Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iOS

iOS’ta Görüntü Konaklamalarını Etkinleştir

iOS cihazları varsayılan olarak son derece kullanıcı dostudur, bu da onları kutudan çıktığı andan itibaren iyi çalışan yetenekli bir telefon veya tablet arayan alıcılar için çekici bir seçenek haline getirir.

Ancak birçok kişi Apple’ın erişilebilirlik ayarlarının kapsamının farkında değil. İşin aslı, bir telefonun varsayılan ayarları herkes için çalışmayacaktır ve her bireyin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilecek düzenlemeler vardır.

Daha önce, dokunma ayarlarıyla ilgili olan iOS’taki etkileşim erişilebilirlik ayarları hakkında ayrıntılara girmiştik.

Aşağıda, iOS’ta görüntüleme düzenlemelerinin nasıl etkinleştirileceğini gözden geçiriyoruz. Çoğu, farklı renk körlüğü veya belirli ışık türleri veya tonlarına karşı duyarlılıkları olanlara göre uyarlanmış en çok kullanılan ayarları ele alacağız. Ancak, ayarları kendiniz keşfetmenizi ve iOS’un sunduğu yardım türlerini görmenizi öneririz.

Üzerinden geçmek için birkaç farklı seçenek var, ancak ilk birkaç adım, aradığınız şeyin türü ne olursa olsun, iOS’ta görüntüleme konaklamaları açısından aynıdır.

iOS Ekran Erişilebilirlik Ayarları

Aşama 1. şuraya gidin: Ayarlar iOS cihazınızda uygulama.

Adım 2. Aşağı kaydırın ve üzerine dokunun. Genel sekme.

Aşama 3. üzerine dokunun Ulaşılabilirlik kategori.

Adım 4. Üzerine dokunun Konaklamaları Göster.

Adım 5. Bu noktada, görüntüleme konaklamaları için iki ana seçenek sunulacaktır: Renkleri Ters Çevir ve Renk Filtreleri. İlgilendiğiniz seçeneği seçin ve aşağıdaki bölümlerdeki adımlara geçin.

Renkleri Ters Çevir

bu Renkleri Ters Çevir sekmesi oldukça basittir ve telefonlarını açık renk yerine koyu bir arka plan kullanarak kullanmak isteyen kullanıcılar için birkaç farklı seçenek sunar. Bu, parlak ışığa duyarlı olanlar ve hatta cihazlarında daha koyu bir renk düzeni tercih edenler için mükemmel bir çözümdür.

Üzerine dokunun Akıllı Ters Çevirme Telefonunuzun, halihazırda koyu renkler kullanan belirli ortam türleri dışında, telefonunuzdaki tüm renkleri tersine çevirmesini istiyorsanız. Alternatif olarak, kullanabilirsiniz Klasik Ters Çevirme medyaya özel bir ilgi göstermeden ekranın renklerini tamamen tersine çevirmek için.

OKUMAN  iOS Cihazınızı Kablolu Modem Olarak Kullanın

Renk Filtrelerini Açma

Apple, farklı renk körlüğü türleri ile ışık ve renk duyarlılığı için ayrı seçenekler oluşturduğundan, renk filtreleri söz konusu olduğunda tartışılacak birkaç seçenek daha var.

Aşama 1. Seçme Renk Filtreleri Aşağıdaki pencereyi açmak için konaklama göster sayfasında. Varsayılan düzende bir dizi renkli kalem gösterilir, ancak birkaç farklı seçeneği de görmek için sağa kaydırabilirsiniz.

Bu üç seçeneğin her biri, belirli renk körlüğü türünüz için hangi modun işe yarayacağını anlamanıza yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Adım 2. Renk Filtreleri düğmesini tıkladığınızda, iOS renk şemasını tam renk körlüğü olan kullanıcıların ihtiyaçlarına göre ayarlayacak filtreler için üç farklı seçenek sunulur: protanopi, döteranopive tritanopi.

Her modu seçtiğinizde, ekranınız değişiklikleri yansıtacak şekilde anında ayarlanacaktır. Her seçenekte, özel bir kaydırıcı kullanarak filtrenin yoğunluğunu ayarlama seçeneğiniz de vardır.

Renk Tonunu Ayarlama

iOS Display Accommodations aracılığıyla sunulan başka bir seçenek de renk tonu ekleme ve ayarlama özelliğidir. Bu seçenek, listenin en altındadır. Renk Filtreleri Yukarıda tartışılan menü.

Aşama 1. Seçme renk tonu iki farklı kaydırıcı içeren bir menü açmak için.

Adım 2. Renk körü filtrelerinin yoğunluğunu ayarlayabildiğiniz gibi, burada renk tonu için de bir kaydırıcı var. bu renk tonu kaydırıcı, renk tonunun rengini değiştirerek ekranınız için gözleriniz için en rahat olan bir gölgeye yerleşmenizi sağlar. Varsayılan renk tonuna duyarlı olanlar veya belirli gölgelerle daha iyi görenler için harika bir seçenek.

Genel olarak, Apple, telefonlarının keyfini çıkarmak için değişikliklere ihtiyaç duyan kullanıcılara hitap etme konusunda iyi bir iş çıkarmış gibi görünüyor. Renkleri tersine çevirmek, filtreler uygulamak ve ekranın renk tonunu ayarlamak için bu seçeneklere ek olarak, Ulaşılabilirlik çoğu kişiye iOS’u etkin bir şekilde kullanmak için ihtiyaç duydukları her şeyi veren sekme. Zevk almak!

OKUMAN  iOS Nasıl Düşürülür

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir