Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

iOS

Belgeleri ve Görüntüleri Taramak İçin En İyi iOS Tarayıcı Uygulamaları

Xerox makinesinin ilk ticari modeli neredeyse iki çamaşır makinesi büyüklüğündeydi, yaklaşık 650 pound ağırlığındaydı ve aşırı ısınmaya eğilimliydi.

Yine de, kaliteli kopyalar üretmek için artık berbat karbon kağıdı kullanmaları veya üçüncü taraf harici matbaaları ziyaret etmeleri gerekmediğinden, sekreterler için bir nimetti. Çekirdek teknolojisi daha sonra yazıcılara ve tarayıcılara taşındı ve 1930’lardan beri bu şekilde kaldı.

Akıllı telefonlar, bir zamanlar hantal olan bu işyeri görevlerini basitleştirdi ve fiziksel kağıtlarınızı yönetmek için hareket halindeyken hızlı ve basit bir tarayıcı sağlayan üretkenlik makineleri haline geldi. Bir zamanlar pahalı olan elit araçlar, artık mobil tarayıcı uygulamaları aracılığıyla ana akım haline geldi.

iOS aygıtınız için seçebileceğiniz birçok tarayıcı uygulaması var, ancak en yararlı olduğunu düşündüğümüz özellikleri ayırarak alanı daralttık. Bunlar arasında optik karakter tanıma (OCR), görüntü kalitesi, kullanım kolaylığı, çeşitli format ve paylaşım seçenekleri, güvenlik, düzenleme ve açıklama özellikleri ve uygun fiyat bulunmaktadır.

tarama robotu

Scanbot, kullanımı kolay bir düzeni, mükemmel görüntü kalitesini sağlam OCR sonuçları ve paylaşım seçenekleriyle birleştirir. Ayrıca, imzalamak, not eklemek veya bazı önemli kısımları vurgulamak isteyip istemediğinize bakılmaksızın PDF’lerle çalışmak için harika bir araçtır. Hatta yeniden düzenleyebilir, kaldırabilir veya daha fazla sayfa ekleyebilir, taramaları doğru bir şekilde kırpabilir ve geometrik bozulma için düzeltebilirsiniz.

Bulutta OCR gerçekleştirmez veya verilerinizi sunucularına göndermez, bu nedenle özel bilgileriniz meraklı yetkililerden ve bilgisayar korsanlarından korunur. Ayrıca, dosyalarınızı parolayla koruyabilmeniz için PDF şifrelemesi sağlar.

Otomatik kırpmayı ayarlayabilir, döndürebilir, filtreler uygulayabilir ve taranan dosyanızı adlandırabilirsiniz, ancak taramalarınızı kaydettikten sonra geri dönüp filtreyi değiştiremezsiniz; yeniden taramanız gerekir. Ardından e-posta veya TXT dosyası olarak paylaşabilir ve tüm taramaları Dropbox veya Google Drive dahil bulut hizmetlerine ve Evernote gibi not alma uygulamalarına otomatik olarak yükleyebilirsiniz.

OKUMAN  iOS Cihazınızı WiFi Üzerinden Otomatik Olarak Yedekleyin

Diğer düzgün kullanılabilirlik özellikleri arasında özel bir çok sayfalı tarama modu, parola ve Touch ID uygulama kilitleri, Wunderlist entegrasyonu ve 60 dilde otomatik metin tanıma bulunur.

Ancak Scanbot’un farklı içerik türleri için ön ayarları yoktur. Örneğin, bir kartviziti tararsanız, kişiyi otomatik olarak kişilerinize eklemez. Ayrıca el yazısı metni güvenilir bir şekilde tanıyamaz. Bunun yerine, OCR sonuçlarını analiz etmek ve e-posta adreslerini, URL’leri ve diğer işlem yapılabilir öğeleri çıkarmak için Eylemler özelliğini kullanır.

Microsoft Office Lensi

Bu ücretsiz tarayıcı uygulaması, Word, PDF veya PowerPoint dosya biçimlerinde kaydedilmiş notların, belgelerin ve beyaz tahtaların resimlerini çekmek için tasarlanmıştır. Office Lens reklamsızdır ve taramalarınızı OneDrive veya OneNote aracılığıyla buluta kaydetmenize olanak tanır.

Kullanıcı arayüzü basit ve kullanımı kolaydır, ancak tarama sonuçlarına erişmek için iOS cihazınıza Word yüklemeniz gerekir ve dosyaları yalnızca Microsoft Office uygulama ve hizmet ailesinde paylaşabilirsiniz.

Her zamanki görüntü filtrelerinin yanı sıra Office Lens, kartvizitleri ve beyaz tahtaları farklı ve kullanışlı sonuçlarla taramak için ayrı modlara sahiptir. Ancak, bir kırpmayı manuel olarak ayarlarken köşeleri büyütmez, bu nedenle kesin sonuçlar almak daha zordur.

Kamera Tarayıcı

Bu işletme sınıfı tarayıcı uygulaması, makbuzlardan faturalara, sözleşmelere ve daha fazlasına kadar çeşitli belgeleri tarayabilir. Taranan dosyaları, Dropbox, Google Drive, Evernote, OneDrive ve Box gibi bulut depolama hizmetlerine otomatik olarak yüklenen PDF’lere dönüştürür. Ayrıca ekip üyelerini taramaları görüntülemeye ve yorum yapmaya davet edebilirsiniz, ancak bu kişilerin kullanıcı hesapları olması gerekir.

Gelişmiş düzenleme özelliği, daha profesyonel bir görünüm için belgelere filigranlar ve açıklamalar eklemenize olanak tanır ve gelişmiş güvenlik için belgelere geçiş kodları ekleyebilirsiniz.

Ücretsiz olarak indirebilir veya 10 GB depolama alanı ve toplu belge indirme ve parola korumalı belge bağlantıları gönderme gibi diğer şık özelliklerle birlikte gelen uygun fiyatlı premium planlarından birine yükseltebilirsiniz.

OKUMAN  En İyi Beş Alternatif iOS Harita Uygulaması

Evernote Taranabilir

Bu güçlü küçük tarayıcı uygulaması, önüne koyduğunuz her şeyi tarar ve tercih ettiğiniz depolama alanına veya Evernote hesabınıza gönderir.

Ayrıca taramaları başkalarıyla paylaşmanıza da izin verir, ancak bunu akıllıca yapar. Örneğin, bir iş toplantısındaysanız ve takviminize Scannable erişimi verdiyseniz, toplantı tutanaklarını tarayabilirsiniz ve Scannable, listede oldukları sürece görüntüleri katılımcılarla paylaşmak isteyip istemediğinizi soracaktır. toplantı davetinde.

Makbuzları, kartvizitleri, eskizleri, kağıt belgeleri veya çok sayfalı belgeleri tarayabilirsiniz ve Scannable, tarama sonuçlarını otomatik olarak dosyalayacak ve düzenleyecek, arka planları kaldırmak için bunları otomatik olarak kırpacak ve metnin okunabilir olması için geliştirecektir.

Ayrıca, kişileri taranan kartvizitlerden cihazınızdaki bir kişi kartına otomatik olarak ekler ve tek dokunuşla kişiyi arayabilir veya e-posta gönderebilir ya da web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İnceTarayıcı

Bu, OCR kullanarak 193 dilde metin tarayan yalnızca iOS tarayıcı uygulamasıdır. Basılı ve el yazısı metinleri tarayabilir ve orijinal belge formatını korurken PDF, DOCX ve TXT dahil 12 dosya formatı ile çalışır.

Kullanımı kolay açıklama araçları, metne ve imzalara not eklemenize olanak tanır ve BookScan özelliği ile kitapları kolayca dijitalleştirebilirsiniz. FineScanner ayrıca arka planları kaldırabilir ve grafikleri vurgulamak veya metni çıkarmak için otomatik olarak son görüntüyü iyileştirebilir.

Tarama sonuçlarınız e-posta yoluyla paylaşılabilir veya bunları Dropbox, Google Drive, iCloud Drive ve Evernote gibi bulut depolama hizmetlerine kaydedebilirsiniz. Uygulama ücretsizdir ancak daha fazla yetenek veya ekstra depolama alanı istiyorsanız uygulama içi satın alımlar sunar.

Mobil tarama uygulamaları, fiziksel tarayıcınızın bir iş yemeğini veya okul kitaplığınızı sevemeyeceği yerlere gidebilir. Ayrıca, arada sırada taramak ve ağır makinelere ihtiyaç duymadan bunları zahmetsizce paylaşmak için yalnızca birkaç belgeniz varsa, bunlar harika bir durak noktasıdır.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir