Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iOS

İOS 11’i iPhone veya iPad’e Yükleme Nasıl Temizlenir

Apple cihazınızı iOS 11’e yükseltmeyi planlıyorsanız, normal bir yükseltme gerçekleştirme veya temiz bir yükleme gerçekleştirme seçeneğiniz vardır. 6S veya iPhone 7 gibi nispeten yeni bir cihazı yükseltiyorsanız, normal bir yükseltme muhtemelen iyi olacaktır.

Ancak eski cihazlarda temiz kurulum, cihazın daha hızlı ve sorunsuz çalışmasına yardımcı olabilir. Temiz bir kurulum gerçekleştirdiğimde iPhone 6S Plus cihazımda bile her şey çok daha hızlıydı. Temiz bir kurulum gerçekleştirirken izleyebileceğiniz iki yol vardır.

Her iki yöntem de telefonu silmeyi ve bu durumda 11 olacak olan en son iOS sürümüne geri yüklemeyi içerir. Bunu yaptıktan sonra, telefonu yeni bir iPhone olarak ayarlayabilir veya bir yedekten geri yükleyebilirsiniz. Gerçekten sıfırdan başlamak istiyorsanız, tüm uygulamalarınızı tekrar manuel olarak indirir ve her şeyi yeni ayarlarsınız. Buradaki en önemli şey, tüm eski mesajlarınızı ve sağlık verilerinizi kaybetmenizdir, bu yüzden bunları istiyorsanız, seçim oldukça açıktır.

iOS 11 yüklü iPhone

Bir yedeği geri yüklerseniz, tüm eski mesajlarınızı, sağlık verilerinizi, uygulamalarınızı, indirilen müziklerinizi, iCloud Fotoğraf kitaplığını kullanmıyorsanız fotoğraflarınızı vb. alırsınız. Sağlık verilerinizi yalnızca şuradan geri yüklerseniz geri alacağınızı belirtmekte fayda var. bir iCloud yedeklemesinden veya şifrelenmiş bir iTunes yedeklemesinden.

Temiz Kurulum iOS 11

Yapmanız gereken ilk şey, PC’nizde veya Mac’inizde iTunes’u açmak. Doğrudan iPhone veya iPad’den temiz yükleme gerçekleştiremezsiniz. Cihazın kendisinden yalnızca iOS’un en son sürümüne yükseltebilirsiniz.

iTunes’u açtıktan sonra cihazınızı bağlayın ve üstte görünen telefon veya tablet simgesine tıklayın.

iTunes'da telefon veya tablet simgesine tıklayın

Bu ekran size telefonunuzla ilgili model, seri numarası, telefon numarası ve daha fazlası gibi temel bilgileri verecektir. Sağ tarafta, yüklü iOS’un mevcut sürümünü göreceksiniz.

iPhone'unuz hakkında bilgi içeren ekran

Benim durumumda, bu sürüm 10.3.3, bu sürüm 11’den önceki en son sürümdü. Bu, ilk kez bağlanıyorsanız, mesaj iPhone yazılımınızın güncel olduğunu söyleyecektir. Devam edin ve tıklayın Güncellemeleri kontrol ediniz buton.

Yeni yazılım sürümü açılır penceresi

Yeni bir iPhone yazılım sürümünün (11) mevcut olduğunu belirten bir mesaj açılmalıdır. Buraya tıklamak istediğiniz Yalnızca İndir. Yapmak olumsuzluk tıklamak İndirin ve güncelleyin çünkü bu, telefonunuzu biçimlendirmeden iOS 11’e güncelleyecektir.

OKUMAN  Uykunuzu İyileştirme Garantisi Olan 5 iOS Uygulaması

İndirmenin bitmesini bekleyin ve ardından iPhone’u geri yükle buton. Diğer düğme sadece Güncelleme ziyade Güncellemeleri kontrol ediniz.

Ayarlar uyarısını yedeklemek istiyor musunuz?

Telefonunuzu henüz yedeklemediyseniz, yazılımı geri yüklemeden önce telefonunuzdaki ayarları yedeklemek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Telefonunuzu daha sonra geri yüklemeyi planlıyorsanız, seçtiğinizden emin olun. Destek olmak.

Uyarıyı geri yüklemek istediğinizden emin misiniz?

Yedeklemeden sonra veya tıklarsanız Yedekleme, geri yüklemek ve güncellemek isteyip istemediğinizi onaylamanızı isteyen başka bir mesaj görünecektir. Bu, fabrika ayarlarına döndürüleceği ve iOS’un en son sürümünün yükleneceği anlamına gelir.

iOS 11 iletişim kutusundaki yeni özellikler

tıkladığınızda Geri Yükle ve Güncelle, iOS 11’deki tüm yeni özellikleri gösteren bir iPhone Yazılım Güncelleme iletişim kutusu görünecektir. İleri’ye tıklayın ve tıkladıysanız iTunes güncellemeyi indirmeye başlayacaktır. İptal onun yerine Yalnızca İndir önceki adımlardan birinde veya geri yükleme işlemine başlayacaktır.

Aseem'in iPhone başlangıç ​​yazılım güncellemesi
Geri yükleme devam ediyor uyarısı

Ayrıca telefonunuzda şunu yazdığını da görmelisiniz. Geri Yükleme Devam Ediyor. Bu biraz zaman alacaktır, bu yüzden bırakın ve daha sonra tekrar gelin. Geri yükleme tamamlandığında, iTunes’daki ekran şu şekilde değişmelidir: Yeni iPhone’unuza Hoş Geldiniz sayfa.

İşte bu noktada yukarıda bahsettiğim iki yoldan birini seçebilirsiniz. En az şişkinlik ile mümkün olan en hızlı cihazı istiyorsanız, seçmelisiniz Yeni iPhone olarak ayarla ve yalnızca ihtiyacınız olan uygulamaları indirin ve her şeyi sıfırdan ayarlayın. Her şeyi yeniden ayarlamak için tüm bu zamanı harcamak istemiyorsanız, o zaman sadece seçin Bu yedekten geri yükleme ve geri yüklemeden hemen önce oluşturduğunuz yedeği seçin.

Bununla ilgili. Telefonu silip iOS 11’in yeni bir kopyasını yüklediğiniz için bu yöntemlerin her ikisi de temiz bir yükleme oluşturur. senin cihazın. Herhangi bir sorunuz varsa veya herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, buraya yorum yazmaktan çekinmeyin! Eğlence!

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir