Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iphone

Bir Grup Sohbetine/Mesaj Yazısına iPhone’da Özel Bir Ad Nasıl Verilir

Bir iPhone kullanıcısıysanız, iMessage uygulaması aracılığıyla büyük grup sohbetlerine katılabilirsiniz. Uygulama basit görünse de, birçok kullanıcının faydalanmadığı bazı gizli özellikler var – özellikle grup sohbetlerinize özel bir ad vererek.

Çakışan katılımcılarla birden fazla grup sohbetindeyseniz, her şeyi düz tutmak zor olabilir. Bir grup sohbetine özel bir ad vermek, kimin dahil olduğunu ve sohbetin ne için olduğunu hatırlamanıza yardımcı olur ve sohbete yalnızca birkaç dokunuşla sohbete ad verebilirsiniz.

Sohbete Ad Vermeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Bir grup sohbetine iMessage’da özel bir ad vermeden önce birkaç şeyi hatırlamanız gerekir.

İlk olarak, yalnızca diğer iMessage kullanıcılarından oluşan grup sohbetlerine özel adlar verebilirsiniz. Birisi bir Android cihazdan veya başka bir hizmet üzerinden mesaj atıyorsa, sohbeti adlandıramazsınız. MMS ve SMS grup mesajlarına özel adlar veremezsiniz.

İkincisi, sohbetteki herkes sohbetin adını ve kimin değiştirdiğini görebilecek. Bu, gruplar için yalnızca uygun adları kullanmanız gerektiği anlamına gelir – başka bir deyişle, okul proje grubunuza «Kokmuş, Tuhaf ve Ben» adını vermeyin.

iPhone’da Grup Sohbeti Nasıl Adlandırılır

Bir grup sohbetine isim vermek, yapabileceğiniz en kolay şeylerden biridir. Varsayılan olarak, sohbet, konuşmaya katılan tüm kişilerin adlarını içerir. Katılımcı taraflardan biri kişilerinizde listelenmemişse, sohbet bunun yerine onların numarasını gösterir.

  1. Mesajlar’ı açın.
  1. Adlandırmak istediğiniz sohbeti açın.
  1. Musluk Bilgi.
  1. Musluk Adı ve Fotoğrafı Değiştirin.
  1. Bir grup adı girin ve öğesine dokunun. Tamamlandı.

Sohbetin alt kısmında, şunu söyleyen bir mesaj açılır: Sohbete «Ad» adını verdiniz. Ayrıca, adı değiştirdiğinizde, özel bir resim seçebilir veya söz konusu grup sohbetinde simgeniz olarak kullanmak üzere bir resim çekebilirsiniz.

Grubun adını istediğiniz kadar değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için herhangi bir ceza yoktur. Bir gruba «Okul Proje Grubu», «DND Grubu» veya arkadaşlar arasında rastgele konuşmalar olması durumunda «Sos» gibi bir ad verebilirsiniz.

OKUMAN  iPhone Çağrı Başarısız Hatası Nasıl Onarılır

Adını da aklında tut! Siri’yi kullanarak doğrudan mesaj gönderebilirsiniz. Sadece «Hey Siri, mesaj [group chat name]” Siri ile tek bir kişiye kısa mesaj göndermek gibi çalışır.

İPhone’da bir Facebook Grup Sohbeti Nasıl Adlandırılır

SMS ve MMS sohbetleri yeniden adlandırılamasa da, Facebook Messenger uygulamasını kullanıyorsanız sohbetleri iMessage’a benzer şekilde yeniden adlandırabilirsiniz.

  1. Facebook Messenger uygulaması.
  2. Yeniden adlandırmak istediğiniz sohbeti seçin.
  1. Musluk Düzenlemek.
  1. Musluk Sohbet Adını Değiştirin.
  1. Yeni sohbet adını girin ve öğesine dokunun. Peki.

Facebook’ta grup sohbetlerini yeniden adlandırmak, onları telefonunuzda yeniden adlandırmakla benzer bir amaca hizmet eder: organizasyon, eğlence veya sadece arkadaşlarınızı kızdırmak. Birçok sohbet özelliği kullanılmaz, ancak deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmak için iMessage ve Facebook Messenger’ın sunduğu özelliklerden tam olarak yararlanın.

Son bir not olarak, Bilgi iMessage içindeki sayfa, sohbet içinde paylaşılan her resim, bağlantı veya dosyaya hızlı bir şekilde bakmanıza da olanak tanır. Bir iş projesi için olduğu gibi sık sık dosya alışverişi yapıyorsanız, bu özellik belgeleri bulmayı önemli ölçüde kolaylaştırabilir.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir