Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

Donanım

Apple TV Uzaktan Kumandası Çalışmıyor mu? Denenecek 6 Düzeltme

Apple TV harika bir akış cihazıdır ve onunla birlikte gelen uzaktan kumanda benzersizdir. Ekrandaki öğeleri kaydırmak ve seçmek için çoğunlukla dokunmatik yüzey kontrollerini kullanır. Bir kez alıştığınızda, Apple TV’nizde gezinmenin sorunsuz bir yolu.

Uzaktan kumanda genellikle pek çok sorunu olmayan oldukça dayanıklıdır. Ancak her şeyde olduğu gibi, sonunda bazı sorunlar olabilir. Apple TV uzaktan kumandanız cihaza bağlanmıyorsa, bu çok fazla hayal kırıklığına neden olabilir. Onsuz cihazdaki hiçbir şeye erişemezsiniz (ancak iPhone’unuzu kontrol etmek için de kullanabilirsiniz – aşağıda daha fazlası).

Apple TV uzaktan kumandanızla ilgili sorun yaşıyorsanız, önce denemeniz gerekenler burada.

1. Pili ve Sinyali Kontrol Edin

Apple TV uzaktan kumandanız çalışmıyorsa, yapmak isteyeceğiniz ilk şey pilinizin gerçekten şarj edilmiş olduğundan emin olmaktır. Siri Remote veya Apple TV uzaktan kumandanız varsa, uzaktan kumandanızı yaklaşık 30 dakika şarj etmeyi deneyin ve pilinizin bitip bitmediğinden emin değilseniz tekrar çalışmaya başlayıp başlamadığına bakın. Apple Remote’unuz varsa pili değiştirmeyi deneyin.

Ayrıca Apple TV cihazınızla uzaktan kumanda arasındaki sinyali hiçbir şeyin engellemediğinden emin olmak isteyeceksiniz. Bu, sinyalin yolunu engelleyen nesneler veya Apple TV’nin yolundaki şeyler olabilir. Apple TV cihazınızı, uzaktan kumandanız arasındaki sinyali hiçbir şeyin engelleyemediği iyi bir konuma yerleştirirseniz, bu, cihazı tekrar kontrol edebilmenize yardımcı olabilir.

Bu olasılıkların her ikisini de kontrol ettiyseniz ve sorun görünmüyorsa, diğer düzeltmelerden bazılarına geçin.

2. Apple TV’nizin fişini çekin

Denenecek başka bir hızlı düzeltme, Apple TV cihazınızı duvar prizinden çıkarmak, yaklaşık 10 saniye beklemek ve tekrar takmaktır. Bu, esasen Apple TV’nizi yeniden başlatır ve uzaktan kumandaya bağlanabilmesi için ihtiyaç duyduğu şey olabilir.

OKUMAN  MacBook'unuzun Pilini Değiştirme Zamanının Gelip Gelmediğini Nasıl Anlarsınız?

Bu, ne tür bir Apple TV uzaktan kumandanız olursa olsun da çalışmalıdır. Farklı Apple TV uzaktan kumanda türleri için, bunları gidermek için farklı yöntemler olacaktır. Bu evrensel düzeltme işe yaramazsa, her bir özel uzaktan kumanda türü için yapmanız gerekenler aşağıda açıklanmıştır.

3. Siri Uzaktan Kumandaları veya Apple TV Uzaktan Kumandaları

Bu tür uzaktan kumandanın üst kısmında dokunmatik yüzey bulunur ve onu Apple TV cihazınıza bağlamanın farklı bir yöntemi vardır. İşte bunu yapmak için adımlar.

 1. Uzaktan kumandanızı Apple TV’nizden üç inç uzağa doğrultun, ardından uzaktan kumandanın Menü ve Sesi aç düğmelerine yaklaşık beş saniye basın.
 1. Apple TV’nin uzaktan kumandayla eşleştiğine dair bir uyarı görmelisiniz. Daha sonra uzaktan kumandayı Apple TV’yi eşleştirmek için ayarlamanız istenebilir. Bir şekilde bağlantıları kesildiyse, bu sorunu çözmelidir.
 1. Eşleştirildiklerinde, uzaktan kumandayı tekrar kullanmayı deneyin.

Uzaktan kumandanız hala çalışmıyorsa Erişilebilirlik ayarlarınızı değiştirmeyi deneyin. Bunlara erişmek için şuraya gidin: Ayarlar > Genel > Ulaşılabilirlik. Ayrıca, bir Apple Remote’unuz varsa, onu Apple TV’nize bağlamayı deneyebilirsiniz.

4. elma uzaktan kumandası

Bu uzaktan kumandalar alüminyum veya beyaz renkte gelir ve sadece üst kısmında ok tuşları bulunur. Bu tür bir uzaktan kumandanız varsa, bağlantıyı düzeltmek için farklı bir yol izlemeniz gerekir.

 1. düğmesini basılı tutarak Apple Remote’unuzun bağlantısını kesin. Menü ve Sol düğmelerini altı saniye basılı tutun.
 1. Uzaktan kumandanın üzerinde bağlantısız bir simgenin uyarısı görünmelidir.
 1. Şimdi basılı tutun Menü ve Doğru düğmelerini altı saniye basılı tutun. Uzaktan kumandanın üzerinde bir bağlantı simgesiyle ilgili başka bir uyarı gelmelidir.
 1. Son olarak, Apple TV cihazınızı duvar prizinden çıkarın ve tekrar takmadan önce en az altı saniye bekleyin. Ardından uzaktan kumandanın tekrar çalışıp çalışmadığına bakın.
OKUMAN  iPod Touch'ın Bugün Hala Satın Almaya Değer Olmasının 6 Sebebi

Bu, Apple TV’nizi uzaktan kumandanıza yeniden bağlayacak ve umarım Apple TV uzaktan kumandasının çalışmamasıyla ilgili sorunları çözecektir. Cihazı yeniden başlatmak, uzaktan kumandayla olan bağlantısıyla ilgili herhangi bir soruna da yardımcı olacaktır.

5. iPhone veya iPad kullanın

Yukarıdaki her şeyi denediyseniz ve Apple TV uzaktan kumandanız hâlâ aygıtınıza bağlanamıyorsa, bunlardan herhangi birine sahipseniz iPhone veya iPad’inizi kullanarak aygıtı kontrol etmeyi deneyebilirsiniz.

Bunu, Apple TV Remote’u Kontrol Merkezinize ekleyerek yapabilirsiniz. iOS veya iPadOS’in en son sürümüne sahipseniz bu özellik otomatik olarak eklenir.

Uzak uygulamayı kullanmaya başlamak için bu talimatları izleyin.

 1. Kontrol Merkezini açın. iPadOS veya iPhone X ve sonraki sürümlerinde sağ üst köşeden aşağı doğru kaydırın. Daha önceki iPhone’larda alttan yukarı kaydırın.
 1. Apple TV Remote’a dokunun.
 1. Apple TV cihazınızı seçin.
 1. Cihazları bağlamak ve uzaktan kumanda özelliğini kullanmaya başlamak için bir parola girmek için ekrandaki talimatları izleyin.

Halihazırda bir iPhone veya iPad’iniz varsa, bu, uzaktan kumandanız çalışmıyor olsa bile Apple TV’nizi kullanmaya devam etmenin iyi bir yoludur. Bu cihazlardan birine sahip değilseniz veya yine de Apple TV uzaktan kumandanızı düzeltmek istiyorsanız, bu noktada denemek ve Apple Destek’ten yardım almak isteyeceksiniz.

6. Apple Destek’e iletişime geçin

Diğer her şeyi denediyseniz, bir sonraki adımınızın ne olması gerektiğini görmek için Apple Destek’e gidin. seçmek isteyeceksiniz Daha Fazla Ürün Gör ana ekranlarından seçin, ardından Daha ve Seç elma televizyonu. sonra seç Uzaktan ve Aksesuarlar.

Apple Destek ile telefon üzerinden görüşmeyi veya onarım için Apple TV’nizi ve uzaktan kumandayı bir Apple mağazasına getirmeyi seçebilirsiniz. Cihazlarınızı onarabilirler, ancak tamir etmezlerse her zaman yeni bir Apple TV uzaktan kumandası satın alabilirsiniz.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir