Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

yazılım

Apple Music Neden Sürekli Duruyor? Denenecek 10 Düzeltme

Apple Music, iPhone’da olağanüstü iyi çalışıyor, ancak sorunlardan muaf değil. Nadiren, sesin rastgele duraklatıldığı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu, müzik akışı sırasında veya çevrimdışı dinleme için indirdiğiniz şarkıları çalarken olabilir.

Aşağıda, sorunu çözmenize yardımcı olacak çözümlerle birlikte Apple Music’in duraklamaya devam etmesine neden olabilecek birkaç neden bulacaksınız.

Apple Music Uygulamasından Zorla Çık

Çoğu zaman, bir uygulamayı yalnızca zorla bırakmak, onunla ilişkili birçok küçük sorunu çözebilir. Aynı şey Müzik uygulaması için de geçerli.

iPhone ekranının altından yukarı kaydırarak başlayın (veya Ev App Switcher’ı getirmek için Touch ID’li bir iPhone’daki düğmesine basın. Ardından, basılı tutun ve sürükleyin Müzik çıkarmak için kartı ekranın üst kısmına getirin.

Müzik uygulamasını yeniden başlatarak takip edin ve bir parçayı veya albümü çalmaya başlayın. Çok fazla duraklamaya devam ederse, düzeltmelerin geri kalanıyla devam edin.

Apple Music Sistem Durumunu Kontrol Edin

Apple Music sunucularıyla ilgili sorunlar da müzik akışı sırasında ani duraklamalara neden olabilir. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için Apple’ın Sistem Durumu sayfasını yükleyin ve yanındaki durumu kontrol edin. elma müziği. Bir kesinti fark ederseniz, Apple işleri halledene kadar sabırlı olun. Genellikle uzun süre beklemek zorunda kalmazsınız.

iPhone’unuzu Yeniden Başlatın

Bazen, Apple Music’teki şarkıların rastgele duraklamasına neden olan temel sorunları gidermek için iPhone’unuzu yeniden başlatmak yeterlidir.

git Ayarlar > Genel > Kapat iOS cihazını kapatmak için Ardından, tuşunu basılı tutarak takip edin. Yan yeniden başlatmak için düğmesine basın.

Wi-Fi Sorunlarını Giderin

Apple Music, Wi-Fi üzerinden düzenli olarak kesilmeye devam ederse, muhtemelen sivilceli bir bağlantıyla uğraşıyorsunuzdur. Bunu düzeltmek için şunları yapabilirsiniz:

  1. Uçak Modu’nu etkinleştirin ve devre dışı bırakın
  2. IP kiralamasını yenileyin
  3. Yönlendiriciyi sıfırla
  4. Başka bir Wi-Fi ağına geç
  5. Hücresel verilere geç
OKUMAN  Google Haritalar iPhone ve iPad'de Çalışmıyor mu? Denenecek En İyi 12 Düzeltme

Hücresel veri kullanmaya geçerseniz, şuraya gidin: Ayarlar > Müzik > Hücresel veri ve Müzik uygulamasının hücresel veriler üzerinden parçaları yayınlama ve indirme izinlerine sahip olduğundan emin olun.

Düşük Veri Modunu Devre Dışı Bırak

iPhone’daki Düşük Veri Modu, bant genişliğinin korunmasına yardımcı olur, ancak Wi-Fi veya hücresel veri üzerinden içerik akışı sırasında da sorunlara neden olabilir. Bu nedenle, işlevselliği etkinleştirdiyseniz, devre dışı bırakmayı deneyin.

Wi-Fi ve hücresel için bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

  1. Wifi: git Ayarlar > Wifi ve öğesine dokunun Bilgi Etkin Wi-Fi bağlantısının yanındaki simge. Ardından, yanındaki anahtarı kapatın. Düşük Veri Modu.
  2. Hücresel: git Ayarlar > Hücresel > Hücresel Veri Seçenekleri ve yanındaki anahtarı devre dışı bırakın Düşük Veri Modu.

Düşük Güç Modunu Devre Dışı Bırak

Düşük Güç Modu (iPhone’un pil simgesini sarıya çeviren), özellikle arka planda çalışmaya devam ettiklerinde uygulamaların düzgün çalışmasını engelleyebilecek başka bir nedendir.

Apple Music, başka bir uygulamaya geçtikten veya ekranı kapattıktan sonra bir an duraklarsa şuraya gidin: Ayarlar > pil ve yanındaki anahtarı kapatın Düşük Güç Modu.

AirPod’larda Otomatik Kulak Algılamayı Devre Dışı Bırakın

Bir çift AirPod kullanıyorsanız, Otomatik Kulak Algılama adı verilen bir özellik nedeniyle rastgele duraklamalar yaşayabilirsiniz. Kablosuz kulaklığınızı çıkarırken müziğin durmasını istiyorsanız bu yararlıdır. Ama onlarla çok uğraşırsanız, aleyhinize de çalışabilir.

Otomatik Kulak Algılamayı kapatmak için şuraya gidin: Ayarlar > Bluetooth ve öğesine dokunun Bilgi AirPod’larınızın yanındaki simge (bağlı olmanız gerekir). Ardından, yanındaki anahtarı devre dışı bırakın Otomatik Kulak Algılama.

Parçayı veya Albümü İndirin

Bir parçayı veya albümü yayınlarken sorun devam ederse, indirmek sorunu çözmeye yardımcı olabilir. Tek bir şarkıyı yerel depolamaya kaydetmek için yanındaki üç noktalı simgeye dokunun (veya parçaya uzun basın) ve İndirmek.

OKUMAN  Apple Watch'ınız İçin En İyi Uygulamalar

Bir albümü indirmek için İndirmek ekranın sağ üst köşesindeki simge. Veya albüme uzun basın ve İndirmek.

Parçayı veya Albümü Sil ve Yeniden İndir

İndirilen bir parça veya albüm rastgele duraklatılırsa, büyük olasılıkla bozulmuştur. Silip tekrar indirmeyi deneyin.

İndirilen bir parçayı veya albümü silmek için yanındaki üç noktalı simgeye dokunun ve Kaldırmak > İndirmeyi Kaldır/İndirilenler.

iPhone’un Ağ Ayarlarını Sıfırlayın

Yukarıdaki düzeltmelerin hiçbiri işe yaramazsa, iPhone’unuzdaki ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin. Bunu yapmak için şuraya gidin: Ayarlar > Genel > Sıfırla ve dokunun Ağ Ayarları Sıfırlama.

Ağ ayarları sıfırlandıktan sonra, Wi-Fi’ye manuel olarak yeniden bağlanın (sıfırlama prosedürü, kayıtlı tüm Wi-Fi ağlarını siler) veya Apple Music’i dinlemek için hücresel verileri kullanın.

Hala Sorun mu Yaşıyorsunuz? İşte Yapabilecekleriniz

Yukarıdaki düzeltmeler, can sıkıcı duraklamalar olmadan en sevdiğiniz Apple Music parçalarına geri dönmenize yardımcı olmalıydı.

Ancak, Apple Music duraklamaya devam ederse, iPhone’un sistem yazılımında bekleyen güncellemeleri kontrol edin ve bunları uygulayın. Bunu yapmak için şuraya gidin: Ayarlar > Genel > Yazılım güncellemesi ve dokunun İndir ve Yükle. Bu, iOS’ta bilinen sesle ilgili sorunları düzeltmenin yanı sıra, Müzik uygulamasına en son performans geliştirmelerini de uygulamalıdır.

Ek olarak, sistemle ilgili tüm bozuk veya çakışan yapılandırmaları varsayılanlarına döndürmek için tam bir ayar sıfırlaması yapmayı seçebilirsiniz. Bunu yapmak için şuraya gidin: Ayarlar > Genel > Sıfırla ve dokunun Tüm ayarları sıfırlamak.

Sorununuz yalnızca Bluetooth kulakiçi kulaklıkları veya kulaklıkları kullanırken ortaya çıkarsa, bu ek sorun giderme ipuçlarını deneyin.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir