Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

yazılım

Bilmeniz Gereken 9 Az Bilinen Apple Music İpuçları

Apple Music’in bu günlerde müzik akışı alanında çok fazla rekabeti var. Bunlardan en önemlisi, Apple’ın artık olgunlaşmış müzik hizmetiyle agresif bir şekilde eşleşen YouTube Müzik’tir. Apple Music harika bir akış kalitesine sahiptir, Android için kullanılabilir ve cömert aile paylaşımına sahiptir.

Ayrıca kullanımı oldukça sezgiseldir, ancak Apple Music’in birçok kişinin gözden kaçırdığı veya iyi tanıtılmayan düzgün yönleri ve özellikleri vardır. Bu nedenle, zaten bir Apple Music hayranıysanız, hizmetten en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak az bilinen bazı Apple Music ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

Burada uygulamanın iPadOS sürümünü kullanacağız, ancak diğer iOS türevleriyle özellik eşliği var.

Şarkı Sözlerini Görüntüle

Dijital müziğin bizden alıp götürdüğü şeylerden biri de sevilen albüm kapağı ve kapağı. Yeni bir CD veya vinil albüm satın aldığınızda, genellikle her şarkının sözlerini ve sanat eserlerini içeren bir kitapçığa sahip olursunuz. Apple Music, en azından bu sihrin bir kısmını “tam şarkı sözleri” biçiminde geri getirdi.

Mümkün olduğunda, üç noktaya dokunarak bir şarkının sözlerinin tam bir kopyasını alabilirsiniz. içinde Şimdi oynuyor pencere ve ardından üzerine dokunarak Tüm Şarkı Sözlerini Görüntüle.

Artık o utanç verici «bu adamı öp» senaryolarından nihayet kurtulabilirsiniz.

Veya Karaoke Modunu Kullanın

Tam şarkı sözleriyle de bitmiyor. Apple Music ayrıca, şu anda çalmakta olan pencere için düzgün bir karaoke benzeri işleve sahiptir.

Bu «senkronize edilmiş» şarkı sözleri, Şimdi Yürütülüyor penceresinin sol alt köşesindeki küçük konuşma balonuna dokunarak etkinleştirilebilir. Bu, müzikle senkronize olan şarkı sözlerini etkinleştirecek ve birlikte şarkı söylemenize izin verecektir!

“Temeller”, “Sonraki Adımlar” ve “Derin Kesimler” Kürasyon Modeli

Apple Music, Spotify veya Pandora tarzında otomatik müzik önerileri sunar. Ancak asıl gücü, sanatçıların diskografisini yapıcı bir şekilde keşfetmenize izin veren, insan küratörlüğünde çeşitli çalma listelerinde yatmaktadır.

OKUMAN  Apple Game Center Nasıl Kurulur ve Kullanılır

Apple’ın bu listeler için, bir sanatçının eserlerinde herkesin duyması gereken en önemli şarkılardan (Temeller), işin özüne (Sonraki Adımlar) ve son olarak gerçek için tüm bu B-yüzlerine götüren belirli adlandırma kuralları vardır. fanlar (Derin Kesimler).

Tek yapmanız gereken, doğru anahtar kelimelerin yanında sanatçı adını aramak ve liste tam size göre olmalı. Yeni müzikle yakınlaşmanın mükemmel yolu.

Albüm/Sanatçı Kısayolu

Yararlı bir işlev için bir şeye dokunduğunuzda Apple Music her zaman iletişim kurma konusunda iyi bir iş çıkarmaz. Bunun en kötü örneği, o anda çalmakta olan bir şarkıdan geldiği Albüm veya Sanatçı sayfasına atlamanıza izin veren bir kısayoldur.

Tek yapmanız gereken Şimdi Yürütülüyor penceresinde şarkının başlığının altındaki sanatçının adına dokunmak. Bu, sizi sanatçı, albüm veya çalma listesi sayfasına götürecek bir balon açacaktır. Bir albümün tamamını dinlemek veya hızlı bir şekilde kitaplığınıza eklemek istiyorsanız çok kullanışlıdır.

Kitaplığı Özelleştir

Bu, Apple Music’in belirginleştirmediği başka bir özelliktir, ancak Kitaplık açılır menüsünde görüntülenen kategori türlerini ve bunların sırasını gerçekten özelleştirebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken küçük Düzenlemek Kitaplık açılır menüsünün sağ üst köşesindeki düğmesine basın. Bu, ek kategoriler seçmenize, ilgilenmediğiniz kategorileri kaldırmanıza ve menü sırasını değiştirmenize olanak tanır.

“Sonraki” ile “Sonra”yı Oynat

Sunulan müziğe göz atarken bir şarkıyı basılı tuttuğunuzda açılan birçok seçenek var. Sonrakini çal muhtemelen herkesin bildiği ve kullandığı bir şeydir.

Kesinlikle mantıklı, çünkü şarkıyı şu anda dinlediğiniz müziğin hemen arkasına yerleştiriyor. Şarkınızı durdurup doğrudan yenisine başlamak yerine.

Daha az sezgisel olan şey Sonra oynaaslında adlandırılması gereken Son Oynat. Tek yaptığı yeni şarkıyı alt geçerli çalma listesinden.

muhtemelen görmüşsünüzdür Sonra oyna düğmesine basın, ancak çoğu insan bunu görmezden geliyor. Aslında ne yaptığını bilmek, ne kadar yararlı olduğunu gösterir.

Çalma Listesi Şarkılarını Yeniden Sıralayın

Bu süper kullanışlı. Belki bazılarınız bir çalma listesindeki şarkıların çalma sırasını yeniden düzenleyebileceğinizi bilmiyorsunuzdur.

OKUMAN  Mac'te PDF'leri Düzenlemenin En İyi Yolu

Evet, buna önceden hazırlanmış çalma listeleri dahildir. Tek yapmanız gereken, iz girişinin sağındaki üç yatay çizgiyi listede yukarı veya aşağı sürüklemektir.

«Sizin İçin» Önerilerine Doğrudan Oy Vermeyin

bu Senin için Apple Music’in bölümü, geçmiş tercihlerinize göre önerilen müziklerden bir seçki gösterir. Beğendiğiniz şarkıları yükseltmeyi hatırlıyorsunuz, değil mi?

En azından şuradaki önerileri olumsuz oylamanız gerekir: Senin için Bölüm. Bunu doğrudan burada yapabilirsiniz – öneri simgelerinden herhangi birine uzun basın ve ardından üzerine dokunun. Bunun Gibi Daha Az Öner açılır menüde.

Aynı şekilde, şunları da seçebilirsiniz: Sevmek Bunun yerine, bu sayfada size önerilen müziği daha da özelleştirmek için.

Mobil Verilerde Ses Kalitesini Artırın

Mobil Apple Music uygulamasının varsayılan davranışı, mobil verileri kullanırken size daha düşük kaliteli bir ses akışı sağlamaktır. Buradaki fikir, elbette, değerli megabaytları mobil planınızda kurtarmaktır, ancak herkesin bu konuda endişelenmesine gerek yoktur.

Sınırsız bir planınız varsa (veya yalnızca çok derin cepleriniz varsa), hareket halindeyken size fark edilir derecede daha iyi bir kalite düzeyi sağlamak için kalite ayarını değiştirebilirsiniz. Özellikle çok güzel kulaklıklarınız varsa.

Yine de bu ayarı uygulamanın kendisinde bulamazsınız. açmak zorundasın Ayarlar uygulamasına gidin ve ardından Müzik ve ardından üzerine dokunun mobil veri. Buradan geçiş yapabilirsiniz Yüksek Kaliteli Akış seçeneği açık veya kapalı.

Belirli kulaklıklarınızda farkı anlayıp anlayamayacağınızı görmek için dikkatlice dinlemenizi öneririz. Bazı insanlar farkı duymayacak ve bu nedenle bunun yerine verilerini kaydedebilir.

Sıkışmaları Pompalayın!

Umarım henüz bilmediğiniz bu Apple Music ipuçlarından birkaçı vardır. Daha da önemlisi, bu ipuçlarının, zaten mükemmel bir müzik akışı hizmetinden biraz daha keyif almanıza izin vereceğini umuyoruz.

Ritmin hiç düşmesini istemiyorsanız, mükemmel dinleme deneyimini bir araya getirmek ve Apple Music’in tüm ipuçlarını ve püf noktalarını bilmek gibisi yoktur.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir