Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iphone

Doğrudan iPhone’unuzdan Apple Desteğiyle Nasıl Sohbet Edilir

İnternette, Apple’ın ürün ve hizmetleriyle ilgili sorunları çözmeye yardımcı olabilecek sonsuz sayıda kaynak (makaleler, videolar vb.) vardır. Ancak bazen doğrudan bir Apple Destek temsilcisiyle konuşmak, özellikle de tüm sorun giderme seçeneklerini tükettiyseniz daha hızlı ve daha iyidir.

Bu eğitici, iMessage aracılığıyla iPhone veya iPad’inizden Apple Destek ile nasıl sohbet edeceğinizi gösterecektir. Aramaları kısa mesaja tercih ediyorsanız, telefon araması yoluyla bir Apple Destek temsilcisiyle konuşmayı da öğreneceksiniz.

Uygulama aracılığıyla Apple Destek ile sohbet edin

Desteklenen bir ülkede yaşıyorsanız Apple Destek uygulamasını indirebilir ve bir destek teknisyeniyle iMessage aracılığıyla bir görüşme başlatabilirsiniz. Uygulama, tüm Apple cihazlarınızı otomatik olarak listeleyeceğinden, destek almanın en kolay ve en hızlı yolu budur.

 1. Apple Destek’i açın ve iCloud hesabınızla oturum açın. En üstte tüm cihazlarınızın bir listesini almalısınız. Ürün:% s.
 1. Devam edin ve desteğe ihtiyacınız olan ürüne dokunun. Cihazlarınızın altında, Apple servislerinin bir listesini göreceksiniz ve aşağıda AirTags, Apple ID, Apple Pay vb. gibi daha fazla ürün bulacaksınız. iPhone gibi bir cihaz seçtiğinizde, belirli destek seçeneklerine sahip olacaksınız.

3. Devam edin ve bir kategoriye dokunun, aralarından seçim yapabileceğiniz olası sorunların başka bir listesini göreceksiniz.

4. Burada önceden tanımlanmış seçeneklerden birini seçebilir veya üzerine dokunabilirsiniz. Sorununuzu Tanımlayın. Seçeneklere dokunursanız, olası destek seçenekleri listesinde arama yapacaktır.

5. Bölgenize bağlı olarak, cihazınızı onarım için getirme, bazı sorun giderme makaleleri vb. gibi çeşitli seçenekler alırsınız. Altta iletişim seçeneklerini görürsünüz: iMessage veya Telefon Görüşmesi. Bir destek temsilcisiyle doğrudan iMessage sohbeti başlatmak için devam edin ve buna dokunun.

6. Sorununuzu Tanımlayın’ı seçtiyseniz, devam edin ve yaşadığınız sorunun ayrıntılarını yazın.

7. Yine, biri iMessage olması gereken bir seçenekler listesi sunulacak.

Web Sitesi Üzerinden Bir Apple Temsilcisiyle Sohbet Edin

Tarayıcınızda Apple Destek sayfasını (getsupport.apple.com) ziyaret edin ve istendiğinde konumunuzu belirtin. Gerekli tüm adımları aşağıda listeliyoruz.

 1. Seçeneklerden konumunuzu seçin. Emin değilseniz, simgesine dokunun. Konumumu kullan buton.

Bu, Apple’ın mevcut konumunuzu otomatik olarak algılamasını ve bölgenizdeki servisler için geçerli olan destek seçeneklerini önermesini ister.

 1. Devam etmek için ülkenizi seçin. Listede ülkenizi veya bölgenizi bulamazsanız, seçeneklere bakın Desteklenen tüm bölgeleri görüntülemek için
 1. Sonraki sayfada, etkilenen Apple ürününü veya hizmetini seçin.
 1. Yardıma ihtiyacınız olan sorunu en iyi açıklayan konuyu veya kategoriyi seçin. Ardından Apple, seçiminize göre en iyi destek seçeneğini önerecektir.
 1. Sayfanın en altına gidin ve seçin Konu listelenmemiş.
 1. İletişim kutusuna sorunun kısa bir açıklamasını yazın ve Göndermek.
 1. Seçme Mesajları kullanarak sohbet edin.
 1. İletişim kutusuna cihazınızın seri numarasını yazın veya yapıştırın, Apple’ın numarayı doğrulamasını bekleyin ve Açık Mesajlar uygulamasını başlatmak için
 1. Mesajlar uygulamasında bir işletmeye ilk kez mesaj gönderiyorsanız, Apple, Business Chat’in nasıl çalıştığını gösteren bir kart görüntüler. Musluk Devam et Devam etmek için.
 1. Metin kutusuna sorunun ayrıntılarını girin ve Göndermek buton.

Botun sizi bir Apple Destek temsilcisine veya danışmanına bağlamasını bekleyin. Bu genellikle yaklaşık iki dakika veya daha az sürer. Sorularımıza ve yorumlarımıza verilen takip yanıtları da yaklaşık 2-3 dakika sürdü. En iyi deneyim için mesajlarınızda net kelimeler ve cümleler kullanın. Ayrıca, anlaşılması güç kısaltmalardan veya argodan kaçının.

OKUMAN  iPhone'da Memoji Özelliği Nasıl Kullanılır

Bu bir iMessage sohbeti olduğundan, temsilcinin yaşadığınız sorunu daha iyi anlamasına ve çözmesine yardımcı olmak için multimedya dosyaları (ekran görüntüleri, sesli mesajlar vb.) gönderebilirsiniz. Herhangi bir konuda net değilseniz, sohbet ettiğiniz temsilciye sorduğunuzdan emin olun. Güleryüzlüler ve tüm sorularınıza yardımcı olmaya istekliler.

Herhangi bir Apple ürünü veya hizmetiyle ilgili sorun yaşadığınızda, her zaman iMessage aracılığıyla Apple Destek’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Mesajlar uygulamasında Apple Destek görüşmesini açmanız ve eski veya yeni bir sorunla ilgili bir mesaj bırakmanız yeterlidir. Bir Apple Destek temsilcisi, metninize birkaç dakika içinde yanıt vermelidir.

Bir Apple Temsilcisiyle Nasıl Konuşulur

Mesajlar aracılığıyla yanıt alamazsanız (ki bu pek olası değildir) veya telefon aramalarını metin yerine tercih ederseniz, Apple Destek ekibinin sizi aramasını şu şekilde yapabilirsiniz.

 1. Tarayıcınızda Apple’ın Destek sayfasını ziyaret edin ve yardıma ihtiyacınız olan ürün kategorisini seçin.
 1. Cihazınız, uygulamanız, aboneliğiniz vb. ile ilgili sorunu en iyi tanımlayan konuyu seçin.
 1. Bir sonraki sayfada, seçin Konu listelenmemiş.
 1. İletişim kutusuna sorunla ilgili ayrıntıları girin ve öğesine dokunun. Göndermek.
 1. Seçme Şimdi Apple Destek ile Konuşun tercih ettiğiniz destek seçeneği olarak.

Apple Destek temsilcileri müsait olmadığında «Şimdi Apple Destek ile Konuş» seçeneğinin «Bir Çağrı Planla» olarak değiştiğini unutmayın. Bu durumda, seçin Çağrı Planla, Apple Destek’in sizi aramasını istediğiniz gün ve saati seçin ve öğesine dokunun. Seçme.

 1. Devam etmek için cihazınızın seri numarasını yazın veya yapıştırın. Ardından, telefon numaranızın yanı sıra ayrıntılarınızı (ad ve e-posta) girin ve Devam et.

Apple aygıtlarında seri numaralarının nasıl kontrol edileceğine ilişkin ayrıntılı talimatlar için sonraki bölüme bakın.

Destek web sitesi raporunuzu kaydedecek, bir onay e-postası gönderecek ve «Vaka Kimliğinizi» bir Apple Destek temsilcisine atayacaktır. İki dakika veya daha kısa sürede bir telefon görüşmesi alacaksınız. Telefona cevap vermezseniz, Apple e-postanıza bir hatırlatıcı gönderecek ve sizi tekrar arayacaktır.

Hala telefona cevap vermiyorsanız, yeni bir aramayı yeniden planlamak için bu işleme en baştan başlamanız gerekir.

OKUMAN  Hava Durumu ve Çok Daha Fazlası İçin iPhone Widget'ları Nasıl Kullanılır

Bu arada, bazı ürün ve hizmetler için telefon görüşmesi desteğinin mevcut olmadığını belirtmeliyiz. “Üzgünüz, seçtiğiniz destek seçeneği o ürün için mevcut değil” şeklinde bir hata alırsanız bunun yerine Apple Destek ile sohbet edin.

Apple Ürünleri için Seri Numarasını Kontrol Edin

Apple Destek ile iMessage veya telefon görüşmesi yoluyla iletişime geçmeden önce cihazınızın seri numarasını yanınızda bulundurmanız önemlidir. Cihazınızın seri numarasını kutu ambalajında ​​bulacaksınız. Ancak ambalajı artık bulamıyorsanız, Apple cihazlarınızda seri numaralarını nasıl kontrol edeceğinizi göstereceğiz.

iPhone için şuraya gidin: Ayarlar > Genel > Hakkındave kontrol edin Seri numarası sıra. Seri numarasını kopyalamak ister misiniz? Seri numarasına uzun dokunun ve kopyala.

Apple aksesuarlarının (AirPods, Apple Watch vb.) seri numarasını doğrudan iPhone’unuzdan da kontrol edebilirsiniz. AirPod’lar için şuraya gidin: Ayarlar > Bluetooth, öğesine dokunun bilgi simgesi AirPods’un yanına gidin ve seri numarası için «Hakkında» bölümüne bakın.

Bir Apple Watch’ın seri numarasını bulmak için İzlemek uygulamasına gidin Saatim sekme, seç Ayarlar > Genel > Hakkındave «Seri Numarası» satırını kontrol edin.

Mac’inizin seri numarasına mı ihtiyacınız var? Apple menüsünü açın, Bu Mac Hakkındave «Seri Numarası» satırını kontrol edin.

Anında Destek Alın

Apple Destek ile aramanın veya sohbet etmenin daha hızlı bir yolu, resmi Apple Destek uygulamasıdır. Uygulamayı iPhone’unuza yükleyin ve birkaç web sayfasında gezinmek zorunda kalmadan Apple Destek temsilcilerinden yardım alın.

Uygulama ayrıca yakındaki Genius Bar, Apple Store, yetkili Apple servis sağlayıcıları ve onarım merkezlerini bulmanıza yardımcı olabilir. Apple Destek uygulamasının birçok avantajına ve özelliğine rağmen, kullanımı şu anda 22 ülke ile sınırlıdır.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir