Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

yazılım

Apple Music Aile Paylaşımı Çalışmıyor mu? Nasıl düzeltilir

Bir Aile Paylaşımı grubuna katılmak, iCloud saklama alanı, Apple TV+, Apple Music vb. Apple aboneliklerinde size biraz para kazandırabilir. Bu makalede, Aile Paylaşımınızın Apple Music aboneliğini kullanamıyorsanız ne yapmanız gerektiğini vurgulayacağız. grup.

Her şeyden önce, cihazınızın internet erişimi olduğunu onaylayın. Etkin bir internet bağlantısı olmadan Apple Music’i kullanamazsınız. İkinci olarak, Apple Music Family aboneliğinin süresinin dolmadığından emin olun. Aile Paylaşımı düzenleyicisiyle iletişime geçin ve grubun Apple Music aboneliğinin durumunu veya sona erme tarihini kontrol etmelerini isteyin.

Bir şey daha: Cihazınızdaki Müzik uygulamasını kapatın ve yeniden açın. Bu ön sorun giderme adımları, Apple Music aile paylaşımının çalışmaması sorununu çözmezse aşağıdaki önerileri deneyin.

Apple Music’in Hücresel Veri Erişimini Kontrol Edin

Apple Music yalnızca Wi-Fi üzerinde çalışıyorsa, yanlışlıkla hizmet için hücresel veri erişimini devre dışı bırakmış olabilirsiniz. Şu yöne rotayı ayarla Ayarlar > Hücresel (veya Mobil veri) ve Müzik için hücresel veri erişiminin açık olduğundan emin olun.

Alternatif olarak, şu adrese gidin: Ayarlar > Müzik ve sağlamak Hücresel veri erişim etkinleştirildi.

Ayarlar Uygulaması için Hücresel Veri Erişimini Etkinleştir

Ayarlar uygulamasının cihazınızın hücresel verilerine erişimi yoksa, Aile Paylaşımı gibi belirli sistem hizmetlerini kullanırken zorluklarla karşılaşabilirsiniz. git Ayarlar > Hücresel (veya Mobil veri) ve emin olun Ayarlar açık konuma getirilir.

Apple Music Servis Durumunu Kontrol Edin

Apple Music ve Apple Music Abonelikleri servislerini çalıştıran sunucularla ilgili bir sorun varsa Apple Music’i kullanamayabilirsiniz. Apple Sistem Desteği sayfasına gidin ve yanındaki göstergeyi kontrol edin. elma müziği ve Apple Müzik Abonelikleri.

Sarı gösterge, hizmet(ler)le ilgili sunucu tarafında bir sorun olduğu anlamına gelirken yeşil gösterge, hizmetlerin doğru şekilde çalıştığını gösterir. Sistem Durumu sayfasında Apple Music ile ilgili bir sorun vurgulanırsa, Apple’ın sunucu kapalı kalma süresini düzeltmesini beklemeniz gerekir. Daha da iyisi, sorunu bildirmek için Apple Destek ile iletişime geçin.

Satın Alma Paylaşımını Etkinleştir

Grubun düzenleyicisine veya Apple Music aboneliğini satın alan kişiye ulaşın ve Aile Paylaşımı ayarlarında «Satın Alma Paylaşımı»nın etkin olup olmadığını onaylayın. Bu seçeneği şurada bulacaklar: Ayarlar > [Apple ID name] > Aile Paylaşımı > Satın Alma Paylaşımı.

organizatörün sahip olduğundan emin olun Satın Alma İşlemlerini Ailenizle Paylaşın seçeneği açıldı.

Aksi takdirde, üyeler paylaşılabilir içerik ve aboneliklere erişemez.

OKUMAN  Yüz Kimliği ve Parmak İzi Taraması Nasıl Çalışır? Güvenli mi?

Cihazınızı Yeniden Başlatın

Sorunun temel nedeni geçici bir sistem arızasıysa, iPhone veya iPad’inizi kapatıp açmak yardımcı olabilir. Güç menüsü ekrana gelene kadar yan düğmeyi ve ses düğmelerinden herhangi birini aynı anda basılı tutun. Bir iPad’i kapatmak için üst/güç düğmesini ve ses düğmelerinden birini basılı tutun. Ardından, «kapatmak için kaydır» düğmesini sağa hareket ettirin.

Arızalı bir tarafınız veya ses düğmesi varsa, Ayarlar > Genel > Kapat ve güç kapatma kaydırıcısını sağa hareket ettirin. Tekrar açmadan önce cihazınızın tamamen kapanması için yaklaşık bir dakika bekleyin. Ardından, Müzik uygulamasını başlatın ve artık içerik akışı yapıp yapamayacağınızı kontrol edin.

Apple Kimliği Ülkesini Değiştir

Aile Paylaşımı, tüm üyelerin Apple Kimliği hesapları aynı ülkede olduğunda en iyi sonucu verir. Aygıtınızda Apple Music’i veya diğer Apple servislerini kullanamıyorsanız Apple Kimliğinizin ülke veya bölgenizin düzenleyicininkiyle aynı olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca Apple Music’in bölgenizde kullanılabildiğini de onaylamak istiyorsunuz.

Apple Kimliği Ülkesini Kontrol Etme veya Değiştirme

iPhone ve iPad’inizde Apple Kimliği ülkenizi veya bölgenizi değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Ayarları başlatın ve Apple kimliği adı.
 1. Seçme Medya ve Satın Alma İşlemleri.
 1. Seçme Hesabı görüntüle.

Apple Kimliği hesabınızın bu bölümüne erişmek için cihazınızın parolasını sağlamanız veya Face ID ile kimlik doğrulaması yapmanız gerekir.

 1. Seçme Ülke/Bölge.
 1. Apple Kimliği ülkenizi kontrol edin ve desteklenen bir ülke olup olmadığını onaylayın. Ayrıca, seçilen ülkenin Aile Paylaşımı düzenleyicisinin hesabıyla aynı olduğundan emin olun.

Not: Apple Kimliği ülkenizi değiştirmek için önce etkin Apple Music aboneliğini iptal etmeniz gerekir. Ayrıca iptal edilen aboneliğin süresinin dolmasını beklemeniz gerekecek.

Apple Music Aboneliğinizi Nasıl İptal Edebilirsiniz?

iPhone veya iPad’inizde bir Apple Music aboneliğini kontrol etmek ve iptal etmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Ayarlar uygulamasını seçin ve Apple kimliği adı.
 1. Seçme abonelikler.
 1. Aktif bölümünü kontrol edin ve iptal etmek istediğiniz aboneliği seçin.
 1. Musluk Aboneliği iptal et.
 1. Seçme Onaylamak devam etmek için istemde.

Cihazınızı Güncelleyin

Cihazınızın işletim sistemini güncellemek, birkaç Apple Music sorununu çözmek için etkili bir sorun giderme tekniğidir. iPhone veya iPad’inizi bir Wi-Fi ağına bağlayın, şuraya gidin: Ayarlar > Genel > Yazılım güncellemesi ve sayfada bulunan herhangi bir iOS veya iPadOS güncellemesini yükleyin.

OKUMAN  Apple İletileri Hakkında Bilmediğiniz İpuçları ve Püf Noktaları

Aileye Yeniden Katılın

Bu konuda iki yol var. Aile hesabından ayrılabilir veya düzenleyiciden kaldırıp yeniden davet etmesini isteyebilirsiniz. Bir Aile Paylaşımı grubundan ayrılmak için Apple kimliği adı ayarlar menüsünde seçin Aile Paylaşımıöğesine dokunun ve Aileden Ayrıl.

Grubun düzenleyicisiyseniz, Ayarlar uygulamasında Apple Kimliği menüsünü açın, Aile Paylaşımı, kaldırmak istediğiniz üyeyi seçin ve Kaldırmak [member’s name] Aileden.

Üyeyi yeniden davet etmek için Aile Paylaşımı menüsüne dönün, Üye ekle, Seçme İnsanları davet et ve daveti nasıl paylaşmak istediğinizi seçin—Mesajlar, Posta, AirDrop veya Şahsen.

Daveti kabul edin ve artık Aile Paylaşımı’nın Apple Music aboneliğini kullanıp kullanamayacağınızı kontrol edin.

Not: 13 yaşından küçük (bazı ülkeler için 14, 15 veya 16 yaşında) üyeleri Aile Paylaşımı grubundan çıkaramazsınız. Üyeyi yalnızca başka bir Aile Paylaşımı grubuna taşıyabilir veya üyenin hesabını silebilirsiniz.

Apple Medya Hizmetleri’nden Çıkış Yapın

Aygıtınızın Apple Medya Servisleri (App Store, Apple Music, Podcast’ler vb.) ile bağlantısını kesmek de bu sorunu çözebilir.

 1. Açık Ayarlar, dokunun Apple kimliği adı, Seçme Medya ve Satın Alma İşlemleri, ve dokunun Oturumu Kapat.
 1. Musluk Oturumu Kapat onay isteminde.
 1. Yaklaşık 10 saniye bekleyin ve öğesine dokunun. Medya ve Satın Alma İşlemleri Yeniden.
 1. Seçme Devam et mevcut Apple Kimliğinizle giriş yapmak için

Apple Music’i tekrar açın ve şarkı ve video akışı yapıp yapamayacağınızı kontrol edin.

Apple Kimliğinden Çıkış Yap

Her şey başarısız olursa ve Apple Music aile paylaşımı hala çalışmıyorsa, Apple Kimliği hesabınızın iPhone veya iPad’inizle olan bağlantısını kesin ve tekrar oturum açın.

 1. Başlat Ayarlar uygulamanızı seçin Apple kimliği adıöğesine dokunun ve Oturumu Kapat sayfanın sonunda.
 1. Apple Kimliği parolanızı girin ve öğesine dokunun. Kapat Devam etmek için.

Not: Apple Kimliğinden çıkış yapmak, indirilen (Apple Music) tüm şarkılarını iPhone ve iPad’inizden siler. Benzer şekilde, iCloud hesabınızla senkronize edilen dosyalar kaldırılacaktır. Ancak, bulutlarda ve Apple Kimliği hesabınıza bağlı diğer cihazlarda kullanılabilir durumda kalırlar.

Apple Kimliği hesabınıza tekrar giriş yapın ve Apple Music’in artık Aile Paylaşımı grubunuzun aboneliğiyle çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Apple’dan Yardım Alın

Hala Apple Music’i Aile Paylaşımı aboneliğiniz üzerinden kullanamıyor musunuz? Yardım için Apple Müzik Desteği sayfasını ziyaret edin veya Apple Destek Ekibi ile iletişime geçin.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir