Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iOS

iOS’ta Bölge Kilitli Oyunlara Erişin

Dünya çapında milyonlarca iOS kullanıcısı var ve mobil oyun hiç bu kadar büyük olmamıştı. Geliştiriciler, iOS uygulamalarının sunduğu muazzam potansiyeli fark etmeye devam ediyor ve neredeyse sürekli olarak App Store’da yeni oyunlar yayınlanıyor.

Ancak, zaman zaman özellikle ilgilendiğiniz bir başlığın bölgenizde henüz mevcut olmadığını görebilirsiniz.

Geliştiriciler genellikle oyunlarını, oyunun ne kadar iyi karşılandığını hissedebilecekleri ve küresel bir sürümden önce sorunları çözebilecekleri daha küçük ülkelerde piyasaya sürdükleri bir «yumuşak lansman» yoluyla getirir.

Kanada, Filipinler ve Yeni Zelanda gibi ülkeler, çoğunlukla İngilizce konuşan daha küçük bir nüfusa sahip oldukları için, dünyanın geri kalanından önce popüler unvanlar alıyorlar.

En son oyunu almak için can atıyorsanız ve onu App Store’da bulamıyorsanız, endişelenmeyin, çünkü iOS’ta bölge kilitli oyunlara erişmek nispeten basit bir işlemdir.

Yeni Bir Apple Kimliği Oluşturma

İlk olarak, isteyeceksiniz iTunes’u Mac veya PC’de başlatın. Program açıldıktan sonra, şuraya gidin: Mağaza sekme.

Mağaza penceresinin en altına gidin ve sağ alt köşedeki ülkenizin bayrağına tıklayın.

Bir sonraki sayfada mevcut tüm iTunes ülkelerinin bir listesi var, bu yüzden sadece istediğiniz oyunun şu anda mevcut olduğu bölgeyi seçin.

Genel olarak çok sayıda yumuşak lansmana sahip bir bölge arıyorsanız, gelecekteki sürümlerde iyi şanslar için Kanada, Filipinler veya Yeni Zelanda’yı seçmenizi öneririz.

Ülkeyi seçtikten sonra, yeni bir Apple kimliği oluştur. Yepyeni bir profil oluşturmak için bir App Store hesabıyla ilişkilendirilmemiş herhangi bir e-postayı kullanmanız yeterlidir. Bu menüye şuraya giderek ulaşabilirsiniz. Hesap > Çıkış Yap > Giriş Yap > Yeni Apple Kimliği Oluştur.

Yeni Apple Kimliğinizi oluşturmak için talimatları izleyin ve ödeme türü sorulduğunda «Yok»u seçin.

Bu noktada Apple, hesapla ilişkilendirmek için sizden kişisel bilgilerinizi isteyecektir. Apple Kimliğinizin ilişkili olduğu ülkeyle eşleşen gerçekçi veriler sağlamanız gerekeceğinden, bu kısım biraz zor olabilir. Bunu yapmanın en iyi yolu, bölge içinde bir posta kodu bulun ve o bölgede rastgele bir adres kullanın.

OKUMAN  iOS'ta “Rahatsız Etmeyin” Nasıl Kurulur

Hesapla ilişkili herhangi bir ödeme bilgisi olmadığından, bilgiler geçerli göründüğü sürece Apple Kimliği oluşturma işlemi genellikle çok seçici olmayacaktır.

Yeni Apple Kimliğiniz oluşturulduktan sonra iTunes’da normal şekilde oturum açabilirsiniz ve otomatik olarak ilgili ülkenin uygulama mağazasına yönlendirilirsiniz.

Bölge Kilitli Oyunları İndirme

Bilgisayarınızda Apple Kimliği oluşturma işlemini gerçekleştirdikten sonra, iPhone veya iPad’inize geri dönmenin zamanı geldi. Ayarlar > iTunes ve App Store > Çıkış Yap’a dokunun.

O zaman basitçe yepyeni Apple Kimliğinizle giriş yapın! Bu yeni hesapta App Store’a eriştiğinizde, daha önce kilitlendiğiniz oyunları bulup indirebileceksiniz.

Oyunları indirmeyi bitirdiğinizde, telefonunuzu normal şekilde kullanmaya devam etmek için normal Apple Kimliğinize tekrar giriş yapabilirsiniz.

Dezavantajları

Yukarıda bahsedilen süreç, ücretsiz oyunlar için iyi çalışır, ancak ücretli uygulamalar satın almak veya uygulama içi satın alımlar yapmak istiyorsanız oldukça zor olabilir. Gerçekte yeni Apple Kimliğinizin bulunduğu ülkede yaşamadığınız için normal ödeme yöntemlerinizi kullanarak herhangi bir satın alma işlemi gerçekleştiremezsiniz.

Bunu aşmanın bir yolu, Apple Kimliğinizin ilişkili olduğu ülkeden iTunes hediye kartları satın almaktır, ancak bu, üçüncü taraf satıcılar aracılığıyla satın almanız gerekeceğinden, risksiz olmayan biraz karmaşık bir süreçtir.

Sonuç olarak, bu süreç, ülkenizde piyasaya sürülmeden önce en yeni oyunlar hakkında fikir edinmenin harika bir yoludur. Başka bir ülkenin App Store’unda ödeme yapmanın yapmaktan daha kolay olduğunu unutmayın. Zevk almak!

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir