Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iOS

iOS Cihazınızı Kablolu Modem Olarak Kullanın

Çoğu kişi, akıllı telefonlarının veya tabletlerinin bir WiFi etkin noktası olarak işlev görebileceğinin muhtemelen farkındadır. Bu şekilde, diğer cihazlarınızın tümü, genellikle «tethering» olarak adlandırılan bir süreçte mobil operatörünüzün SIM kartı aracılığıyla aynı verileri paylaşabilir.

Birçok iOS kullanıcısı ne yapabilir? olumsuzluk Bildikleri şey, bir dizüstü bilgisayara veya masaüstü bilgisayara bağlanırken aynı sonucu elde etmek için kablolu bir bağlantı kullanabilecekleridir.

iPhone kablolu modem olarak kullanılıyor

Neden sadece WiFi erişim noktası işlevini kullanmıyorsunuz? Bu harika bir soru! Mobil internet bağlantınızı bir kablo üzerinden paylaşmak isteyebileceğiniz birkaç neden var. Bunlar en alakalı olanlar:

  • WiFi’den daha hızlı
  • Kablolu bağlantı daha güvenilirdir
  • iOS aygıtınız daha az güç kullanır
  • Cihazı şarjlı tutabilirsiniz
  • Wi-Fi’den farklı olarak kablolu bir bağlantıyı uzaktan kesmek imkansız

iOS cihazınızı kablolu modem olarak kullanmanın tam adımlarını gözden geçirmeden önce, ihtiyacınız olan şeylerin kontrol listesine bakalım:

  • iPhone veya iPad (hücresel destekli)
  • Hedef bilgisayarda yüklü iTunes
  • iOS cihazınız için bir veri kablosu (MFi sertifikası tercih edilir)
  • Tethering’i destekleyen bir sağlayıcıdan etkinleştirilmiş bir SIM kart

Özellikle son nokta çok önemlidir. Dünyanın neresinde yaşadığınıza bağlı olarak, internet paylaşımına izin vermeyen bir mobil veri aboneliğiniz olabilir.

Hiç çalışmayabilir veya bağlı verileriniz için doğrudan iOS cihazınızda kullandığınızdan çok daha yüksek bir oranda faturalandırılabilirsiniz. Konu tethering olduğunda, veri sağlayıcınızın belirlediği şartlar konusunda tam bir netlik elde ettiğinizden emin olun. Artık kablolu mobil veri paylaşımı ile yemek pişirmeye hazırız.

Kablolu Bağlantı Noktası Paylaşımı ile İnternete Bağlanma

Bu gösteri için iOS 12 çalıştıran bir iPad Pro kullanıyoruz. iOS’un eski sürümlerinde biraz farklı adımlar olabilir. Bu durumda hedef bilgisayar, en son güncellemelerle Windows 10 çalıştırıyor.

iOS cihazınızda yapmanız gereken ilk şey Kişisel Erişim Noktanızı etkinleştirmektir. Bunu yapmak için, Aşagı kaydır senin ortasından ana ekran. Bu, hiçbir uygulama açık olmadığında ve cihazın kilidi açıldığında gördüğünüz şeydir. Bu, arama çubuğunu getirmelidir.

Arama çubuğunun resmi

Basitçe yazın «kişisel erişim noktası” ve doğru ayar açılmalıdır.

Arama çubuğuna yazılan kişisel erişim noktası

Musluk ve doğrudan Kişisel Erişim Noktası ayarları sayfasına gidersiniz.

Şimdi anahtara dokunun Etkin noktayı açmak için ekranın sağ üst köşesindeki Anahtar yeşile döndüğünde, kabloyu her iki cihaza da takmanız yeterlidir. İOS cihazınızdaki bildirim alanında buna benzeyen küçük bir mavi simge görmelisiniz.

iOS ekranında iç içe daireler içeren mavi simge

Windows bilgisayarda “iPad” adlı bir ağ bağlantısı mevcut olmalıdır. Kablolu Ethernet bağlantısıyla aynı simgeye sahip olacaktır.

iPad simgesi Bağlandı

Bu kadar! Artık bilgisayarınız, iOS cihazının internet bağlantısını doğrudan kablolu bir bağlantı üzerinden paylaşıyor. İsterseniz her iki cihazda da WiFi’yi devre dışı bırakabilirsiniz. Aynı anda güç tasarrufu sağlar ve olası bir güvenlik açığını keser.

OKUMAN  iOS için İndirilmeye Değer 10 Artırılmış Gerçeklik Uygulaması

Çözüm

Muhtemelen herkes bunun iOS cihazınız ve bilgisayarınız arasında bir internet bağlantısı kurmanın oldukça kolay bir yolu olduğu konusunda hemfikirdir. Daha kolay olsaydı, kendi kendine takılan bir kablo yapmaları gerekirdi! Artık iOS cihazınızı kullanarak dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızı hızlı ve kolay bir şekilde çevrimiçi duruma getirmek için ihtiyacınız olan her şeyi biliyor olmalısınız!

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir