Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

Donanım

Apple Watch Nasıl Güncellenir

Apple Watch, piyasadaki en iyi akıllı saatlerden biridir. Kullanım kolaylığı, entegre Siri işlevi ve her zaman açık ekran, ister akıllı bir spor saati, ister günlük kullanım için bir saat arıyorsanız, onu harika kılar.

Neyse ki, bir Apple Watch’u güncellemek karmaşık bir süreç değil. Aslında, uygulama çoğu durumda size güncelleme yapmanızı hatırlatacaktır. Uyarıyı kapattıysanız ve bir güncellemeyi yoksaydıysanız veya yalnızca Apple Watch’unuzu manuel olarak nasıl güncelleyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, bir Apple Watch’u nasıl güncelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

İlk olarak, uyumluluğunuzu kontrol etmelisiniz. iOS 13 çalıştıran bir iPhone 6s veya daha yenisine ihtiyacınız olacak. Telefonunuz bu işletim sistemini çalıştırmıyorsa, cihazınızı güncellemeniz gerekecektir.

Cihazlarınızı Hazırlayın ve Güncellemeyi Başlatın

Güncellemeyi gerçekleştirebilmeniz için Apple Watch’unuzun en az %50 oranında şarj edilmesi gerekir. Ayrıca iPhone’unuzun yakınında olması ve iPhone’unuzun Wi-Fi’ye bağlı olması gerekir.

Bir Apple Watch’u güncellemek birkaç dakikadan bir saatten fazlaya kadar sürebilir, bu nedenle güncellemeleri gece yapmak en iyisidir. Kesin olarak gerekli olmasa da Apple Watch’unuzu güce bağlıyken güncellemek daha iyidir. Son olarak, cihazınızda yüklü olan Apple Watch uygulamasına ihtiyacınız olacak.

Bir güncelleme mevcut olduğunda, iPhone’unuz genellikle bir anında iletme bildirimi yoluyla sizi bilgilendirir. Olmazsa, güncellemeleri manuel olarak kontrol edebilirsiniz.

Önce Apple Watch uygulamasını açın ve ardından Genel sekmesine gidin. Açın ve dokunun Yazılım güncellemesi. Mevcut bir güncelleme varsa, genellikle bir 1 kırmızı bir daire ile çevrilidir.

Apple Watch’unuz telefonunuzun yakınındaysa güncellemeyi başlatır. Parolanızı girmeniz istenebilir; eğer öyleyse, girin. Güncellemenin ilerlemesini Apple Watch’ınızdaki çıkrık ile takip edebilirsiniz.

Bu süre boyunca Watch uygulamasından çıkmayın, telefonunuzu yeniden başlatmayın veya Apple Watch’unuzu kapatmayın. Bunu yaparsanız, güncellemeyi durdurur ve potansiyel olarak aksaklıklara yol açabilir.

OKUMAN  Mac için En İyi 5 Kablosuz Klavye

Güncelleme tamamlandığında Apple Watch’ınız otomatik olarak yeniden başlar.

Bir Apple Watch’ı iPhone’unuz Olmadan Güncelleme

Apple Watch’un en yeni modelleri, iPhone’unuza bağlanmadan güncelleme yapabilir. Apple Watch’unuzu iOS 6’ya güncellediğiniz sürece, Saatinizi doğrudan Wi-Fi’ye bağlayarak güncelleme yapabilmeniz gerekir.

Bunu yaptıktan sonra, açın Ayarlar İzle içindeki uygulama. Musluk Genel ve daha sonra Yazılım güncellemesi, tıpkı bir iPhone’da yaptığınız gibi. Oradan, ekran talimatları görünecektir. Güncellemeyi tamamlamak için onları takip edin.

Apple Watch’ınızı Güncellerken Olası Hatalar

Apple Watch’un kullanımı kolay olsa da, kullanırken karşılaşabileceğiniz birkaç sorun vardır. Neyse ki, düzeltmeler eşit derecede hızlı. İşte onlarla nasıl başa çıkılacağı.

Apple Watch’ınız size korkunç iPhone yok hatası, en kolay çözüm iki cihazın eşleşmesini kaldırıp yeniden eşleştirmektir. Hem Apple Watch’unuzu hem de iPhone’unuzu yeniden başlatın ve ardından telefonunuza Saatinizi «unutmasını» söyleyin. Orijinal eşleştirme işlemini tekrarlayın. Bunu yapmak temizlemeli iPhone yok hata.

Apple Watch’unuz güncellemeyi reddederse Saatinizi yeniden başlatın ve güncellemeyi tekrar deneyin. Bu işe yaramazsa, telefonunuzda Apple Watch uygulamasını açın, Saatim bölüm, dokunun Genel, kullanım, ve daha sonra Yazılım güncellemesi. En son güncellemeyi silin ve ardından tekrar indirmeyi deneyin.

Bir Apple Watch’u güncellemek için hepsi bu kadar. Süreç basit ve anlaşılır, bu da Apple Watch’un diğer akıllı saatlere karşı çekiciliğinin bir parçası. Teknik açıdan mesul olsun ya da olmasın herkes onu alıp kullanabilir.

Apple Watch’unuzu güncellerken zorluk yaşadınız mı? Ne oldu? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir