebilir ve dilerseniz doğrudan uygulamadan yazdırabilirsiniz. İster yeni başlayan ister profesyonel bir senarist olun, Final Draft hareket halindeyken yazmak için istediğiniz uygulamadır.

Not alma becerinizi yükseltmek mi istiyorsunuz? Bear, günlük tutmaktan ve planlamaktan hoşlananlar veya bir proje planlamak için bir alana ihtiyaç duyanlar için harika bir kaynaktır. Etiketleme, notları bağlama ve birçok biçimlendirme seçeneği gibi yararlı özelliklere sahiptir. İşaretleyebileceğiniz, vurgulayıcı kullanabileceğiniz, fotoğrafları içe aktarabileceğiniz ve çok daha fazlasını yapabileceğiniz görev listeleri oluşturabilirsiniz.

iPad için En İyi Yazma Uygulamaları

Tüm bu uygulamalar, kendinize yazmanız için gerekli araçları ve ilhamı sağlayabilir. Minimal ve dikkat dağıtmayan bir şey ya da ana hatlarıyla tam özellikli bir program ve dünyayı kalbinizin arzusuna göre inşa etmek istiyorsanız, yukarıdaki uygulamalar denemek için harika seçeneklerdir.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir