Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iOS

iOS’ta Kontrol Merkezi Paneli Nasıl Özelleştirilir

iOS 11’in piyasaya sürülmesiyle Apple, nihayet kullanıcıların iPhone veya iPad’inizdeki en popüler seçeneklerden ve özelliklerden bazılarına hızlı bir şekilde erişmenizi sağlayan Kontrol Merkezi paneli özelliğini özelleştirmelerine izin verdi.

Yine de, gerçek Apple tarzında, gerçekten değiştirebilecekleriniz sınırlı. Örneğin, el feneri, zamanlayıcı, hesap makinesi kamerası vb. gibi birkaç kontrolü kaldırabilirsiniz, ancak en üstteki öğeleri hareket ettiremezsiniz ve müzik gibi en üstteki varsayılan seçenek kümesini silemezsiniz, parlaklık kontrolü, ses kontrolü vb.

iPhone'da Kontrol Merkezi ekranı

Ayrıca ekleyebileceğiniz öğeler yalnızca Apple’ın oluşturduğu önceden tanımlanmış öğeler listesinden seçilebilir. Bunlar, Apple TV Remote, Rahatsız Etmeyin, Notlar, Cüzdan ve Metin Boyutu gibi kontrolleri içerir.

iOS’ta Denetim Masası’na erişin

iPhone X’den önceki iPhone’larda, iOS Denetim Masası’na erişmek için ekranın altından yukarı kaydırın. iPhone X’te, fiziksel düğmenin kaldırılmasıyla birlikte yukarı kaydırma, yeni menü düğmesini tıklamasıdır. Bunun yerine, sağ üstten aşağı kaydırarak Kontrol Merkezi açılır.

iPhone X'te Kontrol Merkezi'ni açma talimatları

Varsayılan Kontrol Paneli Kısayolları

iOS Denetim Masası, iPhone’unuzdaki birçok şeyin kısayoludur ve ben onu günde birkaç kez kullanıyorum. Örneğin:

  • Apple TV aracılığıyla bir cihazdan HDTV’ye kablosuz olarak içerik akışı yapmak için AirPlay’i (ekran yansıtma) kullanın
  • El fenerini tetiklemenin en hızlı yolu
  • Sesi yukarı veya aşağı çevirin; ekranı aydınlatın veya karartın
  • Müziği başlat ve durdur
  • Bir zamanlayıcı başlatın veya bir alarm kurun
  • Cihazı Uçak Moduna alın

Ancak, iOS 11’de, kullanıcının artık kontrol panelinin alt iki satırında görünenleri özelleştirmesine izin verilir.

Kontrol Paneli Nasıl Özelleştirilir

Başlamak için, üzerine dokunun. Ayarlar cihazınızda ve arama kutusunu ortaya çıkarmak için aşağı çekin.

iPhone'da Ayarlar paneli

Sıralanacak pek çok ayar olduğu için, arama özelliği gerçekten çok kullanışlıdır ve size zaman kazandıracaktır. Kelimeyi yazmaya başla özelleştirme arama alanına girin ve görmelisiniz Kontrolleri Özelleştir için Kontrol Merkezi tepede.

Arama penceresine "cust" yazın Kontrol Merkezi

En üstte görünen kontroller, şu anda Kontrol Panelinizde bulunan kontrollerdir. Bir kontrolü kaldırmak için en soldaki kırmızı eksiye dokunmanız yeterlidir. Kontrollerin sırasını yeniden düzenlemek için en sağdaki üç çizgiye dokunun ve sürükleyin.

Denetimleri silme veya taşıma talimatları

Şimdi Kontrolleri Özelleştir ekranını aşağı kaydırın. Altında Daha Fazla Kontrol, dahil edilebilecek tüm kontrolleri göreceksiniz. Bu nedenle, zaten dahil olan kontrolleri kaldırmak için kırmızı eksi simgeleri yerine, şimdi kontrolleri eklemek için yeşil artı simgeleri göreceksiniz. Bunlardan birini Kontrol Merkezi Panelinize eklemek için yeşil artıya dokunun.

OKUMAN  Sabit Disk iOS 13'te Gösterilmiyor mu? İşte Nasıl Düzeltilir

Göstermek için, işte iki ekran görüntüsü. İlk olarak, varsayılan Denetim Masam; Daha sonra Apple TV Remote öğesinin yanındaki yeşil artıya dokundum ve ikinci ekran görüntüsü ekranın altına eklenen yeni kontrolü gösteriyor. Katmak liste.

Apple TV Remote'u eklemeden önce ve sonra Kontrol Merkezi ayarları

Artık Apple TV Remote kontrolü Ayarlar’da dahil edilmiş bir kontrol olarak göründüğüne göre, eklenip eklenmediğini anında kontrol edebilirsiniz. Sadece alttan yukarı (veya iPhone X’te aşağı) kaydırın ve yeni eklenen kontrol yeni bir satırda görünecektir.

Denetim Masası'na yeni denetim eklendi

Kontrol panelinin üst bloklarındaki standart kontrollerin kaldırılamayacağını veya yeniden sıralanamayacağını, ekran yansıtma ve parlaklık/ses kontrollerinin altındaki alt sıralar ise kontrollerin eklenebileceği ve yeniden sıralanabileceği yerlerdir. Yeni başlayanlar için, burada yararlı bulduğum birkaç ek kontrol var.

Apple TV Uzaktan Kumandası

iPhone’unuzdaki Remote uygulaması, Apple TV uzaktan kumandanızın yerine hareket ederek, sesinizi kullanarak Netflix hesabınıza giriş yapmak gibi uygulama oturum açma bilgilerini girmeyi kolaylaştırır.

notlar

Bu kontrol, düzenleme için doğrudan yeni bir Not açar. iPhone’unuzda sık sık Notlar kullanıyorsanız, bu, uygulamayı aramak, başlatmak ve yeni bir not oluşturmak için dokunmaktan çok daha hızlıdır.

Ekran Kaydı

Kendinizi sık sık arkadaşlarınıza iPhone ipuçlarını göndermek istediğinizi düşünüyorsanız ve ne yaptığınızı kaydetmeniz gerekiyorsa, Ekran Kaydı kontrolü, cihazınızı Mac’inize bağlamayı gerektiren eski moda bunu yapmanın harika bir kısayolu sağlar.

büyüteç

Bu kontrol, büyütme yardımına ihtiyaç duyan yaşlı kullanıcılar ve hatta inanılmaz derecede küçük bir seri numarasını okumaya çalışan daha genç kullanıcılar içindir. iOS’taki yardımcı teknoloji araçları paketinin bir parçası olan bu kontrol merkezi kısayolu, sizi Ayarlar uygulamasını araştırmaktan kurtarır.

Elbette, hangilerinin sizin için en yararlı olduğunu bulmak için bu eklenen kontrolleri deneyin. Herhangi bir sorunuz varsa, bir yorum gönderin. Zevk almak!

OKUMAN  iOS için En İyi 3 Nintendo DS Emülatörü

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir