Cihazınızın konfigürasyonunun hiçbir detayını kaçırmayın

ipad

9 En İyi iPad Müzik Uygulaması

Apple iPad, aklınıza gelebilecek hemen hemen her şey için harika bir araçtır. Bu, müzik oluşturma ve prodüksiyonunu bile içerebilir. iPad, üst düzey bir PC kadar güçlü olmasa da, gücü küçümsenecek bir şey değil ve hareketliliği ile birleştiğinde, onu herhangi bir müzisyenin repertuarına harika bir katkı sağlıyor.

Dışarıda bir sürü müzik uygulaması var, bu yüzden indirecek bir şeyler arıyorsanız, App Store’da bulabileceğiniz en iyi iPad müzik uygulamalarından bazılarının listesi aşağıdadır.

Biri iPad'de sanal bateri setine dokunuyor

Şaşırtıcı olsa da Garageband çok yönlü ve güçlü bir müzik prodüksiyon programıdır. En iyi yanı, ücretsiz olması ve zaten iPad’inize indirmiş olmanızdır. Müzisyenler için ücretsiz bir kaynak olarak Apple tarafından yapılmıştır ve sunacağı çok şey vardır.

Garaj bandı penceresi

Uygulamada, kolayca müzik oluşturabileceğiniz çok çeşitli yazılım enstrümanları bulunmaktadır. Çalışmak için üst düzey bir DAW (dijital ses iş istasyonu) yoksa, bu program yeni başlayanlar için harika.

Gitar çalmaya başlıyorsunuz ama henüz akort aletiniz yok mu? Eh, bir iPad’iniz varsa, zaten bir tuner’iniz de var. GuitarTuna iPad müzik uygulaması, gitarınızı standart akort ayarına getirmenize yardımcı olacak ve nota bilginizi güçlendirmek için oynayabileceğiniz bazı oyunlar sağlayacaktır.

GitarTuna logosu

Gitarın yanı sıra uygulamayı ukulele veya bas akort etmek için de kullanabilirsiniz. Bir tuner olarak çok iyi çalışır ve kulaktan akort etmeyi öğrenmenize de yardımcı olabilir.

animasyon [not available in certain countries or regions]

Moog, profesyonel sentezleyici yazılımı oluşturan bir şirkettir ve artık iPad’iniz için bir uygulaması da vardır. Moog tarafından oluşturulan Anizotropik Synth Engine tarafından desteklenmektedir.

animasyon ekranı

Uygulamanın içinde birçok farklı ses ön ayarı vardır ve daha fazlasına ihtiyacınız varsa Animoog’da da kullanabileceğiniz genişletme paketleri vardır.

İyi bir sentezleyici uygulaması arıyorsanız, bu uygulama profesyoneller arasında yüksek puan almıştır ve size birlikte çalışabileceğiniz birçok araç sağlayacaktır.

OKUMAN  Eski iPad'inizi Satmadan Önce Yapmanız Gereken 9 Şey

Steinberg Cubase popüler bir DAW’dır, ancak şimdi aynı şirket Steinberg Cubasis 3 adlı iPad’inizden üzerinde çalışabileceğiniz güçlü bir tane de yarattı. Bu mobil cihazda olmasına rağmen, ihtiyacınız olan her şeye sahip tam güçlü bir DAW’dır. kendi parçalarınızı üretin.

Cubasis 3 pencere

Bu iPad müzik uygulaması 49,99 $ ile biraz daha pahalı ama gittiğiniz her yere götürebileceğiniz eksiksiz, profesyonel bir DAW istiyorsanız, Steinberg Cubasis 3 sizi hayal kırıklığına uğratmayacak. Uygulamada zaten mevcut olan birçok ön ayar vardır, böylece hemen oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Piyano çalmayı mı öğreniyorsunuz veya hareket halindeyken piyanoyu kullanabileceğiniz bir uygulama mı istiyorsunuz? Chordana Play, şarkıları çalabileceğiniz bir mobil piyano sunar. Uygulamanın içinde 50 şarkı var veya kendi MIDI dosyalarınızı içe aktarabilirsiniz.

Chordana Play reklamı

Bu uygulamanın harika bir özelliği, yalnızca ekrandaki piyanoyu kullanmak zorunda olmamanızdır. Fiziksel klavyenizi bir USB bağlantısı üzerinden de takabilirsiniz. Müzik çalarken, puanlar ekranda gerçek zamanlı olarak gösterilir, böylece birlikte oynayabilir ve öğrenebilirsiniz.

Örneklerle oynamanıza ve kendi ritimlerinizi oluşturmanıza izin veren uygulamalar, yeni müzik parçaları için fikir üretmek için harika araçlardır. iMaschine 2 bunun için mükemmeldir ve uygulama içi tuşları kullanarak notları istediğiniz yere yerleştirerek temel parçalar yapmanıza olanak tanır.

iMaschine 2 görselleri

Uygulamada kendi samplelarınızı yapmak isterseniz bunları kaydedebilir ve müziğinizi oluştururken dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Daha profesyonel prodüksiyon uygulamalarından biri değil, ancak orada bir fikir edinmek ve kaydetmek için harika.

Gitarı ilk başta almak zor olabilir. Ve sana öğretecek kimsen yoksa, imkansız gelebilir. Yousician, kendi kişisel öğretmeniniz gibidir, çalarken dinler ve size ipuçları sağlar.

Yousician reklamı

Ayrıca iPad müzik uygulamasında birlikte oynamanız ve öğrenmeniz için tonlarca ders var. Ayrıca, uygulama piyano, bas veya ukelele gibi diğer enstrümanlar için de çalışır. Dilerseniz uygulama üzerinden gerçek öğretmenlerle de ders alabilirsiniz. Yousician’ı ücretsiz deneme ile başlatabilir ve ardından öğreniminize devam etmek için bir abonelik planı seçebilirsiniz.

OKUMAN  Bir iPad'de Ekran Görüntüsü Nasıl Çekilir veya Kayıt Yapılır

Metronomlar herhangi bir müzisyenin çalışmasının ayrılmaz bir parçasıdır ve bu uygulama size her tür müzik çalışması için kullanabileceğiniz tamamen özelleştirilebilir bir metronom sunar. 35 farklı zaman işareti arasından seçim yapabilirsiniz, böylece ne oynarsanız oynayın, her zaman ritimde kalabilirsiniz. Ayrıca 10 ila 800 arasında bir tempo aralığından seçim yapabilirsiniz.

Metronom özelliğinin yanı sıra şarkılarınızı ekleyebileceğiniz ve her birine farklı metronom ön ayarları kaydedebileceğiniz bir setlist de sunuyor. Hangi görevi yapıyor olursanız olun, Tempo ihtiyaçlarınıza göre ayarlanabilecektir.

Belki biraz müzik teorisi öğrenmeniz veya tazelemeniz gerekiyor? EarMaster uygulaması, bunu doğrudan iPad’inizde yapmanıza yardımcı olacaktır. Kendi kendinize notaları kulaktan tanımayı öğretebilir ve deşifre ile ritim pratiği yapmayı öğrenebilirsiniz.

EarMaster ekranı

Birden fazla farklı müzik teorisi kursu ile en baştan başlayabilir ve bilmeniz gereken her şeyi öğrenebilirsiniz. Bu uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilir ve yeni başlayanlar kursunun ilk 20 dersini, aralık tanımlamasını ve akor tanımlamasını alabilirsiniz. Daha da fazla müzik teorisi derslerine ve pratiğine erişmek için birden fazla uygulama içi satın alma vardır.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Şunlar da hoşunuza gidebilir