Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

ipad

Eski iPad’inizi Satmadan Önce Yapmanız Gereken 9 Şey

Eski iPad’inizi satmaya hazırsanız, satmadan önce tüm kişisel verilerinizi cihazdan sildiğinizden emin olmalısınız. Bu kılavuz, satmadan veya başkasına vermeden önce eski iPad’inizdeki tüm içeriği silerek yeni bir iPad’e geçişinizi sorunsuz hale getirecektir.

1. Eski iPad’inizi Satmaya Hazır mısınız? Şimdi yedekle

Bu kontrol listesi, iPad mini, iPad Air veya iPad Pro gibi tüm iPad modelleri için aynıdır. Öncelikle tüm önemli verilerinizi yedeklemelisiniz. Çevrimiçi yedekleme için iCloud’u veya yerel yedekleme için Finder veya iTunes’u kullanmayı düşünebilirsiniz.

Apple’ın iCloud yedeklerini sunucularında yalnızca 180 gün boyunca sakladığını unutmayın. Bu nedenle, eskisini yedekledikten altı ay sonra yeni bir iPad’e geçmeyi planlıyorsanız, iCloud’daki tüm verilerinizi kaybedebilirsiniz. Bu nedenle, hemen yeni bir iPad’e geçmeyi planlamayanlar için bilgisayarınızda yerel bir yedekleme daha iyidir.

İlk olarak, iPadOS’ta yerleşik bir yedekleme özelliğini kullanarak Apple cihazınızı iCloud’a nasıl yedekleyeceğinizi öğrenelim.

İlk önce iPad’inizin kilidini açın ve bir Wi-Fi ağına bağlayın. Sonra şuraya git Ayarlar > [YOUR NAME] > iCloud > iCloud Yedeklemeöğesine dokunun ve Şimdi yedekle. Bu, iPad’inizin tam yedeklemesini başlatacaktır.

İşlem tamamlandığında, aşağıda bir mesaj göreceksiniz. Şimdi yedekle son yedeklemenin kısa bir süre önce tamamlandığını bildiren düğme.

iCloud’u kullanmak istemiyorsanız, iPad’in tam yedeğini almak için Mac’inizi veya Windows PC’nizi kullanın. Mac’iniz varsa, USB kablosunu kullanarak iPad’i Mac’inize bağlayın. Ardından, Mac’inizde Finder’ı açın ve kenar çubuğundaki Konumlar bölümünün altında iPad’inizi göreceksiniz. Finder kenar çubuğunda iPad’inizin adını seçin.

ITunes yedekleme, daha eski bir Mac veya Windows PC kullanan herkes için en iyi yöntemdir.

USB kablosunu kullanarak iPad’inizi Mac’e veya PC’ye bağlayın. iPad’inize şifreyi girmeniz ve Güven Bu bilgisayara güvenmek isteyip istemediğinizi soran açılır penceredeki düğmesine basın. Ardından bilgisayarda iTunes’u açın ve ekranlar arasındaki iPad simgesini tıklayın. Müzik açılır menü ve Kütüphane buton.

Bu aşamada açabilirsiniz. Genel Finder’da sekmesine tıklayın veya Özet iTunes kullanıyorsanız kenar çubuğundaki sekmesine tıklayın. Daha sonra, altında Yedeklemelerseçme Bilgisayarınızdaki tüm verileri yedekleyin iPad bu bilgisayara.

Fazladan bir güvenlik katmanı eklemek isterseniz yedeklemeyi bir parola ile de koruyabilirsiniz, ancak bu parolayı kaydetmek için bir parola yöneticisi veya eşit derecede güvenilir bir araç kullandığınızdan emin olun. iPad yedekleme parolasını unutursanız, verilere erişemez veya yeni bir iPad’e geri yüklemek için bu parolayı kullanamazsınız.

OKUMAN  21 En İyi iPadOS 15 İpuçları ve Püf Noktaları

Parola eklemek için kontrol edin Bu yedeği şifrele ve kullanmak istediğiniz şifreyi yazın. Yedeklemeye hazır olduğunuzda, Şimdi yedekle. İPad’iniz şimdi Mac’inize veya PC’nize yedeklenecek.

2. iCloud, App Store ve iMessage’dan Çıkış Yapın

Bir sonraki adım, iCloud ve diğer Apple hizmetlerinden çıkış yapmanızı gerektirir. Bu, eski cihazınızın yeni sahibinin Apple Kimliğine başarıyla giriş yapabilmesini ve iPad’i sorunsuz bir şekilde kullanabilmesini sağlayacaktır. iOS 15 ve iPadOS 15, önceki sahibi silmediyse, kişilerin Apple aygıtında oturum açmasına ve aygıtı kullanmasına izin vermeyen bir hırsızlık önleme özelliğine sahiptir.

İlk olarak, iMessage’ı kullanmaya devam etmeniz gerekip gerekmediğini kontrol etmelisiniz. Bu hizmet, iPhone, iPad ve Mac’iniz de dahil olmak üzere tüm Apple cihazlarında çalışır. Başka bir Apple cihazı kullanmayı planlıyorsanız, iMessage kaydını silmeniz gerekmez, ancak herhangi bir Apple cihazı kullanmıyorsanız, onu devre dışı bırakmanız gerekir.

Bunu bir iPad’de yapmak için şuraya gidin: Ayarlar > Mesajlarve kapat iMessage.

Ardından, iCloud ve App Store’dan çıkış yapmalısınız. Bunu şuraya giderek yapabilirsiniz: Ayarlar > [YOUR NAME]ve kırmızıya dokunarak Oturumu Kapat sayfanın altındaki düğmesine basın. Dokunabileceğiniz bir açılır pencere göreceksiniz Oturumu Kapat sağ üstte.

Apple, oturumu kapatmak isteyip istemediğinizi onaylamanızı isteyecektir. Musluk Oturumu Kapat Yeniden.

3. Bluetooth Aksesuarlarının Eşleşmesini Kaldırın

AirPod’lar, oyun denetleyicileri, Bluetooth klavyeler vb. gibi aksesuarların eşleşmesini kaldırdığınızdan emin olun. Ayarlar iPad’inizde uygulamaya gidin ve Bluetooth hangi aksesuarların eşleştirildiğini kontrol etmek için öğesine dokunun. i her bir aksesuarın yanındaki düğmeyi seçin ve Bu Cihazı Unut.

Apple Watch’unuzu iPhone’dan başka bir cihazla eşleştiremeyeceğinizi unutmayın, bu nedenle iPad’inizle eşleştirmeyi kaldırma konusunda endişelenmenize gerek yok.

4. iPad’inizi Silin

Artık iPad’inizde iCloud’dan çıkış yaptığınıza göre, aygıttaki tüm içeriği silebilirsiniz. Bunu yapmak için, açın Ayarlar uygulama, git Genel > Aktarma veya iPad’i Sıfırlaöğesine dokunun ve Tüm içeriği sil ve Ayarlar. İPad’iniz şifre isteyecektir. Girin ve öğesine dokunun. Sil iPad’i tamamen silmek için. Bu, etkinleştirme kilidini kapatacak ve Find My’ı da devre dışı bırakacaktır.

Alternatif olarak, iPad’inizi MacBook veya PC’nize bağlayabilir ve orada da silebilirsiniz. Mac’te iPad’i Finder kenar çubuğunda görürsünüz. iPad’in adına tıklayın ve ardından Eski haline getirmek iPad’deki tüm içeriği silmek için sağ bölmedeki düğmesine basın.

Aynı şeyi daha eski bir Mac veya Windows’ta iTunes’u kullanarak da yapabilirsiniz. iPad’inizi bilgisayara bağlayın, iTunes’u açın ve aradaki iPad simgesine tıklayın. Müzik ve Kütüphane pencerenin üst yarısına doğru. Şimdi git Özet kenar çubuğundaki sekmesini tıklayın ve Eski haline getirmek iPad Sağdaki.

OKUMAN  iPad'de Apple Pencil Nasıl Kullanılır

5. SIM kartı çıkarın

iPad’iniz fabrika ayarlarına döndürüldüğünde, cihazdaki SIM kartı çıkarmayı unutmayın. Bu, yalnızca iPad’in hücresel sürümü için geçerlidir, bu nedenle yalnızca bir Wi-Fi iPad kullanıyorsanız endişelenecek bir şey yoktur.

6. iPad’inizi Güvenilir Cihazlar Listesinden Çıkarın

Apple Kimliğinizde iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirdiyseniz, iPadOS veya iOS aygıtınız iki faktörlü kimlik doğrulama kodlarını alır. Bu nedenle, iPad’inizi satarken veya başka birine verirken, onu bu kimlik doğrulama kodlarını da alan güvenilir cihazlar listesinden çıkarmalısınız.

Bunu, herhangi bir tarayıcıda Apple hesap sayfasına giderek ve Apple Kimliği parolanızla oturum açarak yapabilirsiniz. Seçme Cihazlar sol bölmede, listeden eski iPad’inizi seçin ve ardından Hesaptan kaldır.

7. Tüm Aksesuarları ve Kutuyu Bulun

Tüm temel bilgiler ele alındığında, iPad ile birlikte verilen aksesuarları ve geldiği kutuyu aramanın zamanı geldi. Buna USB kablosu, şarj cihazı, kulaklıklar ve kılavuzlar dahildir. iPad’inizin modeline bağlı olarak bazı aksesuarlar aygıtla birlikte verilmemiş olabilir.

Kutu ve tüm aksesuarlarınız varsa, iPad’inizin satış değeri eBay veya Amazon gibi sitelerde yükselebilir. Cihazın garanti kapsamında olması durumunda, iPad’in yeni sahibine yardımcı olması için orijinal faturayı aramalısınız. Herhangi bir garanti talepleri varsa kullanışlı olabilir. Basılı fatura ve e-postanıza gelen elektronik bir kopyası yararlıdır.

8. iPad’inizi Takas Edin veya Satın

Tebrikler, eski iPad’inizi satmaya hazırsınız. Listelemeden önce yeniden satış değerini görmek için iPad’inizin tam model adını Amazon ve eBay gibi sitelerde arayabilirsiniz. Listelemeden önce, indirimdeki iPad’lerin sizinkiyle benzer durumda olduğundan emin olun.

Apple’dan daha iyi bir fiyat alıp alamayacağınızı kontrol etmek için Apple Trade In sitesini de kontrol etmelisiniz.

9. Verileri Yeni iPad’inize Aktarın

Son olarak, kendinize yeni bir iPad aldıysanız, verilerinizi yeni cihaza aktararak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bunu yapmanın üç ana yolu vardır.

Hem iPad’iniz hem de yeni aygıtınız yanınızdaysa, yeni iPad’i açın ve eski iPad’inize yaklaştırın (eskisini silmeden önce). Eski iPad’de verileri yenisine aktarmak isteyip istemediğinizi soran bir istem göreceksiniz. Ekrandaki komutları takip edebilirsiniz ve tüm veriler yeni cihaza aktarılacaktır.

Alternatif olarak, yeni iPad için kurulum işlemi sırasında bir iCloud’dan veya bir bilgisayar yedeklemesinden geri yükleyebilirsiniz.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir