Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

yazılım

Apple Music ve Apple Arcade’e Uygulamalı Bir Bakış

Apple, bağımsız içerik satın alımlarından abonelik modeline geçiş yapmak için duvarlarla çevrili ünlü uygulama ekosisteminden yararlanarak içerik pazarına büyük bir şekilde giriyor.

Her şey Apple Music ile başladı, ancak ilk abonelik hizmeti denemesine şimdi Apple Arcade ve Apple TV+ katılıyor. Bu, Apple’ın geleceğe yönelik iş modelinin üç temel direğini oluşturuyor.

Apple TV+’ın değerini kanıtlamasını beklerken, diğer iki Apple abonelik hizmetine bakmanın ve meyve suyunun sıkmaya değip değmediğini görmenin zamanı geldi.

elma müziği (Küratörlüğünde) Groove’u Getiriyor (10,00$/ay)

Apple, dijital müzik pazarında her zaman öncü olmuştur. Her şey çökebilir gibi göründüğünde iPod ve iTunes’un müzik endüstrisini kurtardığını söyleyecek kadar ileri gidebilirsiniz.

Bu nedenle, ilk uygun abonelik hizmetlerinin, şirketin inşa ettiği muhteşem dijital müzik altyapısına odaklanması şaşırtıcı değil.

Neler Var?

Apple’ın kendini kanıtlamış dağıtım platformu üzerine kurulu oldukça büyük bir müzik kitaplığı. Aylık 10 dolardan başlayan bir ücret ödersiniz, ancak aynı zamanda uygun fiyatlı bir aile planı ve doğrulanmış öğrenciler için ucuz bir seçenek sunar.

Şaşırtıcı bir şekilde, Apple Music’i bir Android cihazda da kullanabilirsiniz. Bu, Apple’ın yalnızca iki Android uygulamasından biridir, diğeri ise bir iPhone’a geçmenize yardımcı olacak bir yardımcı programdır. Hem iOS hem de Android sürümleri bizim için kusursuz çalıştı, ancak Android donanımının değişkenliği sayesinde kilometreniz değişebilir.

Apple Music vs Rekabet

Apple Music’in mücadele etmesi gereken pek çok rekabet var. ABD’de Spotify ve Pandora akla geliyor. Uluslararası alanda en büyük rekabet YouTube Müzik. Apple Music’in bu diğer servislere kıyasla kesinlikle bazı dezavantajları var.

Spotify ve Pandora’nın arkasındaki, müzik zevkinizi analiz eden ve denenecek yeni melodiler için harika önerilerde bulunan muhteşem teknolojiden yoksundur. Ayrıca YouTube Music tarafından sunulan çok sayıda sanatçı ve şarkıya da sahip değil. Ek olarak, yalnızca 12 ABD Doları karşılığında YouTube Müzik, özel içeriğe erişim ve hizmetten reklamların tamamen kaldırılmasıyla YouTube Premium’u içerir.

OKUMAN  Mac İçin En İyi 3 Ücretsiz VPN Hizmeti

Apple Music’in lehine olsa da, harika bir arayüz, müziğin kendisi hakkında bol miktarda kaliteli bilgi ve herhangi bir müzik akışı hizmetinin en iyi insan küratörlüğü. Özellikle küratörlüğünde çalma listeleri, hiçbir algoritmanın şu anda eşleşemeyeceği ayrıntılara dikkat çekiyor.

Aradığımız daha az ana akım sanatçıların çoğunun eksik olması veya eksik diskografilere sahip olması üzücü.

Paraya Değer mi?

Tek başına alındığında Apple Music, istenen fiyata değer. Ancak, özellikle YouTube Music’e karşı bunu haklı çıkarmak çok zor. YouTube’un yalnızca müzik teklifinde (ki bu da 10 ABD dolarına mal olur) bile çok daha gerçek müzik alırsınız. Öte yandan, YouTube Müzik önemsiz içerikle dolup taşıyor.

Bu nedenle, beyaz eldivenli, ısmarlama bir deneyim istiyorsanız, gitmeniz gereken yol Apple Music’tir. Paranızın karşılığını en iyi şekilde almak istiyorsanız, başka bir yere bakmak daha iyidir.

Apple Arcade Oyunları Başlasın (4,99$/ay)

iOS13’e yükselttiyseniz, App Store’da yeni bir «Arcade» sekmesi bulacaksınız. Üzerine dokunmak sizi bir abonelik isteğine götürecektir. Aboneliği etkinleştirirseniz, diğer tüm uygulamalar gibi cihazınıza indirilebilen ve aboneliğiniz etkin olduğu sürece çevrimdışı olarak oynayabileceğiniz bir dizi oyuna erişebilirsiniz.

Esasen Netflix gibi ama oyunlar için.

Neler Var?

Sonunda, 100’den fazla özel oyun. En azından cep telefonları ve tabletlere özel. Cat Quest II ve Stranded Sails gibi bazı oyunlar konsollarda da mevcuttur.

Kütüphane, daha fazla başlık eklenerek aylık olarak güncellenecektir. Farklı türlerin, tarzların ve üretim değerlerinin harika bir karışımı var. Oyunlar insanlar tarafından özenle seçilmiştir, bu nedenle burada herhangi bir kürek takımı bulamazsınız. Aslında Apple Arcade, herhangi bir platformda gördüğümüz en yaratıcı, güzel ve yenilikçi oyunlardan bazılarına sahiptir.

Apple Arcade ayrıca, sahip olmanın mantıklı olduğu oyunlar için tam gamepad desteği sunar. Buna geleneksel MFi denetleyicileri ve Sony DualShock 4 ve Xbox One pedleri dahildir. Bu ana kontrol cihazlarının uyumlu sürümlerini edindiğinizden emin olun. DS4’ün bazı modelleri çalışmıyor ve yalnızca Xbox denetleyicisinin Windows uyumlu Bluetooth modelleri iOS aygıtlarıyla iyi oynayabilir.

Bu gamepad’lerle test ettiğimiz tüm Apple Arcade oyunları, açıkça düşünülerek geliştirildi ve bu ek özellikler iPad, Apple TV ve iPhone’unuzu uygun bir oyun cihazına dönüştürüyor.

OKUMAN  Spotify ve Apple Music Arasındaki 6 Fark

Mevcut seçimden öne çıkan başlıklar şunları içerir:

  • okyanus boynuzu 2
  • Kedi Görevi II
  • Hacılar
  • Çeşitli Gün Hayatı
  • Shantae ve Yedi Sirenler

Bu oyunları bir iPad Pro 9.7’de denedik ve harika bir deneyim için yapılmış geniş ekran. Bazı oyunlar iPhone’a daha az iyi çevrilebilir ve onu tamamen rahat hale getirmek için bir gamepad telefon montajına yatırım yapmak isteyebilirsiniz.

Apple Arcade Rekabete Karşı

Android kullanıcıları, Apple Arcade ile aynı fiyata 350 oyun sunan Google Play Pass’e geçme seçeneğine sahipler. Play Pass, yazıldığı sırada yalnızca ABD’dedir ve Apple Arcade’in sunduğu özel seçilmiş oyunlara sahip değildir.

Teklifin bir parçasını oluşturan birçok harika oyun ve AAA bağlantı noktası var, ancak Android Mobil oyunlarının genel durumundan muzdarip. Apple Arcade’den önce bile, iOS oyuncuları en iyi oyunları ilk önce ve genellikle özel olarak aldı.

Paraya Değer mi?

Apple Arcade, muhtemelen şu anda oyun endüstrisindeki en iyi fırsatlardan biridir. Abonelik ücretine dahil olan oyunların çoğu, Nintendo Switch gibi platformlarda 20 ABD Doları veya daha fazladır. Sınırlı tekrar değeri olan oyunlar için bu, Apple Arcade’i çok daha iyi bir fırsat haline getiriyor.

Bir şeyler sunan bir mobil oyun olarak daha da iyi. Apple Arcade’in herhangi bir uygulama içi satın alma olmaksızın yalnızca premium oyunlara sahip olma politikası, onu genel mobil oyun pazarının üzerine çıkarıyor ve bu da eğlenceden çok cüzdanınızdan para çekmeye yönelik oynaması ücretsiz oyunlarla dolup taşıyor. deneyimler.

Kısacası, bir aylık eğlenceye beş dolar harcamanın daha iyi bir yolunu hayal etmek zor!

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir