Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iOS

iOS için En İyi 3 Nintendo DS Emülatörü

Nintendo DS, herhangi bir Nintendo el cihazının en iyi kitaplıklarından birine sahipti, ancak sistemin benzersiz fiziksel yapısı nedeniyle öykünme kolay olmaktan uzaktır. İyi haber şu ki, iPhone’unuz için mevcut Nintendo DS öykünücüleri var, böylece hareket halindeyken en sevdiğiniz DS oyunlarını oynayabilirsiniz.

Kötü haber şu ki, iOS’taki DS öykünücülerinin çoğu en iyi ihtimalle yarım yamalak ve en kötü ihtimalle bariz kötü amaçlı yazılımlardır. Apple’ın App Store için biraz acımasız gereksinimleri var, bu da öykünme sahnesini Apple sertifikasını iptal etmeden önce yeni yazılımları almak için sürekli bir yarış haline getiriyor.

Sonuç olarak, resmi App Store’da herhangi bir emülatör bulamazsınız. Hepsi, genellikle iOS cihazınızdaki güvenlik protokollerini atlamanızı gerektiren üçüncü taraf kaynaklardan gelir. Bunu aklınızda bulundurun ve bu öykünücülerden herhangi birini riski size ait olmak üzere indirin – özellikle öykünücüler kesinlikle yasal olmadığı için.

RetroArk

RetroArch, bugün mevcut olan en iyi bilinen emülatörlerden biridir ve en iyi desteklenenlerden biridir. Neredeyse her platformda çalışır ve hatta indirilebilecek resmi bir Steam sürümü vardır. iOS’taki tüm DS öykünücüleri arasında RetroArch, üçüncü taraf kaynaklardan indirmeniz gerekse bile en iyi seçeneğinizdir.

RetroArch kesinlikle bir Nintendo DS öykünücüsü değildir. Çeşitli farklı çekirdekler sayesinde hemen hemen her konsolu taklit etmenize olanak tanır. Çoğu gamepad’i otomatik olarak tanıyacağı için özellikle yararlıdır. Tek yapmanız gereken gamepad’inizi bağlamak ve karmaşık bir kurulum süreci olmadan oynamaya başlayabilirsiniz.

RetroArch’ı TweakBox veya resmi RetroArch web sitesi aracılığıyla indirmek için bulabilirsiniz.

iNDS Emülatörü

iNDS, iOS’ta bulunan başka bir Nintendo DS öykünücüsüdür. İOS 9 veya üstünü gerektirir, ancak çalıştırmak için cihazınızın jailbreak’li olması da gerekir. Jailbreak yapılmış bir iPhone veya iPad’iniz yoksa, farklı bir öykünücü aramanız gerekir.

OKUMAN  iOS'ta Görüntü Konaklamalarını Etkinleştir

iNDS, başlıkları saniyede 60 kare hızında taklit etme yeteneği nedeniyle çok çekicidir. Popüler emülatör NDS4iOS’un halefidir ve video filtreleri, dokunsal titreşim, otomatik kaydetme ve daha fazlası gibi özellikler içerir. Ekrandaki kontroller yerine oyun kumandası kullanmayı tercih ediyorsanız dokunmatik ekranı da devre dışı bırakabilirsiniz.

Çok sayıda atlanamayan ara sahnesi olan bir oyun oynuyorsanız, aksiyona daha hızlı geri dönmek için öykünmeyi hızlandırabilirsiniz. Bu, zorlu bir patron dövüşünden hemen önce uzun ara sahneleri olan oyunlarda çok zaman kazandırabilir.

iNDS, TweakBox aracılığıyla indirilebilir veya Cydia Impactor aracılığıyla yandan yüklenebilir.

NDS4iOS

NDS4iOS, iOS’ta hala mevcut olan Nintendo DS öykünmesi için en eski seçeneklerden biridir. Dosyaları doğrudan DropBox’tan senkronize etme yeteneği de dahil olmak üzere öykünücüyü sevecek çok şey var. Bu, doğrudan telefonunuza rom yüklemeniz gerekmediği anlamına gelir, bu da kurulum sırasında çok zaman kazandırır.

NDS4iOS ayrıca otomatik kaydetme işlevine izin vererek daha zor oyunlarda pisliklerden kurtulmanızı mümkün kılar. Ayrıca oyunu hızlandırmak için kareleri atlayabilirsiniz. Ekranda kontroller var, ancak NDS4iOS size oyun üzerinde daha iyi kontrol sağlamak için kontrolör desteğine sahip.

Kullanıcılar, AirPlay aracılığıyla emülatörü mobil cihazları ve TV arasında senkronize edebilir; bu, iPhone veya iPad’inizin Nintendo DS’nin alt ekranı olarak işlev görmesine ve TV üst ekran görevi görmesine olanak tanır. Bu özellik sayesinde öykünücü, DS öykünmesinin karşılaştığı en büyük sorunlardan birinin üstesinden gelmeyi başarır.

Ne yazık ki, NDS4iOS uzun süre kullanılamayabilir. iNDS daha popüler hale geldi ve birçok kullanıcının daha yeni öykünücüye geçmesine neden olan aynı özelliklerin çoğuna sahip. Denemekle ilgileniyorsanız, NDS4iOS web sitesinden indirebilirsiniz.

iOS’ta Neden Bu Kadar Az DS Emülatörü

Apple, iOS’ta izin verdikleri uygulamalar konusunda inanılmaz derecede katıdır ve yerleşik güvenlik protokollerinin üstesinden gelmek Android’e göre çok daha zordur. Android, gerçek bir öykünme ve retro oyun cenneti olsa da, iPhone çok daha zorlu bir ortamdır.

OKUMAN  Uykunuzu İzlemek ve İyileştirmek için iPhone Uygulamaları

Çoğunluğun çalışması için jailbreak yapılmış bir cihaz gerektirdiğinde, geliştiricilerin iOS için öykünücüler oluşturmak için çok az motivasyonu vardır. Jailbreak gereksinimlerini atlayan uygulamalar bile yalnızca yarı yarıya çalışır.

iOS’ta Nintendo DS’yi taklit etmeye kararlıysanız, bu yapılabilir, ancak bu kolay olmayacaktır. Çoğu durumda, eBay’den kullanılmış bir DS satın almanız daha iyi olur. 50 dolardan daha düşük bir fiyata mevcutlar ve daha sonra düzinelerce ROM’u depolamak için bir flash arabaya yatırım yapabilirsiniz. Daha kolay seçenek.

Bu üç Nintendo DS öykünücüsü, iOS için en iyi seçeneklerdir. Diğer öykünücüler mevcut olsa da, çoğu iOS’un önceki sürümlerini gerektirir ve en son sürümde (yazma sırasında 14.3) çalışmaz.

Uyarı kelimesi

Öykünme, tüm niyet ve amaçlar için yasal değildir. Bir öykünücüyü indirmek ve kullanmak herhangi bir yasayı ihlal etmese de (ve yasal olduğunu gösteren yasal emsalleri vardır), öykünücüler ROM’lar olmadan işe yaramaz.

Bir ROM indirmek, telif hakkı yasasının ihlalidir ve yasa dışıdır. Bir şirketin bir oyunu taklit ettiği için birisine karşı aktif olarak dava açması pek olası olmasa da, her zaman bir şans vardır. Kullanıcılar bu riskin farkında olmalı ve resmi lisansı olmayan açık kaynaklı oyunlar gibi nadir istisnalar dışında ROM’ları indirirken yasaları ihlal ettiklerinin farkında olmalıdır.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir